Junioři nezvládli úvodní třetinu a z Třince odjíždějí bez bodů

Napsal 29.01.2014 Michal Luxa, Martina Sikorová
T ř i n e c / C h o m u t o v - V rámci čtyřiatřicátého kola NOEN extraligy juniorů zajížděli Piráti do Třince. V první minutě se prosadil domácí Marek Růžička, který se radoval v utkání hned třikrát. Za domácí se trefil ještě dvakrát Christov. O jedinou branku Chomutova se postaral Hejcman, a tak Piráti podlehli Ocelářům 1:5.
34.kolo st 29.1.2014
TRI
5:1(3:1, 0:0, 2:0)
Třinec
Svoboda – Běhal, Pisarik, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček, Foltýn, Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Helešic, Kovařčík O., Kasala, Kovařčík M., Christov, Jaroš
Maštalířský (Dvořák) – Meliško, Ringler, Drobný, Šulák, Černý, Páleník, Šťovíček, Dimitrov, Vrána, Paleček, Veselý, Macháček, Bednář, Janák, Huňady, Hejcman, D. Kaše

Třinec
1. Růžička (Franek), 13. Růžička, 20. Christov (Motloch), 48. Růžička (Jaroš, Pisarik), 53. Christov (Kasala, Heider)
14. Hejcman (Šulák)

10:6
1:1
0:0
55:41
79

Hned v úvodní minutě dorazil Frankovo nahození za záda chomutovského gólmana Marek Růžička. Navýšit vedení svého týmu mohl poté mohl opět Růžička, tentokrát však trefil z mezikruží pouze horní tyčku branky. Dobrou příležitost si pak vypracoval Kofroň, který prokličkoval až před chomutovskou branku, kde mu však puk sklouzl z hokejky. Kofroň se objevil v obrovské příležitosti v polovině první třetiny, tentokrát však netrefil prázdnou branku. Na 2:0 zvyšoval ve třinácté minutě Marek Růžička, jenž vyjel zpoza branky a procpal puk mezi betony Maštalířského. Piráti dovedli snížit v přesilové hře. Šulák vypálil od modré a jeho ránu tečoval do třinecké branky Darek Hejcman. V poslední minutě první části se prudkou střelou pod horní tyčku prezentoval Vít Christov a Oceláři odcházeli do kabiny s dvoubrankovým náskokem.

Na začátku druhé dvacetiminutovky po dělovce Drobného stihl Svoboda včas přikrýt puk a zabránit tak dorážce. Piráti přidali a domácí obrana se musela hodně otáčet, aby zastavila útočné výpady hostů. Pak se však do samostatného nájezdu dostal Kofroň a chomutovský obránce mu sekáním znemožnil vystřelit. Třinecký útočník si tak celou situaci zopakoval z trestného střílení, ale zakončil pouze do připravených betonů Maštalířského. Skvělým obranným zákrokem se pak blýskl domácí obránce Heider, kdy se mu povedlo zabránit přečíslení Pirátů, kteří by šli ve třech proti jedinému obránci. Na druhé straně mohl zlomit svou smůlu Kofroň po tom, co dostal puk před chomutovského gólmana, se střelou však příliš dlouho váhal.

Do třetí třetiny tedy vstupovali Oceláři s vedením o dvě branky. V oslabení po vyloučení Růžičky se do samostatného úniku dostal Motloch, ale jeho střela skončila u chomutovského gólmana. V dalším úniku pak poslal Franek puk jen těsně nad horní tyčku hostující branky. Piráti pak nabídli domácím dlouhou přesilovou hru pět proti třem, kterou využil Marek Růžička, pro kterého tento gól znamenal dovršený hattrick. Necelých osm minut před koncem základní hrací doby jistil vítězství povedenou střelou Vít Christov. Na tento gól mohli Piráti brzy odpovědět, ale dostat puk za ležícího Svobodu se jim nepodařilo.