Junioři nezvládli poslední zápas základní části. Se Spartou prohráli tříbrankovým rozdílem

Napsal 29.11.2014 Antonín Domanický
P r a h a / C h o m u t o v - K poslednímu, třicátému kolu zamířili Piráti na domácí stadion pražské Sparty. Po pátečním zápase se Slavií chtěli dokončit okružní jízdu po Praze a získat na závěr základní části nějaké body. Sparta ale již od první třetiny vedla. Toto vedení navýšili domácí ve třetí třetině a Piráti na něj reagovali gólem Macháčka. Sparta ale během chvíle navýšila na konečných 4:1 a potvrdila vlastníka tří bodů.
30.kolo so 29.11.2014
SPA
4:1(1:0, 0:0, 3:1)
Sparta
Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina, Mikliš – Augustin, Arnošt, Litera, Havel, Klindera, Linda, Győri, Pulkrab, Polesný, Lojka, Krudenc, Brejcha
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Cestr, Dubeň, Černý, Drobný – Šťovíček, Macháček A., Jirušek, Tupý, Dimitrov, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, Macháček P., Strunz, Chrpa

Sparta
4. Arnošt (Győri, Bláha), 50. Győri, 57. Brejcha (Havel), 59. Arnošt (Győri, Vacek)
54. Macháček (Hierman, Janák)

10:9
2:0
0:0
76

Již na začátku druhé minuty zápasu byl vyloučen chomutovský Petr Macháček. Jeho prohřešek dokázala Sparta potrestat vedoucí trefou. Puk za záda brankáře Lukeše poslal Daniel Arnošt. Ve zbývajícím průběhu periody byli k vidění další tři menší tresty, ale ani jeden z celků se z gólu neradoval.

V prostřední části se hra přiostřila a přibylo i trestných minut, jenže branka nepadla žádná, takže po dvou třetinách vedla Sparta nad Chomutovem 1:0.

Na začátku devětačtyřicáté minuty mířil za katr Kellerstein a Sparťané opět početní výhodu dokázali přetavit v branku. Z té se radoval Marek Györi. Krátce na to si Chomutovští zahráli početní výhodu, kterou sice nevyužili, přesto se radovali z trefy, neboť puk za Langera dopravili deset vteřin po vypršení Klinderova trestu. Z gólu se radoval Aleš Macháček.

Ve zbývajících čtyřech minutách se pražskému celku podařilo navýšit vedení na tříbrankový rozdíl. Nejprve se prosadil Tomáš Brejcha a zhruba minutu a půl před koncem duelu mířil do podruhé v zápase do černého Daniel Arnošt.