Junioři nezvládli ani čtvrté utkání, s Mountfieldem padli v prodloužení

Napsal 16.09.2017 David Panuška, Klára Petrásková
H r a d e c K r á l o v é - Den po nájezdové prohře s Pardubicemi se svěřenci Jaroslava Becka a Miroslava Buchala postavili nedalekému Hradci Králové. V utkání sice vedli, jednobrankové vedení ovšem neudrželi a domácí srovnali. V poslední minutě prodloužení poté o svém triumfu rozhodli.
4.kolo so 16.9.2017
MHK
2:1p(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Hradec Králové
Bartozel – Hroudný, Muška, Pohl, Havránek, J. Moník, Kynčl, Jonáš – Matouš, Matějček, Pažourek, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Hidveghy, Chalupa, Hejna.
Pavlát – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Krejčiřík, Mařík, Šilar.

24. Řepík (F. Moník, Hnik), 65. Matějček (Pažourek)
16. Kopic (Polák, Köver)

6:5
1:0
0:0
33:28
Horák – Frodl, Klouček

Tempa hry se ze začátku klání ujalo mužstvo domácích, které si hned v úvodu vybojovalo přesilovku. Ta se ale hradeckým příliš nevyvedla, jelikož Chomutov vyhazoval jeden puk za druhým směrem k soupeřově bráně. Piráti se ale záhy osmělili a nechybělo mnoho k tomu, aby se ujali vedení. Tom Polák si totiž ve vyložené šanci vybojoval trestné střílení, jeho střela na vyrážečku se ale neujala.

To však nakonec Piráty nemuselo vůbec mrzet. Hradečtí totiž nerozehráli zpoza své brány ideálně a kotouč rychle doputoval na modrou čáru k Jiřímu Kopicovi. Chomutovský kapitán napřáhl a rána jím vyslaná proletěla nad ramenem domácího gólmana a zastavila se až o brankovou síť – 0:1. Konec třetiny byl protkán několika vyloučeními, ani jedno ale nebylo gólově potrestáno.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Hradečtí dobře a Kryštofu Hroudnému nechybělo moc k tomu, aby se prosadil od modré čáry. Jeho pokus ještě Dominik Pavlát vychytal, na co byl ale gólman Pirátů krátký, to byla následná přesilovková akce Hradeckých.

Filip Moník poslal puk na osu hřiště Dominiku Řepíkovi, jenž záhy zvedl ruce nad hlavu – 1:1. I když v následujících minutách rozhodčí udělili Lvům hned několik dvouminutových trestů a hry pět na pět si diváci příliš neužili, před druhou sirénou už se brankové sítě nevlnily.

Na obou mužstvech bylo ve třetím dějství znát, že nechtějí udělat chybu. A čím více zápas spěl ke třetí siréně, tím více se to na hřišti projevovalo. I přesto ale zajímavé šance nechyběly. Velmi blízko byl k rozhodující brance chomutovský Jaroslav Kulich, po bekhendovém blafáku ale trefil jen horní tyč.

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se Piráti provinili faulem a příležitost rozhodnout se naskytla pro změnu Hradci. Ten ještě před zahájením početní výhody svolal válečnou poradu, ani ta ale neušila gólovou kombinaci a pokračovalo se tak nastavením.

V něm lítali hráči z jednoho konce kluziště na druhý a oba gólmani museli řešit řadu záludných střeleckých pokusů. Když to už už vypadalo, že klání dospěje do nájezdů, vzal si slovo Štěpán Matějček. Hradecký útočník si udělal prostor na levém kruhu a rychlou švihovkou ukončil sobotní zápas – 2:1p.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Zase ta naše první třetina... Od začátku sezóny jsme ještě nešli jako první do vedení, vždycky to byl soupeř. O první přestávce jsme udělali pár změn, ale od hráčů je to zatím málo. Za vítězství jsme samozřejmě rádi, protože dva body jsou pro nás strašně důležité a kluci si je zasloužili, ale myslím si, že hráči mají ještě na víc. Příští týden máme venku Spartu a Slavii, musíme se na ně připravit.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov):
Hradec je silný tým, od začátku po nás šli. Byli aktivní a agresivní, ale my jsme se s tempem vypořádali. I v tom torzu, ve kterém jsme přijeli, jsme sehráli dobré utkání. Řekl bych, že nakonec nevyhrál ani tak lepší tým, jako šťastnější. Musím ale našim klukům poděkovat za bojovnost.