Junioři nezastavili černou sérii a z Plzně si vezou porážku 8:3

Napsal 28.09.2009 Pavel Kadeřábek
Plzeň - V první třetině se dostali domácí do vedení v 51. minutě zásluhou Sedláčka, ve 14. minutě to bylo již 2:0 po trefě Lva. Hosté ale zbraně nesložili a v poslední minutě snížili Milotínským na 2:1. Ve 22.minutě se zranil chomutovský gólman Hollý, kterého nahradil Meravý a ve 25. minutě kapituloval.Ve druhé třetině se domácí rozstříleli a i zásluhou hattricku Stránského a brankami Bernarda a Petrušky navýšily skóre na 7:1 po druhé třetině. Ve třetí třetině hráči KLH snížili v přesilovce když se prosadil Karol Csányi ve 42. minutě. V 57. minutě vstřelil třetí branku hostí Josef Ptáčník. Na konečných 8:3 upravil domácí Jan Baxa.
9.kolo po 28.9.2009
PLZ
8:3(2:1, 5:0,1:2)
Plzeň
Mazanec (Seqvens) - Sullmann, Jeřábek, Boháč, Špaček, Hucl, Ruprecht - Pitule, Stránský, Lev - Sedláček, Roušal, Trojan - Hošťálek, Baxa, Petruška - Roušal, Herm, Bernad
Hollý (od 22.Meravý) - Žižka, Rutta, Karlík, Mazanec, Dostál, Pinka, Průcha - Mužík, Milotínský, Kůs - Matějka, Hofmeister, Miklovič - Kalinovič, Csányi, Kolář - Ptáčník, Mála, Kroupa

Autor: Otto Slabý, Václav Mohelník

Plzeňští Junioři na svého soupeře vlétli a hned od první minuty se dalo tušit, kdo bude pánem na ledě. V čase 0:49 se prosadila první plzeňská lajna. Jen výjimečně u toho nebyl Stránský, který byl ústřední postavou zápasu společně s brankářem Mazancem. Po přihrávkách Lva a Jeřábka se totiž prosadil Sedláček a Plzeň byla na koni. 1:0 Plzeň měla mírně navrch, pouze první indiánská lajna byla na ledě o třídu lepší, než hráči soupeře. Ačkoliv Stránský ve čtrnácté minutě gól nevstřelil, tento zásah byl především jeho prací. Po jeho kličkované a tvrdé ráně Lev pouze dorážel do prázdné branky. 2:0 Severočeši se ovšem nevzdali a vzdorovitě bojovali. Odměnou jim bylo zdramatizování průběhu hry. Minutu před první sirénou se trefil střelou, která se otřela o tyč, Milotínský. 2:1

O zdramatizování utkání se dalo mluvit v rozmezí zhruba šesti minut. Zřejmě směrodatnou situací pro tento zápas bylo zranění chomutovského gólmana Hollého, který předváděl dobrý výkon. Tvrdou střelu schytal do nechráněného místa a za nemalé pomoci spoluhráčů a doktorky se postavil, vystřídal a odešel do šatny. Po nastoupení brankáře Meravého se Plzeňští dostali do velkého tlaku, avšak první minuty hostující defensiva bránila odpovědně a s přehledem. To zlomila až po čtyřech minutách první střela na branku. Hvězda zápasu Stránský se dostal na chvilku z dosahu obránců a mezi kruhy provětral díru mezi betony náhradního brankáře. - 3:1 Po chvilce se trefil Stránský znovu, ovšem za vynikajícího přispění Pituleho, který mu v úniku naservíroval takovou nabídku ke skórování, kterou snad ani nešlo neproměnit. – 4:1 Když o další tři minuty později našel na modré čáře najetého, a nikým nehlídaného Petrušku, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Autor udělal před gólmanem tak perfektní blafák, že Meravý téměř uhnul z branky. - 5:1 Takovéto skóre se stalo skutečností půl minuty po půli zápasu a mladíci byli při chuti dát desítku. Ve 34. minutě to potvrdil svou trefou Bernad - 6:1 a o minutu déle Stránský, který dovršil hattrick. – 7:1

Do závěrečné třetiny byla přání obou týmu téměř jistá. Csányi hned zpočátku třetiny projevil svůj názor, využil přesilovku a snížil stav na 7:2. Když Plzeňští viděli, že síly a motivace vstřelit desítku není zase tak vysoká, utkání se spíše dohrávalo, sem tam si hráči mezi sebou vyřídili nevyřízené. V obraně polevili především domácí, čehož využil baseballovým úderem Ptáčník. Překonal Mazance, který při zákroku zlomil hůl. – 7:3 Trefa Baxy v poslední minutě už jen upravila závěrečný výsledek do podoby 8:3.

Další šanci na vylepšení skóre i bodů v sezóně bude mít Chomutov v pátek, proti pražské Slávii.