JUNIOŘI - reportáž

Junioři neudrželi vedení a zahájili rakouský trip prohrou

Napsala 14.10.2022 Kateřina Kundertová
S a l c b u r k / C h o m u t o v - Chomutovští vyrazili na dvoudenní trip do rakouského Salcburku, kde v předehrávce dvaadvacátého kola zaznamenali druhou porážku v řadě. Piráti šli sice dvakrát do vedení, ale ani jednou těsný náskok neudrželi a prohráli těsně 3:4. Bilanci gólu a asistence zaznamenali Dominik Mišovic a Ondřej Príhoda. Šanci na reparát budou mít svěřenci Petra Jíry s Danielem Lehnertem už v sobotu dopoledne.
22.kolo pá 14.10.2022
SAL
4:3(1:1, 2:2, 1:0)
CHM
Salcburk
Lamp — Baumann, Gruber, Kaiser, Rebernig, Repo, Lemke, Gruber — Samanski, Hupach, Gesson, Juric, Kerbel, Kogler, Maul, Ziesche, Bürgelt, Simek, Zelenov, Zelenov
Chomutov
Tuček — Filip, Mareš, Česnohlídek, Svoboda, V. Hynek, Sýkora, A. Žižka — P. Šugár, Starý, Pospíšil, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Černý, Mišovic, Jan Rindoš

Branky a nahrávky

Salcburk
1. Samanski (Hupach, Bürgelt), 24. Kogler (Lemke, Zelenov), 37. Kerbel (Zelenov, Gesson), 43. Zelenov (Gesson, Gruber)
Chomutov
14. Vondrášek (Klobouček), 21. Mišovic (Príhoda, Pospíšil), 34. Príhoda (Mišovic, Vostiňák)

Statistiky

Vyloučení
6:4
Využití
0:1
V oslabení
0:1
Střely na branku
32:26
Diváci
36
Rozhodčí
Huber, Wimmler – Seewald, Zacherl

Shrnutí

Vstup do utkání vyšel lépe rakouské akademii, jelikož po šedesáti vteřinách otevřel skóre Noah Samanski – 1:0. Poté, co ani jeden celek nevyužil nabídnutou početní výhodu, šli Piráti opět do čtyř. Místo vyššího vedení domácích však přišel úder Robina Vondráška, takže se šlo do kabin za nerozhodného stavu – 1:1.

Prostřední dějství nabídlo celkem čtyři branky a jednu hned po jednatřiceti vteřinách, když otočil vývoj Dominik Mišovic – 1:2. Za pár okamžiků bylo opět srovnáno, a to v momentě, kdy Filipa Tučka prostřelil Luca Kogler – 2:2.

Po přelomu základní hrací doby dostali Piráti dlouhou početní výhodu v pěti proti třem, čehož využil Ondřej Príhoda – 2:3. Ani tentokrát ale svěřenci Petra Jíry těsný náskok neudrželi, na 3:3 po čtyřiceti minutách stanovil Felix Kerbel.

Nástup do třetí periody patřil Salcburku, který díky zásahu Vasilije Zelenova strhnul skóre na svou stranu a uhájil v prvním vzájemném měření tři body – 4:3. 

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme si bohužel nechali vždy brzy vzít vedeni. Po chybném souboji jeden na jednoho se soupeř dostal do vedení a my už jsme nedokázali vyrovnat ani v závěrečné power-play.“

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Baník Příbram
×
Dnes v 13:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice