Junioři nestačili na domácím ledě ani na Zlín, prohráli po nájezdech

Napsal 11.01.2020 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Čtyřiatřicáté kolo turnaje O Pohár DHL zaválo na chomutovský led juniorku Zlína. Ten, stejně jako Piráty, čekal druhý zápas ve dvou dnech. Valaši se dostali rychle do vedení a byli většinu zápasu aktivnějším týmem, načež vyhráli v nájezdech. Chomutovští hráči vyslali na bránu hned 49 střel, což však stačilo jen na zisk jednoho bodu.
34.kolo so 11.1.2020
4:5sn(2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)
PBZ
Běhula – M. Pöschl, Petrásek, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Popelka, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Zlín
Hamrla – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Frömel, Chludil

6. Dospěl, 17. Pech (Švec, Ludvík), 32. Popelka (Švec, Ferbas), 39. Berčík (Janeček, Dospěl)
Zlín
4. Dobiáš (Fajkus, Lekeš), 8. Handl (Weintritt), 34. Lekeš (Dobiáš), 50. Fajkus (Lekeš, Dobiáš), rozh. náj. Fajkus

4:5
0:0
0:0
49:45
Hucl – Kokrment, Tichý

Úvod utkání patřil hostům ze Zlína. Handl nejprve v úniku trefil horní tyč, o minutu později už se ale Valaši radovali. Domácí obrana trochu zaspala, kotouč se dostal k Vojtěchu Dobiášovi, který poslal Berany do vedení – 0:1. Na tento gól ale Piráti velmi rychle zareagovali, i když s notnou dávkou štěstí. Luboš Dospěl byl už takřka v nulovém úhlu, ale jeho střela překvapila brankáře Hamrlu a kotouč propadl do sítě – 1:1.

Hned vzápětí hráli hosté přesilovku, ve které sice měli jednu dobrou šanci, ale gól nevstřelili. V podstatě s náskokem vyloučeného Švece na led se ale prosadili. Weintritt vyslal dobrou střelu, kterou Běhula sice vyrazil betonem, ale pouze na hůl zcela volného Dana Handla, který domácího lapače překonal – 1:2.

Téměř totožná situace se odehrála i na druhé straně. Vyloučený Podešva naskočil na led a ještě ani nestihl dojet do pásma, když Piráti vyrovnali. Ve skrumáži těl před bránou se nejlépe zorientoval Patrick Pech, který přehodil ležícího Hamrlu a zařídil tak srovnání skóre – 2:2. Po první třetině byl tak stav vyrovnaný.

Na začátku druhé části měli domácí velikou šanci, aby se ujali vedení. Nejprve fauloval Dobiáš v útočném pásmu, o čtyřicet vteřin později pak nešťastně fauloval také hostující brankář Hamrla. Piráti tak měli přes minutu dvojnásobnou přesilovku, se kterou ale naložili prachbídně a kromě jednoho závaru před brankou se k žádné šanci nedostali.

V polovině utkání se ale již Piráti radovali. Individuální akcí se blýskl Adam Popelka, který efektní stahovačkou obehrál obránce a z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře – 3:2. Tento stav ale opět nevydržel příliš dlouho. Ve čtyřiatřicáté minutě ujeli Dobiáš s Davidem Lekešem, který dostal ideální přihrávku a v jednoduché pozici skóroval – 3:3.

Vyrovnaný stav ale tentokrát do přestávky nevydržel. Minutu a čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny byla opět skrumáž těl před Hamrlou, ve které se nejlépe zorientoval Martin Berčík a poslal Piráty do vedení – 4:3. Na tomto stavu nic nezměnila ani nastřelená tyč Pecha.

Na počátku závěrečné periody hráli hosté zkrácenou přesilovou hru čtyř proti třem a blízko vyrovnání byl Luža, který viděl místo mezi betonem a tyčkou, ale domácí brankář se stihl přesunout. O dvě minuty později ujel pirátské obraně Frömel, ale mezi betony Běhuly neskóroval.

Ještě blíže k vyrovnání byl Zlín v šestačtyřicáté minutě. Po střele z kruhu propadl Běhulovi kotouč a mířil za brankovou čáru, ale vzápětí ho domácí brankář zalehl a zabránil tak vstřelení čtvrtého gólu. V polovině poslední třetiny se ale hosté již dočkali. Sebastian Fajkus proskočil mezi dvěma obránci a jel sám na Běhulu. Po bekhendové kličce pak zasunul kotouč mezi betony – 4:4.

Ve zbytku třetiny měli ke skórování blíže Piráti, ale ani Berčík ani Popelka pátou branku nepřidali. Utkání tak dospělo do prodloužení. To se hrálo velmi opatrně, jelikož byl ve hře bonusový bod a týmy nechtěly chybovat. Nakonec se ani v nastavených pěti minutách nic nestalo a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Jako jediný úspěšný střelec se předvedl Sebastian Fajkus, který tak zajistil Beranům bonusový bod – 4:5sn.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Další vyrovnaný zápas, z našeho pohledu víc koukatelný než včera. Nemáme dva zápasy za sebou stejnou sestavu, ale s tím už bohužel musíme počítat. Připravili jsme se, měli jsme patnáct hráčů do hry. Kluci se k tomu postavili slušně – i ti noví, co nemají tolik odehráno. Myslím, že jsme se Zlínem odehráli rovnocennou partii, možná jsme měli v určitých fázích více ze hry. Prostě království za střelce. Tentokrát jsme nebrali všechny body jenom kvůli koncovce a určité nezkušenosti kluků vzadu. Musíme pracovat dál, být trpěliví, dávat tomu to, co se dávat má.“

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): „Po včerejším dobrém zápase v Litvínově jsme navázali dobrým výkonem. Jednak opět dobře zachytal gólman, domácí jsme pak aktivní hrou dokázali udržet při zdi a v nájezdech nám stačil jen jeden gól.“