Junioři nestačili na Vysočině místní Dukle a prohráli 7:4

Napsal 22.10.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Velmi zajímavé utkání mohli zhlédnout diváci v Jihlavě, když se přišli podívat na souboj HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov. Hosté sice v Jihlavě vedli rychle 1:3, ale náskok si udržet nedokázali. O výhře domácích rozhodla poslední dvacetiminutovka, kterou vyhráli jihlavští 4:1. Celkový stav utkání po závěrečném hvizdu byl 7:4 pro domácí Duklu.
16.kolo pá 22.10.2010
JIH
7:4(2:3,1:0, 4:1)
Jihlava
Jíra - Kolda, Šidlík, Hlaveš, Randa, Jaroš, Cirhan - Polcar, Zeman, Vysloužil - Protasenja, Pometlo, Kuřítko - Prokš, Mikeš, Kasalý.
Okáč (48. Příhoda) - Pinka, Bartejs, Žižka, Kolčava, Rutta, Korim - Csanyi, Chlouba, Hrabák - Hofmeister, Mála, Heindl - Pesjak, Kučera, Klouček - Mužík, Ptáčník.

Mladíci Dukly vstoupili do utkání aktivněji. Už na začátku druhé minuty pálil přesně Martin Kuřítko - 1:0. Pak ale jihlavští hráči, jakoby ukolébáni rychlým vedením, polevili, a dovolili soupeři v rozmezí necelých čtyřch minut skóre zápasu otočit. Nejdříve v čase 04:35 srovnával Roman Chlouba, o půldruhé minuty později strhl vedení na stranu Chomutova Josef Ptáčník - 1:2. Když po dalších dvou minutách uděřil znovu Chlouba, vypadalo to na debakl Jihlavy.

Do konce prvního dějství ještě stačil snížit svým druhým gólem v zápase Martin Kuřítko - 2:3.

Druhá třetina přinesla bojovný hokej, kdy si oba týmy vypracovali ale pouze několik šancí. Aktivnější byla Jihlava. Pokusy Michaela Polcara ani Adama Zemana se však neujaly. Na vyrovnávací gól tak čekala sedmdesátka diváků až do poloviny zápasu, kdy Martin Kuřítko našel ideálně najetého Anatolije Protasenju a ten zasunul do poodkryté chomutovské klece - 3:3.

Chomutov se nevzdával a chtěl skórovat, bránil mu v tom ale buď brankář Jíra nebo konstrukce jeho branky. Několikrát totiž zazvonila tyč.

Do vedení se Dukla dostala až ve 43. minutě. Adam Pometlo se rozjel od modré, naznačil pohyb rameny a chomutovská obrana se nepochopitelně rozestoupila. Před jihlavským hráčem se tak otevřela volná cesta až před Okáče, kterému poslal puk nad levé rameno - 4:3. O pět minut později napravil svoji chybu z dřívějška obránce Štěpán Cirhan a po přihrávce Romana Mikeše zvýšil na 5:3 a vyhnal tak Petra Okáče z branky.

Ve 48. minutě šla Dukla do tří. Nejdříve byl za sekání vyloučen Adam Zeman, po jedenadvaceti vetřinách jej následoval kapitán Martin Vysloužil, který byl potrestán za zdržování hry, když vyhodil puk mimo kluziště ve středním pásmu. Dvojnásobnou výhodu chomutovští hráči využili po půlminutě hry. Přesně pálil obránce Jan Rutta - 5:4.

Klid na hole jihlavských hráčů přineslo vedení o dva góly v 53. minutě - to se střelou po ledě prosadil Adam Zeman. Konečný účet pátečního utkání vystavil v čase 54:00 ve vlastním oslabení Ladislav Hlaveš - 7:4.

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): "Neměli jsme špatný vstup do utkání. Po prvním gólu jsme polevili v koncentraci a nechali jsme soupeře lehce otčit výsledek. Po důrazné domluvě v kabině se náš výkon zlepšil. Je vidět, že tým má sílu a dokázal nepoříznivý výsledek otočit."