Junioři nestačili na Slávii Praha a prohráli doma po boji 3:4.

Napsal 18.02.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zajímavé utkání, které nabídlo spoustu zajímavých okamžiků. Po první třetině, byl na tom lépe Chomutov, který vedl 2:1. Ve druhé části naopak dominovali hosté, kteří otočili stav zápasu. V poslední části i s boxerskou vložkou Piráti vyrovnali, ale pět minut před koncem rozhodl Martin Kotyha, ze Slávie. Piráti prohráli se Slávií Praha 3:4.
38.kolo so 18.2.2012
3:4(2:1, 0:2, 1:1)
SLA
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Čížek, Bartejs, Novák L., Hejcman, Klouček, Deveri, Ondráček, Mazánek, Hammerbauer, Dobrovolný, Lehnert, Novák J., Škorík, Opalek, Hrabák.
Slavia
Dlouhý (Mouček) - Kejdana, Richter, Rittig, Ptáčník, Kotyra, Tomek, Vítek, Semrád, Růžička, Ryzák, Hlhůfek, Mavrojanidis, Jaškin, Žvatora, Jenezchleb, Moravec, Hejda.

1. Lehnert (Mazánek, Hammerbauer), 19. Mazánek (Hammerbauer), 45. Hejcman (Hrabák, Deveri)
Slavia
13. Kotyra (Jaškin, Nejezchleb), 22. Jaškin (Kotyra), 23. Moravec (Tomek, Semrád), 55. Kotyra (Jaškin, Semrád)

7:5
0:2
44:38
70
Kostourek - Havelec, Hynek
Pozděna (CHM) – Žvatora (SLA) oba 5 minut plus osobní trest do konce zápasu

Do utkání se lépe naladili domácí Piráti, kteří to potvrdili po dvaatřiceti sekundách. To se prosadil střelou Jan Mazánek. Piráti následně nevyužili několik nadějných střel. Co se nepodařilo domácím, to se povedlo Slávii, která vstřelila vyrovnávací branku. Pro domácí to bylo o to smutnější, že branka přišla ve dvojnásobném oslabení. V šestnácté minutě mohl Lukáš Novák, dostat do vedení domácí mužstvo, ale sám před brankou neuspěl. Piráti, ale přeci jen do konce první části udeřili. Jan Hammerbauer vystřelil, ale neuspěl. Střela se odrazila mezi kruhy, kde si najížděl Jan Mazánek a tvrdým příklepem dosáhl branky. Po první třetině, tak vedl Chomutov.

Na druhou část by Piráti nejraději zapomněli, konkrétně na prvních pět minut. Psal se čas 21:20 a hosté opět vyrovnávají skóre zápasu. Přesnou přihrávku zužitkoval Dmitrij Jaškin. Horší to bylo s Piráty o minutu později, kde již prohrávali o gól. Slávistická kombinace Tomáš Moravec - Václav Tomek a Tomáš Semrád, byla nad síly domácí obrany. Pro Chomutov mohlo být ještě hůře, kdyby se "pouze" do tyče netrefil jeden z hostujících hráčů. Na konci druhé části mohli Piráti vyrovnat. Po faulu na Danka Daveriho bylo nařízeno trestné střílení. Bohužel střelu si Danko Deveri připravil tak, že skončila na pravé tyčce. Po druhé části byli k výhře, blíže slávisté.

Ve třetí třetině se nejdříve do tlaku dostali hosté. ale posléze hru ovládli borci v modrobílém. V pětačtyřicáté minutě se do branky Slávie trefil Darek Hejcman a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bylo tedy vyrovnáno. V sedmačtyřicáté minutě se mohli radovat domácí, ale zazvonila pouze branková konstrukce. Pět minut před koncem zápasu se ke střele dostal Martin Kotyra a rozhodl duel. Pro diváky, pak byla připravená i boxerská vložka, kde si to mezi sebou rozdali Ondřej Pozděna a Michal Žvátora. Oba aktéři bitky následně zamířili do kabin. Chomutov podlehl Slávii Praha 3:4.