Junioři nemají postup do elitní skupiny druhé části sezóny ve svých rukou, padli na Kladně

Napsal 23.11.2018 Michal Luxa
K l a d n o / C h o m u t o v – V devatenáctém kole DHL extraligy juniorů potřebovali Piráti zvítězit, ovšem v Kladně prohráli 3:5, a tak nemají postup do druhé elitní skupiny ve svých rukou. Naději na úspěch zvýšil v nadstavbové části alespoň Petr Chlán. Už v sobotu musejí Severočeši zvítězit a čekat na zaváhání Litvínova.
19.kolo pá 23.11.2018
KLA
5:3(2:0, 1:2, 2:1 - N 0:1)
Kladno
Jiroušek – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Čermák.
Mičán – Váchal, Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Vrhel, J. Svoboda, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Kladno
6. Bernat (Kvapil), 10. Veber (O. Bláha), 27. Staněk (Hašek), 41. Bernat, 60. Husarik
30. Ouřada (J. Svoboda, Váchal), 33. Zeman (Ouřada, J. Svoboda), 54. J. Svoboda (Ouřada, Beneš), 62. Chlán

6:7
1:1
2:0
28:29
Battěk – Hynek, Horký.

Do utkání lépe vstoupili Kladenští, kteří se čtyři vteřiny po pěti minutách radovali z úvodní branky duelu. V oslabení se k zakončení prodral Tomáš Bernat, jenž prostřelil debutujícího Jan Mičána - 1:0. Téměř v polovině první periody se Středočeši radovali podruhé, když se přesnou ránou od modré čáry prosadil Václav Veber, jehož pumelice skončila v pravém horním rohu chomutovské svatyně 2:0.

O dvě minuty později se před domácí brankou ocitl Stanislav Vrhel, jenž v dobré příležitosti zamířil jen do brankáře. O chvíli později zůstal na ose hrací plochy Jiří Beneš, který okamžitě vyzkoušel pozornost brankáře. Jenže Petr Jiroušek vytáhl další povedený zákrok.

V pětadvacáté minutě se k odraženému puku dostal střelec z povolání Petr Chlán. Ovšem jeho bekhendový pokus do odkryté části branky zastavil bruslí Matěj Zíka. Za další dvě minuty zastavilo Kladno nápor soupeře a samo zaúřadovalo. V útočném pásmu směřoval kotouč na Filipa Staňka, jenž vyhnal Jana Mičána z branky. 3:0.

S příchodem Ondřeje Skokana se Piráti dočkali snížení. Nejprve vlétl do třetiny Jan Svoboda, který viděl na pravé straně najíždějícího kapitána Severočechů. Kryštof Ouřada už neměl problém poslat černou gumu nad ležícího brankáře - 3:1. Ve třiatřicáté minutě se chomutovští mladíci radovali podruhé, když střelou od modré překonal Petra Jirouška Denis Zeman - 3:2.

Jenže na začátku poslední dvacetiminutovky se opět v oslabení prosadilo Kladno. Tomáš Bernat se protáhl kolem mantinelu do pásma, odkud prostřelil Ondřej Skokana mezi betony - 4:2. V polovině třetiny se od modré čáry napřáhl Jan Kvapil, jehož pokus orazítkoval spojnici tyčí. O dvě minuty později se Rytíři dopustili faulu, a tak bylo nařízené trestné střílení. K tomu se rozjel Jan Svoboda, jenž recept na Petra Jirouška nenašel.

V čtyřiapadesáté minutě se Chomutovští dotáhli na rozdíl jediné branky. V předbrankovém prostoru se bekhendem prosadil Jan Svoboda, který zakončil do horního rohu branky - 4:3. V poslední minutě odjel chomutovský brankář na střídačku, čehož Středočeši využili. O konečnou podobu skóre se postaral kapitán Pavel Husarik, jenž neodmítl snadnou kořist - 5:3.

V nadstavbové části rozhodl o tom, že bonusový bod putuje do Chomutova Petr Chlán. Jeho zásah v utkání zvýšil Pirátům naději k postupu do elitní druhé části sezóny.