Junioři na úvod semifinále padli, České Budějovice si pomohly přesilovkami

Napsala 26.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili v neděli brzo ráno na jih Čech, kde v prvním utkání semifinále ligy juniorů nestačili na Motor a poprvé v play-off prohráli. Domácí, kteří platí za favority celé soutěže, si postupně vytvořili i díky dvěma využitým přesilovkám čtyřgólové vedení, které v samém závěru pouze korigoval svým premiérovým zásahem ve vyřazovacích bojích Aleksandr Jajlov.
SF1 ne 26.3.2023
CEM
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Č. Budějovice
Kalista – Hail, Gřegořek, Placek, Březina, Willmann, Gajdolín – Turek, Petrásek, Kříž, Sochor, Vavřík, Remeš, Pitel, Hála, Drančák, Putz
Sluka – Poch, Žižka, F. Hynek, Česnohlídek, Sýkora, Mareš, V. Hynek – Starý, Vostiňák, Rindoš – Pospíšil, Mišovic, Príhoda – Holejšovský, Bár, Jajlov – Kincl, Kalvoda, Grosskopf

9. Pitel (Hail, Gřegořek), 25. Putz (Pitel, Drančák), 37. Březina (Putz, Pitel), 56. Remeš (Putz, Hail)

Battěk, Ovsín – Tuháček, Motl

První semifinále ligy gólově otevřeli domácí a Richard Pitel, jenž na konci deváté minuty prostřelil Josefa Sluku – 1:0. V dalším průběhu úvodní části oba celky ubránily oslabení, takže se pokračovalo za těsného vedení favoritů.

V prostředním dějství začaly hrát klíčovou roli přesilové hry, tu první nabídnutou využil David Putz v pětadvacáté minutě – 2:0. Před polovinou základní hrací doby se podobný kousek nepovedl Pirátům, a tak se o slovo znovu přihlásily České Budějovice – třígólový náskok vystřelil v početní výhodě obránce Tomáš Březina – 3:0.

Když se v závěru prosadil Alexandr Remeš i při vlastním oslabení, o vítězi bylo definitivně rozhodnuto – 4:0. Domácího Michala Kalistu připravil o čisté konto až Aleksandr Jajlov v čase 58:41, to však na větší drama nestačilo – 4:1.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Do série jsme určitě nevstoupili podle našich představ a v mnoha ohledech jsme tahali za kratší konec. Musíme to rychle hodit za hlavu a připravit se na další duel.“