Junioři na druhý pokus uspěli a ze Salcburku vezou tři body

Napsala 15.10.2022 Kateřina Kundertová
S a l c b u r k / C h o m u t o v – Piráti druhý den nastoupili k druhému duelu proti Salcburku a oplatili mu v rámci předehrávky dvaačtyřicátého kola juniorské ligy předchozí porážku. Svěřenci Petra Jíry a Daniela Lehnerta krátce po polovině hrací doby vedli o tři zásahy a vedení už udrželi, přestože se následně průběh mírně zdramatizoval. Na dlouhou cestu domů si tak zabalili tři body a přerušili sérii tří venkovních porážek. Dvěma góly včetně toho vítězného přispěl kapitán Jan Vostiňák.
42.kolo so 15.10.2022
SAL
3:5(0:0, 1:3, 2:2)
Salzburg
Ankirchner — Gruber, Rebernig, Lexer, Repo, Lemke, Gruber — Samanski, Juric, Kogler, Maul, Ziesche, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Simek
Tuček — Filip, Mareš, Česnohlídek, D. Svoboda, V. Hynek, Sýkora, A. Žižka — P. Šugár, Starý, Pospíšil, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Černý, Mišovic, Jan Rindoš

Salzburg
37. Mackner (Lemke, Stiegler), 54. Stiegler (Mackner, Bürgelt), 60. Lemke (Lexer, Bürgelt)
22. Mišovic (Černý, Pospíšil), 25. Pospíšil (Černý, Česnohlídek), 36. D. Svoboda (P. Šugár, Starý), 50. Vostiňák (D. Svoboda), 54. Vostiňák (Jan Rindoš)

5:4
0:1
1:0
32
Huber, Reisinger – Panholzer, Seewald

Do druhého utkání během necelých čtyřiadvaceti hodin vstoupily oba celky opatrněji, takže se na gól i přes přesilovky čekalo až do úvodu prostředního dějství. Skóre otevřel na konci dvaadvacáté minuty Dominik Mišovic, jenž tak zaznamenal už celkově šestý gól v sezóně – 0:1. Za pár okamžiků zamířil do černého i dorostenec Jaroslav Pospíšil, takže díky jeho první juniorské trefě v kariéře vedli Chomutovští o dva zásahy – 0:2.

Po přelomu základní hrací doby, bylo na straně hostů ještě veseleji, když zadák Dominik Svoboda využil nabídnutou přesilovou hru – 0:3. Jelikož se do druhé sirény prosadil poprvé za záda Štěpána Suka domácí útočník Maximilian Mackner, do kabin se šlo za stavu 1:3.

Třetí perioda se po gólové stránce rozjela až v padesáté minutě, ale o to byl závěr divácky atraktivnější. Nakonec vítězný zásah obstaral chomutovský kapitán Jan Vostiňák, jehož dvě trefy rozdělil gólovou ránou Max Stiegler – 2:5. Finální podobu výsledku dal v poslední minutě během vlastního oslabení Paul Lemke, takže si Piráti odvezli z rakouského tripu tři body – 3:5.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Bylo to hodně podobné utkání jako o den dřív jen jsme byli efektivnější v zakončení, což nás dovedlo k vítězství, za kterým si od začátku šel celý tým.“