Junioři na Slavii neskórovali, domů tak vyrazili bez bodů

Napsal 05.11.2022 Tadeáš Kožený
P r a h a / C h o m u t o v - Pirátští junioři zajížděli do hlavního města na led Slavie. Ta vstřelila vítězný gól už v první třetině zásluhou Jokla. Ve druhé periodě navýšil vedení Kluch. Chomutovští v závěrečné třetině už skórovat nedokázali a tak odjíždějí bez bodů.
14.kolo so 5.11.2022
SLA
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
Slavia
Hodic – Kříženecký, Málek, Hron, Stejskal, Kluch, Dráb, Hrdlička – Fibigr, Jokl, Štípek, Dobner, Tichý, Hasman, Kvasnička, Holaník, Vosmík
Suk – Ibl, Žižka, Svoboda, Sýkora, Vyhlídal, Filip – Černý, Vondrášek, Rindoš, Príhoda, Vostiňák, Bár, Šugár, Kincl, Starý, Mišovic, Pospíšil, Yailov

Slavia
6. Jokl (Hasman), 33. Kluch (Hrdlička, Holaník)

4:6
1:0
0:0
33:21
39
Červenka – Karda, Dědek

První šanci si junioři Slavie vytvořili ve 2. minutě. Dráb dostal nabito na modrou čáru a vystřelil. Brankář Suk ovšem jeho ránu skryl mezi betony. V 6. minutě už Pražané poprvé skórovali díky Tomáši Joklovi, který se štěstím dostal puk za Sukova záda - 1:0.

Poté dostal přihrávku před bránu Fibigr, ale v poslední chvíli mu sjel puk z hokejky. V 10. minutě se musel mít brankář domácích Hodic na pozoru. Jeden z hráčů Chomutova nahodil puk ze středního pásma na bránu. Kotouč ze vzduchu přistál před domácím brankářem, který ho následně přikryl pod lapačku.

V osmnácté minutě nebezpečně pálil po vjetí do útočného pásma Jokl, ale Suk dokázal zasáhnout. Ve 25. minutě pak Hodic předvedl dobrý zákrok proti nebezpečné střele jednoho z hostujících hráčů z mezikruží. Za chvíli se do útočného pásma dostal Fibigr. Jeho následná rána skončila zákrokem Suka, který vyrazil puk hřbetem lapačky.

Ve 33. minutě se sešívaní podruhé prosadili. Při přesilovce přišla kombinace v útočném pásmu a na hranici brankoviště se k puku dostal kapitán Pražanů Tomáš Kluch, který dostrkal puk do branky. Chomutovští ještě reklamovali faul na svého brankáře, ale rozhodčí i přes protesty hostující střídačky gól uznal - 2:0.

Minutu před koncem druhé třetiny ještě z mezikruží pálil Vosmík, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a skončil vedle. Poté Hasman hledal před bránou svého spoluhráče, ale ten se ke kotouči nedostal. Ve 45. minutě si šanci mohl vytvořit hostující Sýkora. Při zpracování před brankou mu ale puk přeskočil hokejku.

Ve 48. minutě měli domácí štěstí, protože Rindoš trefil spojnici břevna a tyče. V další šanci se ocitl Dobner, ale z těsné blízkosti Suka překonat nedokázal. V závěru zápasu to zkusil Chomutov bez brankáře, ale snížit se mu už nepovedlo.