Junioři marně stahovali náskok Salzburgu, doplatili na nízkou produktivitu

Napsal 09.01.2022 Michal Luxa
S a l z b u r g / C h o m u t o v - V osmadvacátém kole Extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Salzburgu, kde těsně prohráli 3:4. Rakouské mužstvo po čtyřiceti minutách vedlo o tři trefy. Avšak Severočeši se nevzdali a po brankách Tomáše Šilara a Daniela Badinky stáhli manko na jediný gól. K vyrovnání nedošlo, a tak svěřence Petra Jíry mohou mrzet zahozené příležitosti z prvních dvou třetin.
28.kolo ne 9.1.2022
SAL
4:3(1:0, 3:1, 0:2)
Salzburg
Wolf – Kauhanen, Sinn, Schober, Weber, Hübner, Winkelmann, Kirchebner – Sumpf, Wurzer, Jelavic, Eckl, Stiegler, Mackner, Ziesche, Vinzens, Ruckdäschel, Schreiner.
Suk – Petrásek, Cestr, J. Janda, M. Pöschl, Rykl, Dominik Badinka – Ekrt, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svodoba, Vostiňák, Černý, Vyroubal, F. Döring, Daniel Badinka, Jan Rindoš.

Salzburg
2. Mackner (Stiegler, Sinn), 26. Sumpf (Schreiner), 31. Wurzer (Weber, Mackner), 39. Kauhanen (Sumpf, Jelavic)
38. Ekrt (M. Pöschl, Šilar), 42. Šilar (Ekrt, Daniel Badinka), 51. Daniel Badinka (Badinka, Ekrt)

3:2
0:0
0:0
22:34
bez diváků
Huber, Kellner – Rinker, Smeibidlo

Už po jednasedmdesáti vteřinách se poprvé měnilo skóre zápasu! Max Stiegler poslal přihrávku před branku, kde stačilo nastavit hokejku Maxmilianu Macknerovi, jenž se nemýlil - 1:0. V polovině první periody mohlo být vyrovnáno, když Tadeáš Svoboda našel na hranici brankoviště Josefa Rykla, který zamířil těsně vedle pravé tyče. Běžela šestnáctá minuta a z pravé strany přebruslil soupeře Jan Ekrt, jehož pokus mířil do bližší šibenice. Avšak Simon Wolf situaci ustál a zasáhl ramenem. Osmnáct vteřin před sirénou byl k vidění únik na druhé straně. Max Stiegler uháněl sám na Filipa Tučka, jenž střelu schoval do lapačky.

Ve třiadvacáté minutě  sice Philip Ziesche neměl velkou rychlost, ale vyhnul se obránci a také mířil sám na branku. Chomutovský gólman měl štěstí na své straně, jelikož zakončení se otřelo k pravou tyčku. O minutu později se za rakouskou obranou nacházel Jan Ekrt. Hostující útočník vymyslel bekhendový blafák, jenže ani ten za brankovou čáru neprošel. A tak se znovu potvrdilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš! Ze spodní hrany kruhu se napřáhl Julius Sumpf a Filipu Tučkovi nezbylo nic jiného, než rozhodit rukama - 2:0. Poté se znovu v samostatném úniku nacházel Jan Ekrt, avšak tentokrát nic nenaznačil a zamířil do Simona Wolfa.

V polovině zápasu Slazburg navýšil své vedení, když před brankou zůstal osamocený Maxmilian Wurzer - 3:0. V osmatřicáté minutě našel Martin Pöschl na pravé straně Jana Ekrta, jenž na nic nečekal a trefil přesně prostor u první tyče - 3:1. Uběhla pouze minuta a půl, když se rakoské mužstvo vrátilo zpátky do tříbrankového vedení! Od modré čáry se napřáhl Jesse Kauhanen, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě - 4:1.

Téměř dvě minuty po startu závěrečné dvacetiminutovky se už Piráti prosadili! Od pravého mantinelu prohodil obránce Jan Ekrt, jenž našel najetého Tomáše Šilara, který přes brankářovu vyrážečku zamířil na zadní tyčku - 4:2. V osmačtyřicáté minutě se za dorážkou natahoval Matyáš Krasanovský, jehož pokus zamířil do betonu maskovaného muže. O čtyři minuty později se po bratrově přihrávce nacházel mezi kruhy Daniel Badinka, jenž zvedl hlavu a trefil prostor u pravé tyče - 4:3. V poslední minutě základní hrací doby odvolali Piráti FIlipa Tučka, avšak zápas k vyrovnanému stavu už nepřivedli.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po vlažném vstupu jsme se postupně dostali do zápasu, ale bohužel nás trápí efektivita zakončení. Máme sice střeleckou převahu i šance, jenže z nich dáváme málo gólů.“