Junioři inkasovali další domácí debakl, s Kladnem rozhodla druhá třetina

Napsal 15.12.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Vstříc ukončení domácímu nezdaru se junioři Pirátů utkali v rámci pětadvacátého kola DHL extraligy vrstevníkům z Kladna. Vyrovnaná první třetina nabídla jednu branku Rytířů, kteří se rozstříleli v části druhé. Dali další čtyři branky a šli si pro vítězství. Viliam Šeliga a Jakub Köver pouze korigovali.
25.kolo pá 15.12.2017
2:6(0:1, 0:4, 2:1)
KLA
Pavlát – Kopic, Seemann, Kleiner, A. Novák, D. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Šeliga, Polák, Chlán, Kulich, Danov, Šišolák, Šilar, Adámek.
Kladno
Stahl – Haspeklo, Kryll, Havelka, Cibák, Klusáček, Kučera, Müller – Gnusin, Patyk, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Kubík, Kučera, Březina, Svoboda.

46. Šeliga, 56. Köver (Chlán, Hajič)
Kladno
8. Patyk (Havelka, Haspeklo), 23. Kučera (Patyk, Havelka), 27. Kubík (Kryll, Cibák), 33. Řepka (Gnusin), 36. Patyk (Havelka), 53. Schildhabel (Cibák, Patyk)

3:4
0:0
0:0
Pavlovič – Ondráček, Beneš.

Ve čtvrté minutě ohrozili hosté Pavláta poprvé. Adam Kubík si najížděl podél levého mantinelu. Povedlo se mu nejprve na sebe stáhnout pozornost obou obránců, a následně mezi kruhy najít volného Pavla Řepku. Ten však Dominika Pavláta ani nadvakrát nepřekonal. První gól mohli diváci viděl v osmé minutě. Kladenští se řítili dva proti jednomu poté, co Václav Haspeklo našel na červené čáře Petra Patyka. Ten tuto akci vyřešil přesnou střelou k levé tyči - 0:1. V desáté minutě měli první vážnější šanci také domácí. Po střele Daniela Nováka z vrcholu pravého kruhu zvonila tyčka Stahlovi klece.

Ve čtrnácté minutě se po ráně od modré čáry ocitl s pukem před brankou Ondrej Šišolák. Ten naznačil kličku a následně nahrál zcela volnému Jakubovi Köverovi, který však nedokázal zvednout kotouč nad ležícího Stahla. O dvě minuty později zachránili kladenského brankáře obránci. Rychlou střelu Jakuba Kövera vyrazil gólman hostů jen nad sebe. Kotouč padající do klece však pohotový obránce baseballově odehrál do ochranné sítě.

Prostřední periodu začali domácí velkou šancí. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Petr Chlán. Po jeho pokusu padal puk do branky, ale nakonec skončil těsně vedle tyčky. O minutu později zachytil rozehrávku hostů Jakub Köver, a řítil se sám na Stahla. Ten ovšem jeho kličku do forhendu vystihl. Ve 23. minutě přidali Rytíři další gól. Mezi kruhy našel černou gumu Michal Kučera, a ránou z otočky vymetl pravou šibenici – 0:2. Probíhala 27.minuta a skóre se pohnulo už na 0:3. Podél levého mantinelu se protáhl Adam Kubík, který zakončením po ledě překonal Dominika Pavláta.

V 31.minutě se před Stahlem ocitl Tomáš Adámek, který z otočky trefil pouze boční síť. Už o minutu později se opět radovali hosté, když zavezli puk do brankoviště, a tam ho nejrychleji našel Pavel Řepka. Se zakončením neměl problém – 0:4. Další ránu dostal domácí tým v 35. minutě. Střelu Dominika Havelky vyrazil strážce branky Pirátů jen před sebe. Následně se k puku dostal nehlídaný Petr Patyk, který popáté rozsvítil červené světlo – 0:5.

Závěrečná dvacetiminutovka začala velmi defenzivně z obou stran. To se změnilo až v 46.minutě, kdy bombou do levé šibenice z vrcholu pravého kruhu překonal Viliam Šeliga poprvé Stahla - 1:5. Chomutovští opět kapitulovali v 53. minutě. Po bombě od levého mantinelu si do brankoviště najel Krešimir Schildhabel a bekhendem mezi betony stanovil stav zápasu na 1:6. Čtyři minuty před koncem se domácí usadili v útočném pásmu. Petr Chlán obkroužil klec Rytířů a našel mezi kruhy volného Jakuba Kövera, který se trefil přesně k levé tyči - 2:6.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Poskládat se po té včerejší porážce, to bylo pro nás těžké. Šest gólů jsme dostali a dva dali. Stejně tak jsme mohli my dát těch šest, a tahat se o vítězství. Spoustu šancí jsme prováhali. Jestli kluky nedotlačíme k té jednoduchosti, jakou předvádělo Kladno, tak se budeme zvedat k těm výkonům, které předváděli hoši na podzim velice těžko. Věřím, že se nám to povede. Ten charakter kluci ukázali. Zápas neodevzdali do poslední minuty. Snažili se to zkorigovat, ale vždycky nás dostala nějaká chyba, kterou soupeř dokázal šikovně potrestat. Musíme být efektivnější v zakončení a pozornější v obraně. Celý tým musí být koncentrovanější a důslednější. Nesmíme podcenit jediný puk, protože nám to tam může okamžitě spadnout. Soupeř dvakrát zázračně vytáhl kotouč, který padal do brány. Když se nedaří, tak se nedaří. Musíme najít způsob, jak s tím týmem pohnout, jak dostat zpět tu atmosféru, která tu byla. Ta nešťastná nálada, z neproměněných šancí ovlivňuje zápasy, i když hrajeme skutečně dobře a nepouštíme soupeře z pásma. Je škoda, že jsme aspoň nedokázali to utkání zkorigovat na příznivější stav, abychom se mohli odrazit do lepší nálady příští týden.“