Junioři hráli se Slavií vyrovnané střetnutí, přesto padli gólem v poslední minutě

Napsal 26.02.2022 Matěj Sousedík, Michal Luxa
P r a h a / C h o m u t o v - V dalším utkání zajížděli Piráti v rámci DHL extraligy na led Slavie, odkud odjeli s porážkou 4:3. Hrálo se vyrovnané střetnutí, které třiapadesát vteřin před koncem rozhodl Vladimir Serov. O dvě trefy Chomutova se postaral Jan Vostiňák, kterého ještě doplnil Martin Pöschl.
N5 so 26.2.2022
SLA
4:3(2:2, 1:0, 1:1)
Slavia
Kufa – Hrdlička, Palát, Stejskal, Němeček, Serov, Kluch, Kulinič, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Hofmann, Labuzík, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Jokl
Tuček – Petrásek, J. Janda, M. Pöschl, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, F. Döring, Jan Rindoš

Slavia
6. Strnad (Štrombach, Labuzík), 11. Strnad (Serov, Labuzík), 37. Hrdlička (Strnad), 60. Serov (Strnad, Labuzík
7. Vostiňák (Šugár), 17. Vostiňák (Šugár, Cháb), 52. M. Pöschl (T. Šilar)

5:8
1:1
0:0
23:25
61
Vyštejn, Domský – Komárek, Dědek

Hned svou první větší šanci přetavili domácí v gól. K vyraženém puku brankářem Tučkem dostal Lukáš Strnad a se štěstím ho protlačil za brankovou čáru - 1:0. Jenže radost domácích trvala jen jednatřicet sekund, když Kufu propálil Jan Vostiňák - 1:1.

V jedenácté minutě ale Slavia znovu vedla. Vladimir Serov vyslal do jízdy Lukáše Strnada, jenž parádní bekhendovou kličkou prostřelil Tučka - 2:1. Avšak Piráti podruhé v zápase dokázali srovnat. V sedmnácté minutě totiž Šugár nahrál úplně volnému Janu Vostiňákovi, jenž trefil odkrytý prostor sešívané brány - 2:2.

Úvodní větší šanci druhé třetiny měl Štrombach, který se vydal do úniku při vlastním oslabení, ale trefil pouze připraveného Tučka. V čase 36:49 využili domácí přesilovku 5 na 3, když se po nahrávce Strnada tvrdou ranou od modré prosadil Jakub Hrdlička - 3:2.

Ve sedmačtyřicáté minutě trefil domácí Matuška z dorážky tyčku. O pět minut později využil Chomutov bleskově přesilovku a srovnal zásluhou Martina Pöschla - 3:3. Už to vypadalo, že zápas zamíří do prodloužení. Jenomže třiapadesát vteřin před závěrečnou sirénou rozhodl tvrdou ranou od modré obránce Vladimir Serov - 4:3.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po vyrovnané první třetině jsme ve druhé části hrozně faulovali, na což jsme doplatili, když soupeř využil přesilovku pět na tři. Vyrovnali jsme, ale zase jsme inkasovali rozhodující gól v poslední minutě.“