Junioři dvakrát srovnali a vynutili si bod, Šumperku podlehli v prodloužení

Napsal 02.10.2022 Libor Kult, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přivítali v sedmém kole juniorské ligy Šumperk, se kterým po urputném souboji prohráli gólem pět vteřin před vypršením pětiminutového nastavení. Na zisku jednoho bodu do tabulky se nejvýrazněji podílela formace ve složení Ondřej Príhoda – Dominik Mišovic – Pavel Šugár, která obstarala všechny tři branky.
7.kolo ne 2.10.2022
3:4p(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
MDS
Tuček – F. Hynek, Sýkora, D. Svoboda, V. Hynek, Žižka, Filip – Klobouček, Bár, Mišovic, Jan Rindoš, Vondrášek, P. Šugár, Vostiňák, Starý, Dej, Príhoda, Sčislák
Mladí Draci Šumperk
Stránský – Minařík, Cekr, Mudrák, Netolický, Šlahora, Compel, Křivohlávek – Slováček, Lichner, Kučera, Ševčík, Tomeš, Szabó, Křemen, Slabý, Haas, Najman, Izák

12. Príhoda (Mišovic, P. Šugár), 39. Príhoda (Mišovic, P. Šugár), 46. Mišovic (Príhoda, P. Šugár)
29. Minařík (Lichner), 34. Lichner (Izák), 43. Slováček (Haas), 65. Haas (Compel)

4:6
0:1
0:1
35:28
60
Domský – Beneš, Pěkný

Po opatrném úvodu zahrozili jako první Piráti, ale Žižka na hostujícího gólmana Stránského nevyzrál. Podobně dopadly chomutovské pokusy v úvodní přesilové hře zápasu od osmé minuty, v níž ujeli v oslabení šumperští Křivohlávek s Křemenem, ovšem velkou šanci nezužitkovali.

Mladí Draci toho museli litovat krátce po polovině zahajovacího dějství, kdy Ondřej Príhoda zakončil ranou do šibenice přečíslení dva na jednoho – 1:0. Na sklonku úvodní třetiny ještě Stránský vyřešil závar před svou brankou a Tuček vychytal Křemena.

Start prostřední části poznamenala řada vyloučení, z nichž nakonec vytěžili hosté vyrovnání, neboť v polovině 29. minuty využil početní výhodu Tomáš Minařík – 1:1. Na začátku 34. minuty už Šumperští vedli poté, co Tomáš Lichner potrestal chybu chomutovské defenzivy – 1:2. Ještě před druhou sirénou však zakončil pohlednou kombinaci Pirátů svým druhým gólem v utkání Ondřej Príhoda, který srovnal – 2:2.

O vítězi tak měla rozhodnout třetí dvacetiminutovka, jenže to se nestalo, protože každý z týmů se na jejím startu trefil jednou. Nejprve poslal Mladé Draky znovu do vedení ve vlastním oslabení Miroslav Slováček, za necelé tři minuty našel skupinu mezi brankářovými betony Dominik Mišovic a bylo znovu vyrovnáno – 3:3. Když na konci 58. minuty neuspěl ve vlastním oslabení ve velké šanci hostující Haas, přišlo na řadu prodloužení.

Hned v první minutě nastavení mohl dokonat hattrick Príhoda, ale sám před Stránským nedal, a tak si druhý bod vzali hosté. Patnáct vteřin před nájezdy rozvlnil síť v chomutovské brance Josef Haas – 3:4. Svěřenci Petra Jíry s Danielem Lehnertem tak doma podruhé padli stejným poměrem, i když na rozdíl od souboje s Porubou získali alespoň bod.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po vlažném začátku jsme se do zapasu dostali. Ve třetí třetině jsme mohli utkání dokonce rozhodnout, ale bohužel nám soupeř po dobře odehraném prodloužení z ojedinělé šance dal vítězný gól.“