Junioři druhou výhru nepřidali, Poruba rozhodla trestným střílením

Napsal 18.09.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve druhém kole juniorské ligy hostili mladí Piráti na svém ledě ostravskou Porubu a chtěli navázat na cennou výhru z ledu Českých Budějovic. Po bezbrankové zahajovací třetině vedli svěřenci Petra Jíry s Danielem Lehnertem ve druhé pauze o gól, ale přišli o brankáře Sluku, jenž opouštěl led na nosítkách. Severomoravané ve třetím dějství skóre dvěma góly otočili a i díky proměněnému trestnému střílení Maxima Vehovského si odvezli zpod Krušných hor všechny body.
2.kolo ne 18.9.2022
3:4(0:0, 3:2, 0:2)
POR
Sluka (38. Tuček) – D. Svoboda, F. Mareš, Dudáček, Česnohlídek, F. Hynek, Sýkora, Filip – D. Černý, Klobouček, Dej, Príhoda, Bár, Vondrášek, Šugár, Vostiňák, Starý, Mišovic, Ščislák, Rindoš
Poruba
Slíž – Janeček, Fišara, Hlaváč, V. Černý, Řepa, Ševčuk, Kelnar – Prokeš, Skřipčák, Stasjuk, Gnap, Moravec, Šrubař, Kršík, Elze, Halata, Koudelný, Vehovský

25. Príhoda (Vostiňák, Filip), 32. Príhoda (Dudáček, Mišovic), 33. Starý (Klobouček)
Poruba
29. Kelnar (Koudelný, Vehovský), 31. Moravec (Gnap, Koudelný), 48. Vehovský (Hlaváč, Koudelný), 51. Vehovský (TS)

6:2
0:2
0:0
22:24
75
Hlinka – Goltsch, Pěkný

Opatrnější vstup do zápasu nezměnila ani porubská přesilová hra od páté minuty, a tak první zajímavější moment přišel v polovině osmé minuty, kdy z mezikruží těsně minul chomutovský Dudáček. Všechny ostatní situace brankáři Sluka na domácí a Slíž na hostující straně vyřešili, takže na úvodní gól se čekalo téměř pětadvacet minut.

Pirátům zajistil vedení Ondřej Príhoda, jenž trefil puk ze vzduchu za záda hostujícího strážce branky – 0:1. Ještě před polovinou duelu srovnal dorážkou v početní výhodě Petr Kelnar, na sklonku 31. minuty dokonal porubský obrat David Moravec střelou z levého kruhu do protější šibenice – 1:2. Jenže podobně rychlá byla i chomutovská otočka, domácím na ni stačilo 39 vteřin od času 31:26, během nichž skórovali tečující Ondřej Príhoda a zblízka zakončující Martin Starý – 3:2.

Na sklonku prostředního dějství sice Severočeši ubránili oslabení, jenže během něj se zranil gólman Sluka, který musel v polovině 38. minuty opustit ledovou plochu na nosítkách. Na startu závěrečné dvacetiminutovky přišli dva chomutovské prohřešky proti pravidlům krátce po sobě a Poruba přesilovku pět na tři využila zásluhou Maxima Vehovského, jenž střílel z pádu z pravého kruhu – 3:3.

Maxim Vehovský se v polovině 51. minuty rozjel i k trestnému střílení, které proměnil přesnou ranou a zajistil souboru RT TORAX vítězství, neboť Piráti už nesrovnali ani při závěrečné power-play – 3:4.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Diváci viděli vyrovnané utkání, které ovlivnilo naše špatné střídání a gól v oslabení. Potvrdilo se nám, že soutěž bude těžká a na každý zápas se musíme stoprocentně připravit a koncentrovat.“