JUNIOŘI - reportáž

Junioři druhou výhru nepřidali, Poruba rozhodla trestným střílením

Napsal 18.09.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve druhém kole juniorské ligy hostili mladí Piráti na svém ledě ostravskou Porubu a chtěli navázat na cennou výhru z ledu Českých Budějovic. Po bezbrankové zahajovací třetině vedli svěřenci Petra Jíry s Danielem Lehnertem ve druhé pauze o gól, ale přišli o brankáře Sluku, jenž opouštěl led na nosítkách. Severomoravané ve třetím dějství skóre dvěma góly otočili a i díky proměněnému trestnému střílení Maxima Vehovského si odvezli zpod Krušných hor všechny body.
2.kolo ne 18.9.2022
CHM
3:4(0:0, 3:2, 0:2)
POR
Chomutov
Sluka (38. Tuček) – D. Svoboda, F. Mareš, Dudáček, Česnohlídek, F. Hynek, Sýkora, Filip – D. Černý, Klobouček, Dej, Príhoda, Bár, Vondrášek, Šugár, Vostiňák, Starý, Mišovic, Ščislák, Rindoš
Poruba
Slíž – Janeček, Fišara, Hlaváč, V. Černý, Řepa, Ševčuk, Kelnar – Prokeš, Skřipčák, Stasjuk, Gnap, Moravec, Šrubař, Kršík, Elze, Halata, Koudelný, Vehovský

Branky a nahrávky

Chomutov
25. Príhoda (Vostiňák, Filip), 32. Príhoda (Dudáček, Mišovic), 33. Starý (Klobouček)
Poruba
29. Kelnar (Koudelný, Vehovský), 31. Moravec (Gnap, Koudelný), 48. Vehovský (Hlaváč, Koudelný), 51. Vehovský (TS)

Statistiky

Vyloučení
6:2
Využití
0:2
V oslabení
0:0
Střely na branku
22:24
Diváci
75
Rozhodčí
Hlinka – Goltsch, Pěkný

Shrnutí

Opatrnější vstup do zápasu nezměnila ani porubská přesilová hra od páté minuty, a tak první zajímavější moment přišel v polovině osmé minuty, kdy z mezikruží těsně minul chomutovský Dudáček. Všechny ostatní situace brankáři Sluka na domácí a Slíž na hostující straně vyřešili, takže na úvodní gól se čekalo téměř pětadvacet minut.

Pirátům zajistil vedení Ondřej Príhoda, jenž trefil puk ze vzduchu za záda hostujícího strážce branky – 0:1. Ještě před polovinou duelu srovnal dorážkou v početní výhodě Petr Kelnar, na sklonku 31. minuty dokonal porubský obrat David Moravec střelou z levého kruhu do protější šibenice – 1:2. Jenže podobně rychlá byla i chomutovská otočka, domácím na ni stačilo 39 vteřin od času 31:26, během nichž skórovali tečující Ondřej Príhoda a zblízka zakončující Martin Starý – 3:2.

Na sklonku prostředního dějství sice Severočeši ubránili oslabení, jenže během něj se zranil gólman Sluka, který musel v polovině 38. minuty opustit ledovou plochu na nosítkách. Na startu závěrečné dvacetiminutovky přišli dva chomutovské prohřešky proti pravidlům krátce po sobě a Poruba přesilovku pět na tři využila zásluhou Maxima Vehovského, jenž střílel z pádu z pravého kruhu – 3:3.

Maxim Vehovský se v polovině 51. minuty rozjel i k trestnému střílení, které proměnil přesnou ranou a zajistil souboru RT TORAX vítězství, neboť Piráti už nesrovnali ani při závěrečné power-play – 3:4.

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Diváci viděli vyrovnané utkání, které ovlivnilo naše špatné střídání a gól v oslabení. Potvrdilo se nám, že soutěž bude těžká a na každý zápas se musíme stoprocentně připravit a koncentrovat.“

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Baník Příbram
×
Dnes v 13:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice