Junioři dotahovali třígólové manko, přesto s Olomoucí těsně padli

Napsal 10.01.2020 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve třiatřicátém kole turnaje O Pohár DHL přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Olomouc, s níž těsně padli 4:5. Kocábka trenéra Jaroslava Becka v duelu už prohrávala o tři branky, ovšem nesložila zbraně a ještě manko stáhla na rozdíl jediné trefy, jenže vyrovnání se už nedočkala. O dva góly Chomutova se postaral Patrick Pech, jehož po jednom zásahu ještě doplnili Josef Koláček a premiérovou trefu mezi juniory zaznamenal také Jiří Kulich.
33.kolo pá 10.1.2020
4:5(0:1, 2:3, 2:1)
OLO
Altrichter – M. Pöschl, Seemann, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Olomouc
Hasala – Mader, Groch, Hlaváč, Vosátko, Hladiš, Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Ministr, Tarnoczy

22. Lobodowski (Jiří Kulich, Koláček), 31. Pech, 53. Koláček, 57. Pech (M. Pöschl, Koláček)
Olomouc
5. Vosátko (Pírek, Handl), 27. Krupa (Pírek, Ministr), 36. Pírek (Mader), 39. Mácha (Hlaváč, Handl), 44. Krupa (Ministr)

5:2
0:2
0:0
34:34
150
Svoboda – Malý, Jelínek

Běžela teprve pátá minuta, když se skóre utkání poprvé posunulo a byla to Olomouc, která se ujala vedení. Nevinně vypadající nahození Davida Vosátka totiž zapadlo přesně za brankovou čáru. Brankář Pirátů toho moc neviděl, jelikož se těsně před ním odehrával souboj – 0:1. O dvacet vteřin později mohla Mora odskočit do dvoubrankového trháku. Petr Mader si z pozice obránce najel až před branku, odkud zamířil milimetrově přesně do horní tyče.

Také do druhé části hry lépe vstoupili Kohouti, efektní pokus ale nevyšel. Za chomutovskou obranou zůstal osamocený David Kalač, jenž si prostrčil hůl mezi nohama, ovšem tentokrát byl úspěšnější Martin Altrichter. Jenže o minutu později už platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Severočeši se totiž radovali z vyrovnávacího zásahu. První rána Petera Lobodowského cinkla o tyčku, dorážka už byla úspěšná 1:1. Na světelné kostce svítil čas 26:38, když se Olomouc vrátila do vedení. Tomáš Krupa zůstal nepokrytý u pravé tyče, a tak jej pasem našel Lukáš Pírek a olomoucký útočník měl snadnou pozici – 1:2.

Těsně po polovině utkání se domácímu mužstvu podařilo znovu srovnat krok. Vyhození u levého mantinelu zastavil Patrick Pech, jenž se prokličkoval až do předbrankového prostoru, odkud nedal brankáři šanci – 2:2. Ovšem Hanáci se nevzdali a opět převážili misky vah na svou stranu. Petr Mader v početní výhodě našel na hranici brankoviště Lukáše Pírka, jenž šikovně zasunul puk pod přesouvajícím se Altrichterem do pokladnice – 2:3. Aby toho nebylo málo, tak Mora přidala ještě gól do šatny, kterým se definitivně uklidnila. Hlaváčovu střelu neudržel domácí maskovaný muž, a tak se dorážkou prezentoval James Joshua Mácha, jenž se s dávkou štěstí zapsal mezi střelce opět v přesilovce – 2:4.

Psala se čtyřiačtyřicátá minuta, když Mácha obral o černou gumu Seemanna. Jenomže z mezikruží vyprášil Altrichterovy betony David Kalač. O patnáct vteřin později už se ale Kohouti znovu radovali. V předbrankovém prostoru převzal kotouč Tomáš Krupa, který nadvakrát překonal domácího gólmana – 2:5. Sedm a půl minuty před závěrečnou sirénou vystřelil Pirátům naději Josef Koláček. Chomutovský útočník si ze strany vyjel na osu a přesně zamířil do horní poloviny hanácké svatyně – 3:5.

V čase 56:49 bylo zaděláno na pořádné drama, jelikož Severočeši snížili na rozdíl jediné trefy. Nejprve Marek Hasala pokryl dva pokusy. Jenomže následně do Pöschlova nahození vložil hůl Patrick Pech, jehož teč byla úspěšná. Olomouc na tento moment reagovala oddechovým časem – 4:5. Dvě minuty před vypršením normální hrací doby se Piráti usadili před brankou soupeře, a tak se Martin Altrichter vydal na střídačku. Ovšem Chomutovu už se nepodařilo vyrovnat.

TOP Foto: Alena Zapletalová (HC Olomouc)

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Úplně zbytečně jsme odevzdali tři body. Když jsme se začali za stavu 2:2 hokejově zvedat, darovali jsme soupeři tři přesilovky po nesmyslných a nic neřešících faulech. Byla to naše nedisciplinovanost, až bych řekl black-out mozku. Takhle nemůžeme hrát. Když hrajeme hokej, děláme fauly, když ho nehrajeme, nehýbeme se, takže fauly dělat nemusíme. Hráči důsledky svého výkonu zásadním způsobem pocítí. Musíme se zase vrátit k tvrdé práci a dál do kluků hustit, že hokej je především o disciplíně, o čemž se sami přesvědčili v tomhle utkání.“

Milan Ministr (HC Olomouc): „K vidění bylo bruslivé utkání, do kterého jsme si dobře dobře rozehráli, ale v závěru jsme si ho zkomplikovali zbytečnými góly za stavu 5:2 pro nás.“