Junioři dotáhli utkání s Vítkovicemi, padli až v závěru prodloužení

Napsal 04.10.2019 Michal Luxa
O s t r a v a / C h o m u t o v - V devátém kole turnaje O Pohár DHL zajížděli Piráti do dalekých Vítkovic, kde padli až brankou v závěru prodloužení. Domácí celek šel do vedení, které ve třetí části smazal přesnou střelou Josef Koláček. V nastaveném čase se pak potvrdilo pravidlo nedáš–dostaneš. Slibnou akci nejprve neproměnil Jakub Veselý, a tak o bodu navíc pro Rideru rozhodl Adam Beránek.
9.kolo pá 4.10.2019
VIR
2:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Vítkovice
Dolíška – Bystroň, Bílý, Zapletal, Smička, Kunc, Věntus, Machů – Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek
Běhula – Šuráň, Seemann, D. Zeman, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dani, Popelka, Pech, L. Benda, Prokop, Jaroš, J. Veselý, Janeček, Koláček, Lobodowski

Vítkovice
26. Kylnar (Bílý), 65. Beránek (Lednický, Věntus)

Adamec – Hlavatý, Bartek

Na úvodní šanci zápasu se čekalo až do jedenácté minuty, kdy se do samostatného úniku hnal Adam Popelka, jehož podrazil Martin Ryšavý, a tak bylo nařízené trestné střílení pro Chomutov. K němu se postavil sám faulovaný útočník, který trefil pouze Dolíškovu lapačku. O tři minuty později byli Piráti v dalším samostatném úniku. Chyby domácí obrany využil Tomáš Jungvirt, ovšem brankář Vítkovic byl znovu úspěšnější. V sedmnácté minutě pelášili hráči Ridery ve třech do přečíslení, jenže celou situaci vyřešil pádem do střely Tomáš Jungvirt, který se stal hrdinou okamžiku.

Na světelné kostce svítil čas 25:41, když Vítkovičtí poprvé změnili skóre zápasu. Od modré čáry se napřáhl Šimon Bílý, do jehož pokusu vložil hůl Jakub Kylnar, který nedal Richardu Běhulovi šanci zasáhnout – 1:0. Na konci prostřední dvacetiminutovky byli domácí blízko další úspěchu, jenomže Adam Beránek nastřelil z pravé strany brankovou konstrukci.

Od šestačtyřicáté minuty byli Severočeši lepším celkem, ovšem z tlaku dlouho puk za brankovou čáru neposlali. Vše se změnilo až v čase 52:38, kdy se Chomutovští prezentovali pohlednou akcí. K přihrávce na pravou stranu se odhodlal Jakub Veselý, jenž viděl volného Josefa Koláčka. Pirátský šikula zamířil přesně, čímž překonal Ondřeje Dolíška – 1:1.

Další branka už v základní hrací době nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení. Osmnáct vteřin po jeho začátku se před branku natlačil Jakub Mrva, jehož pokus vyprášil jen Běhulovy betony. Poslední minuta nastaveného času byla hodně divoká. Nejprve Chomutovští pádili ve třech na domácího brankáře, avšak Jakub Veselý branku přestřelil. Hra se velmi rychle otočila a deset vteřin před koncem přišlo rozuzlení. Po zakončení od modré čáry zůstala černá guma ležet u brankové konstrukce a první se zorientoval Adam Beránek, jehož pohotovost rozhodla střetnutí – 2:1.