Junioři doma nestačili na Mladou Boleslav, rozhodla druhá třetina

Napsal 13.02.2020 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Junioři v rámci třetího kola DHL Superpoháru hostili v ROCKNET ARÉNĚ Mladou Boleslav. Utkání bylo vyrovnané až do dvacáté druhé minuty. Poté ovšem začala gólová smršť hostů. Ti v druhém dějství nastříleli pět branek a další dvě přidali v třetí dvacetiminutovce. Piráti tak po těžké porážce neberou ani bod.
SUP3 čt 13.2.2020
0:7(0:0, 0:5, 0:2)
MBL
Běhula (44. Petržílka) – Šuráň, Ludvík, Ferbas, Houdek, Vaněk, Jungvirt – Švec, Popelka, Prokop, Jaroš, Veselý, Berčík, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Pech
Ml.Boleslav
Zeithaml – Moravec, Sýkora, Dotter, Houška, Dudycha, Rudolph – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon.

Ml.Boleslav
22. Mežnar (Dudycha), 27. Petržilka (Dotter), 30. Dudycha (Szturc, Půček), 33. Szturc (Petriska), 36. Petržilka (Petriska, Mežnar), 44. Mežnar (Petržilka), 46. Závora (Petriska)

Veselý 5 minut a do konce utkání - Simon 5 minut a do konce utkání

Utkání o důležité body s mladoboleslavskými bruslaři nabídlo hodně bojovného hokeje na obou stranách. V prvních minutách byli altivnější Středočeši, ale hra se vyrovnávala a nějakou dobu hrozili také Piráti. Do první velké šance se dostal hostující Jan Závora, ale v ten v obrovské šanci střílel zblízka do lapačky připraveného Běhuly. Na straně domácích hrál nejaktivněji Martin Berčík, který měl několik dobrých střeleckých pokusů. Ani jeden se ale za záda brankáře Zeithamla nedostal. První část utkání branku nepřinesla.

Branky začaly padat až v prostřední části a prosazovali se jen hosté. Nejdříve se prosadil po střele do pravé šibenice Erik Mežnar, který otevřel skóre - 0:1. O necelých pět minut později unikl domácí obraně Jakub Petržilka, jenž v rychlosti zakončoval do bližší šibenice - 0:2. Netrvalo dlouho a přišla další branka. Štěpán Dudycha se celkem snadno prosadil střelou od modré čáry, která spíše připomínala nahození - 0:3.

Kanonáda středočeského celku ovšem pokračovala. Ján Petriska prošel obranou naprosto snadno a předložil puk do prázdné branky pro Gabriela Szturce, který se nezmýlil - 0:4. Bruslařskému celku byla poté nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, kterou po jejím skončení využil Jakub Petržilka, jemuž se povedlo zblízka poslat puk po ledě mezi betony brankáře - 0:5. Hororová třetina pro domácí skončila tedy pětibrankovým rozdílem.

Tým Jana Křivohlávka nepolevil ani ve třetí třetině. Piráti se sice dostali na startu periody hned do tří velkých šancí, ale gólově se neprosadil Lobodowski, Pech ani Berčík. Naopak se opět trefil Erik Mežnar, který zakončoval do prázdné a vyhnal z branky Běhulu - 0:6. Hynek Petržílka poté inkasoval po pár minutách na ledě, kdy Jan Závora dotlačil touš do branky po závaru v brance - 0:7. Hru poté okořenila bitka Veselého se Simonem, kterou vyhrál domácí mladík. Mladoboleslavští zvítěžili vysokým rozdílem a zapsali důležitou výhru.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme zvrátit nepříznivou bilanci, kterou doma máme a takové ty nesmírně kolísavé výkony. Parádní výkon s Plzní a propadák s Boleslaví. Kluci tomu nedávají tomu, co mají. Když dostanou gól ve druhé minutě druhé třetiny, tak se sesypají. Ono je to trochu dáno charakterem sestavy, která je prořídlá. Navíc nám vypadl Pech, pokud není v pořádku s ramenem, který hraje s tímto handicapem. To samé Jaroš. Takže to je jedno k druhému. Když vypadneme z role, tak nás soupeř přejede, jako to Boleslav udělala. Od druhé třetiny byla jasně lepší.“

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „V první třetině bylo vidět, že se po reprezentační přestávce vytratila hokejovost a bylo tam více nasazení a bojovnosti. Ve druhé třetině nám pomohlo, že jsme první gól dali my. Potom jsme uklidnili a přidali další góly. Nakonec jsme zápas dotáhli do konce i díky parádnímu výkonu našeho brankáře, který nás podržel v důležitých momentech. Kluci tomu šli naproti, za což jsme rádi. Další krok je za námi a musíme se připravit dál.“