Junioři díky dvěma gólům Wágnera porazili Jihlavu a stále vedou tabulku

Napsal 16.10.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - V pátek odpoledne hostil juniorský celek Pirátů v rámci třináctého kola DHL extraligy juniorů jihlavskou Duklu. Na začátku dvanácté minuty šli Chomutovští do vedení zásluhou Františka Wágnera. Další dvě trefy přidali domácí ve třetí periodě. Nejprve se prosadil premiérovým gólem v sezóně Tomáš Adámek a vítězství Pirátů potvrdil druhou trefou v duelu Wágner.
13.kolo pá 16.10.2015
3:0(1:0, 0:0, 2:0)
JIH
Danylec – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Benda – Wágner, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz.
Jihlava
Škarek – Pospíchal, Půža, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl – Vala, Dufek, Ondráček, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Marcilis, Peschout.

12. Wágner, 53. Adámek, 59. Wágner (P. Macháček, Kellerstein).

Hlinka - Hynek, Hynčica

Úvod zápasu se nesl ve znamení menších trestů na obou stranách. Ani jedno družstvo ale nedokázalo nabídnuté početní výhody využít. Skóre otevřel až na začátku dvanácté minuty František Wágner. Po trefě chomutovského útočníka již další branka v úvodním dějství nepadla.

Ve druhé periodě viděli diváci na menší hale chomutovské SD ARÉNY pouze tři vyloučení, dvě na straně jihlavské Dukly. Po čtyřiceti odehraných minutách platil stav 1:0 pro pirátské barvy.

Během třetí periody se již přítomní fanoušci rozšíření brankového účtu dočkali. V polovině třiapadesáté minuty zvýšil na dvoubrankový rozdíl Tomáš Adámek. Na jeho trefu odpověděl zhruba minutu před koncem základní hrací doby František Wágner, pro něhož to byla druhá trefa v utkání a zároveň definitivně rozhodl o chomutovské výhře.