Junioři díky druhé třetině přehráli Bílé Tygry a připsali si třetí výhru v řadě

Napsal 18.02.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Junioři Pirátů si nemohli přát lepší vstup do druhé části NOEN extraligy juniorů. Ve skupině B o play-off postupně porazili Zlín, brněnskou Kometu a teď i liberecké Tygry. První třetinu však ovládli Liberečtí, ovšem Piráti ve druhé třetině během jediné minuty zápas srovnali, poté otočili a ještě k tomu dokázali přidat třetí branku. Ve třetí třetině se domácí prosadili ještě jednou a vyhráli tak 4:1. Do tabulky si připsali plný bodový zisk.
34 po 18.2.2013
4:1(0:1, 3:0, 1:0)
LIB
Maštalířský – Horváth, Kopáč, Šulák, Kolář, Szathmáry, Dobrovolný, Tejnor - Fronk, Deveri, Novák L., Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava.
Liberec
Jelínek – Jandejsek, Mrázek, Turek, Zuzaník, Pálek, Říha, Šťáva - Hrníčko, Dlouhý, Psota, Vlk, Mikyska, Žďárský, Havlas, Frk, Pilař, Miškovský, Bittner.

31. Huňady (Deveri, Dobrovolný), 31. Kolář, 32. Deveri (Hammerbauer, Hlava), 43. Novák J. (Novák L.)
Liberec
12. Bittner (Mikyska)

8:4
0:1
0:0
150

Piráti do zápasu nastoupili znovu jen se třemi formacemi, v brankovišti dostal znovu přednost Maštalířský. Hned v úvodu zápasu fauloval Hlava, jenž daroval hostům přesilovou hru. Tu, naštěstí pro domácí, nezahráli Tygři vůbec dobře, jedinou nebezpečnou střelu vyprodukoval ze své hole Pilař, ovšem domácí obránce střelu zblokoval.

První se ze vstřelené branky radovali hosté

Skóre zápasu otevřeli hosté. Domácí po faulech Koláře a Tejnora nabídli hostům příležitost dlouhé přesilové hry pět na tři, jenž hosté využili. Do konce trestu prvního vyloučeného hráče chyběla pouhá vteřina a hosté tak dvojitou přesilovou hru potrestali. První střelu LADISLAVA BITTNERA ještě Maštalířský vyrazil, ovšem pouze před sebe a na dorážku téhož hráče už nestačil a Tygři se radovali z prvního gólu, jenž se pro ně později ukázal jako jediný, v celém utkání – 0:1.

Konec první třetiny nabídl obrovskou šanci domácích, jenž postupovali v protiútoku tři na jednoho. Kombinaci zakončoval Deveri, kterého však vychytal Jelínek a tak se šlo do kabin se stavem, lépe se vyvíjejícím pro Bílé Tygry.

Piráti vstřelili tři branky během jediné minuty

Druhá třetina začala znovu přečíslením domácích Pirátů. Lukáš Novák přihrával Jakubovi Novákovi, jenž nastřelil tyč hostující branky. Následná dorážka prvně jmenovaného se mezi tři tyče nevešla a tak hosté nadále drželi hubený náskok.

Přesně v polovině utkání se už Piráti radovali. Pirátům se hned po skončení trestu podařilo vyrovnat. Nepřehlednou situaci před Jelínkem využil PARTIK HUŇADY, který dotlačil puk mezi betony hostujícího brankáře – 1:1.

Pouhých osmnáct vteřin dělilo další domácí zásah. DANIEL KOLÁŘ nahodil kotouč do útočného pásma, Jelínek kotouč vyrazil, ovšem nešťastně, jen za sebe a Piráti dokonali obrat. Pro hostujícího brankáře to byla velký smůla, neboť takové branky v hokeji moc často nepadají – 2:1.

A do třetice gól číslo tři. O necelou minutu už se Piráti radovali potřetí. Hlava našel Hammerbauera, k puku se dostal DANKO DEVERI, a ten prostřelil Jelínka mezi betony. Piráti v utkání rázem vedli o dvě branky – 3:1.

Čtvrtý zásah definitivně rozhodl o vítězi zápasu

Poslední části hry začali znovu aktivněji domácí hokejisté. “Já na bráchu, brácha na mě,“ k tomu by se dala přirovnat čtvrtá branka domácích Pirátů. Přečíslení dva na jednoho využil JAKUB NOVÁK, jemuž přihrával jeho bratr Lukáš. První jmenovaný tak zakončil přečíslení čtvrtým zásahem Pirátů v tomto utkání.

A protože v utkání už další branka nepadla, tak Piráti po velkém boji Bílé Tygry porazili poměrem 4:1. Do tabulky si tak připsali důležité tři body a pro trenérskou dvojici Beck – Martínek, je to už třetí vítězství v řadě.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Liberec přijel bránit a výborně bruslil. Moc nám to nešlo, neboť jsme za sebou měli náročném utkání s Kometou. Největší problém byl, řekl bych, v té první třetině. Za ty následující dvě třetiny, jenž byly z našeho pohledu výborné, bych chtěl pochválit kompletně celý tým, od gólmana až po všechny, kdo se na střídačce objevil. Měli jsme vynikající nasazení, perfektní agresivitu a rychlý přístup. Šli jsme do toho a soupeře jsme k ničemu nepustili. Ten šťastný gól nám pomohl a ještě více nás nakopl. Výsledek jsme dokázali otočit a vítězství v tomto zápase bylo naprosto zasloužené.“

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): „V první třetině, jenž byla vyrovnaná, jsme měli štěstí, že jsme v přesilové hře dali branku. Chomutov vstoupil do druhé třetiny s obrovskou agresivitou a důrazem, my jsme se jen bránili. Hráli jsme přesilovou hru, která ten celý zápas zlomila, neboť jsme ji odehráli hrozně, lajdácky a darovali jsme Chomutovu srovnání, který si však zasloužil. Pak padla trochu smolná branka, nechci to našemu brankářovi vyčítat, protože tohle se může stát. V zápětí po obrovském tlaku a důrazu domácích následoval třetí gól. Zase se nám nepodařilo vyhodit kotouč z pásma. Zápas rozhodla ta chvíle, kdy jsme si mysleli, že už jsme se z toho tlaku dostali, neboť v tom byl Chomutov jasně lepší.“