Junioři Pirátů vezou z dalekého Třince tři body po hubené výhře 1:0

Napsal 23.01.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V rámci 33. kola NOEN extraligy juniorů, zajížděli mladí Piráti až na led dalekého Třince, kterému patřilo osmé místo v tabulce. V 1. třetině se diváci branky nedočkali. Branka přišla až v polovině utkání a jejím autorem byl hostující Lukáš Nováka byla také v prostřední části branka jediná. Ve třetí části se domácím i přes výhodu přesilovek vyrovnat nepodařilo a tak si Piráti odvážejí nejtěsnější možnou výhru v poměru 1:0.
33.kolo po 23.1.2012
TRI
0:1(0:0, 0:1, 0:0)
Třinec
Hollý (Chvostek) – Běhal, Repe, Jonáš, Bezuška, Burzala – Hegyi, Bumbál, Kapica – Pargáč, Kajaba, Franek – Juhász, Číhal, Chomič – Ižacký, Kasperlík, Diviš
Strmeň (Slezák) – Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Bartejs, Tejnor, Opalek – Hanták, Deveri, Hrabák – Novák L., Račuk, Novák J. – Hejcman, Hammerbauer, Pesjak – Klouček, Lehnert, Škorík

Třinec
31. L. Novák (Račuk)

2:5
34:40
74
Trombík – Hlavatý, Tošenovjan

První třetina zápasu žádnou branku nepřinesla, hrál se velmi vyrovnaný hokej. K vidění bylo několik dobrých šancí, jako například ta Juri Repeho z deváté minuty, kdy si neporadil se sřelou z dobré pozice mezi kruhy.

V sedmnácté minutě se dobře prezentoval Martin Kasperlík, proti němuž ale Strmeň dobře vystrčil svůj beton, čímž zabránil vstřelení branky.

Druhá třetina již byla o něčem jiném, bohužel pro domácí to byli však Piráti, kdo určoval tempo. Okolo poloviny zápasu si Chomutov vytvořil souvislejší tlak, který vyústil v několik dobrých šancí a nakonec i v první branku zápasu.

V devětadvacáté minutě se do puku opřel Danko Deveri, brance zabránil skvělým přesunem domácí brankář. Jenže v jednatřicáté minutě se trefil Lukáš Novák a poslal Piráty do vedení.

Domácí mohli odpovědět hned vzápětí, protože se do dobré šance dostal Dominik Hegyi, ale nedokázal zvednout puk do potřebných výšin.

Třinec se snažil s výsledkem něco udělat, ale vyjma dvou slibných šancí Damiana Kapicy z padesáté, respektive sedmapadesáté minuty, již nedokázal s nepříznivým vývojem nic udělat. Chomutov si ta odváží zasloužené tři body.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Utkání přineslo jiný obrázek než ve Vítkovicích. Hráči se oklepali z vítkovické útočné hry a předvedli kvalitní výkon - všechny řady. Byli jsme lepší a většinu hry jsme měli pod kontrolou. Máme pouze problémy s koncovkou, která ubránila Třinec od většího gólového přídělu. Musím zdůraznit, že se jednalo o velmi kvalitní utkání.