Junioři Pirátů Chomutov si z Mladé Boleslavi odvážejí výhru 6:2.

Napsal 16.01.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Do Mladé Boleslavi se vydal koráb, jménem junioři Pirátů Chomutov. Zápas načal ve třetí minutě, brankou Lukáš Novák a nastínil ambice Pirátů ve středočeském městě. Nakonec se vedení Severočechů vyšplhalo na pěkných 6:1. Poslední trefu v zápase si připsali domácí. V pětapadesáté minutě skóroval David Koudela. Piráti si tak připisují další tři body, do extraligové tabulky.
18.kolo po 16.1.2012
MBL
2:6(0:3, 1:0, 1:3)
Ml.Boleslav
Příhoda (od 21. Sejpal) - Boček, Kurka, Serbus, Čeček, Kulich, Vrba F., Soukup - Podsedníček, Ficek, Havel, Marek, Pešut, Jankovský, Frolík, Protivný, Rys, Daráš, Koudela, Piskoř.
Strmeň (Dvořák) - Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Tejnor, Dobrovolný, Opalek - Hanták, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J, Novák L., Škorík, Hrabák.

Ml.Boleslav
23. Vrba (Soukup, Jankovský), 55. Koudela (Jankovský, Serbus)
3. L. Novák (J. Novák), 12. Račuk (Dobrovolný), 20. Bartejs (Pesjak, Opalek), 41. Deveri (Hrabák, Korím), 41. Račuk (L. Novák, Dobrovolný), 48. Deveri (Hanták, Korím)

2:4
1:0
47:38
71
Nečas - Frodl, Horinek
Bartejs (CHM) trest ve hře

Hned na začátku se Boleslav osmělila k tlaku, ale po Vrbově ráně do Strmeňových betonů se na začátku 3. minuty dostali do úniku Jakub a Lukáš Novákovi, kteří domácímu brankáři nedali šanci. Bruslaři se snažili hned srovnat, jenže nájezd Žigy Pešuta hostující brankář dobře přečetl. V 11. minutě ujel hostující obraně i David Koudela, avšak Strmeň si s jeho trefou k levé tyčce fantastickým natažením ruky poradil. O minutu později pak Aleš Příhoda znovu lovil puk z klece, když mu Marek Račuk střelou od kruhu do růžku nedal šanci. V závěru prvního dějství pak Tomáš Bartejs z podobné situace skóroval potřetí.

Za stavu 0:3 sáhli Boleslavští k výměně brankářů a celkem to pomohlo. Boleslav se herně zvedla a vynutila si přesilovku pěti proti třem. Těsně před uplynutím druhého trestu se ve 23. minutě nakonec trefil od modré do šibenice obránce Filip Vrba a zařídil tak pro domácí možnost vrátit se do hry. K tomu dostali velkou dobrou příležitost, protože byl na pět minut s trestem ve hře potrestán Tomáš Bartejs za zranění Dominika Piskoře, jenž musel být převezen do nemocnice s otřesem mozku. Během této přesilové hry měli domácí možnost mnohokrát skórovat, hráli dokonce přes minutu opět v pěti proti třem, ale usměrnit puk do Strmeňovy klece se jim vůbec nedařilo, přestože na soupeře posílali jednu střelu za druhou. Po vypršení trestů byl na druhé straně zahákován Marek Račuk a sudí nařídil trestné střílení, které tentýž hráč neproměnil.

Na začátku třetí třetiny chtěli Bruslaři překvapit soupeře nástupem, jenže v rozhodujících okamžicích se k nim štěstěna otočila zády. Po nastřelené tyči Strmeňovy brány hned po úvodním vhazování upaloval na druhou stranu po levé straně kluziště Danko Deveri, na jehož rychlou střelu byl Martin Sejpal krátký. Necelých dvacet vteřin nato hosté vsítili již pátou branku! Marek Račuk po bleskové souhře se svými spoluhráči na jeden dotek srazil domácí výběr do kolen a později ve 48. minutě vítězství Pirátů pojistil ještě jednou trefou Danko Deveri. Boleslav se po zbytek utkání snažila hrát aktivně a David Koudela v 55. minutě upravuje na konečných 2:6, když Jan Strmeň na jeho dorážku již nedosáhl.

Tomáš Potěšil, trenér BK Mladá Boleslav: My jsme první dvě minuty v podstatě nepustili soupeře do třetiny, měli jsme tam několik střel, jenže soupeř nám vjel do pásma a dal z jediného pokusu gól. Třetina skončila 0:3, kdy jsme soupeře přestříleli, ale trápí nás bohužel produktivita. Druhou třetinu jsme hráli docela dobře, dali jsme gól v přesilovce. Bylo pak dost šancí se stavem něco udělat, hráli jsme dlouhou přesilovku pět na tři, ale pak jsme během dvaceti sekund ve třetí třetině inkasovali dva góly a myslím si, že už nebylo co řešit.

Jaroslav Beck, trenér Pirátů Chomutov: Utkání nebylo jednoduché, domácí hráli agresivně, s obrovským nasazením a výborně bruslili. Jsme moc rádi, že ho máme za sebou, protože se nám zde ne vždycky dařilo. Rozhodly rychlé akce na jeden dotek do poodkryté obrany, když se k nám tlačili, a také rychlé střely přes hráče, které se obtížně chytají a ještě obtížněji brání. Klíčové pro nás bylo i ubráněné pětiminutové oslabení.