JUNIOŘI - reportáž

Junioři Pirátů Chomutov nestačili doma na Vítkovice a pohlehli 4:5 na nájezdy

Napsal 11.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Až do samostatných nájezdů se protáhnul zápas juniorské extraligy, ve kterém Chomutov přivítal hráče Vítkovic. Domácí prohrávali hned z kraje zápasu, a to o dva góly. Zápas otočili, ale vedení v utkání neudrželi. V samostatných nájezdech se radovali hosté. Bobusový bod vystřelil Martin Blahuta. Chomutov podlehl Vítkovicím 4:5 na nájezdy.
11.kolo čt 11.10.2012
CHM
4:5sn(0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
VIT
Chomutov
Dovina (Maštalířský) - Havel, Kolář, Pelc, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Hammerbauer, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava N..
Vítkovice
Svoboda (Mizera) - Král, Tomi, Štencel, Hawlík, Illéš, Němec, Chvostek, Kovář, Jonáš, Česlík, Slováček, Richter, Máj, Deutsch, Cabák, Holý, Blahuta, Pasker, Bail.

Branky a nahrávky

Chomutov
28. Havel (Deveri), 34. Kämpf, 45. Hammerbauer (Deveri), 50. Havel (Deveri, Hammerbauer)
Vítkovice
3. Pasker (Slováček), 27. Tomi, 41. Holý (Slováček, Bail), 50. Němec (Blahuta), 65. Blahuta

Statistiky

Vyloučení
4:5
Využití
2:1
V oslabení
1:1
Střely na branku
38:39

Shrnutí

Domácí již od začátku zápasu prohrávali. Hosté z Vítkovic totiž využili hned první nabídnutou přesilovou hru. Autorem první branky byl Jan Pasker. Domácí mohli vyrovnat v osmé minutě, ale Šimon Szathmáry pouze orazítkoval horní tyč. V šestnácté a osmnácté minutě mohl vyrovnat, ale ani jednou se z vyložených šancí neprosadil. Po první části vedli Vítkovice 0:1.

Druhá část začala dvojitým vyloučením Vítkovic. Chomutov hrál od poloviny jednadvacáté minuty, až do sedmadvacáté přesilovou hru, ale nic z toho nebylo. Největší šanci domácí zazdili v třiadvacáté minutě, kdy si sami před brankou neporadili. V šestadvacáté minutě se ve vlastním oslabení odvážně do útoku vydal Marek Bail. Byla z toho tyč! Varování domácím nestačilo. O minutu později se hosté radovali z branky v oslabení. Vojtěch Tomi vystřelil a následně puk dorazil, za bezmocného Michala Dovinu.

V té stejné přesilovce se prosadili i domácí. Radek Havel se prosadil. Vyrovnat Chomutov dokázal ve čtyřiatřicáté minutě. David Kämpf ujel a bekhendem překonal Svobodu. Po druhé části byl stav vyrovnaný 2:2.

Na začátku poslední části přišel pro domácí šok, když se pouze jedenáct vteřin od začátku třetiny trefil vítkovický Marek Holý. Domácí vyrovnali v pětačtyřicáté minutě. K brance domácím pomohla i branková konstrukce. Poprvé a na posledy se Chomutov dostal do vedení v padesáté minutě, když se trefil Radek Havel. Pouze šestnáct sekund a bylo vyrovnáno na druhé straně. Erich Němec vystřelil a puk skončil v bráně. Šlo se do prodloužení.

V prodloužení se zápas nerozhodnul. I když měl Chomutov, ale i hosté několik vyložených šanci. Rozhodlo se v nájezdech. Rozhodující branku vstřelil v náhlé smrti Martin Blahuta a rozhodl o bonusovém bodu pro Vítkovice.