Junioři KLH v Liberci vedli o dvě branky, přesto prohráli s Bílými Tygry těsně 3:4

Napsal 22.02.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v -V rámci 49. kola NOEN extraligy juniorů zajížděli junioři KLH do Liberce. Úvod do utkání měli rozehraný na výbornou, když se dostali do dvoubrankového vedení. Domácí ale třemi brankami dokázali stav utkání zvrátit ve svůj prospěch. Hosté však dokázali vyrovnat, ale Tygři se vzchopili a dokázali vstřelit i čtvrtou branku na kterou už hosté odpovědět nedokázali.
47.kolo po 22.2.2010
LIB
4:3(0:1, 2:1, 2:1)
Liberec
Pyrochta - Kulda, Šimek, Bartejs, Příkazský, Říha, Šefl, Pulec, Sobotka - Jánošík, Oppelt, Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Mulač, Miškovský, Klíma, Jirků, Maďar
Hollý - Pinka, Motejlek, Kolčava, Škrdle, Karlík, Mazanec, Dostál - Kůs, Ptáčník, Mála, Matějka, Csányi, Zeman, Wszolek, Hrabák, Klouček, Kerch, Kunc.

Utkání šestačtyřicátého kola ELJ proběhlo na domácím ledě libereckých Bílých Tygrů. Na led Svijanské arény přijeli hokejisté Chomutova. Skóre otevřel prvním gólem hostů v osmnácté minutě Alexandr Kerch. Pouhé čtyři vteřiny před zazněním signálu, ohlašujícím konec první části, si vysloužil trest Martin Wszolek.

Druhá třetina tedy začala početní výhodou celku z Podještědí. Do šance se dostal Bulíř, jenž vystřelil z těsné blízkosti na Hollého. Ani dorážení nepomohlo, brankář Chomutova měl už kotouč pod kontrolou. S další nabídkou početní výhody se popral Kulda. Hollý střelu srazil před sebe, Kulda se puku opět okamžitě ujal a společně s Kedrštem zahájili útok, ze kterého ale nakonec nic nebylo. Celou dvouminutovku okupovali liberečtí hokejisté útočnou třetinu, vyvíjený tlak ale nebyl dostatečně důrazný. Ještě po konci přesilové hry se do šance dostal Kulda, Hollý stihl zasáhnout betonem. Chomutov nezůstával dlouho pozadu. Nejprve se na Pyrochtu řítil Klouček, do nájezdu mu vklouzl obránce Říha. Pyrochta musel zasahovat proti dělovce Dostála. Největší potíže uchránit svou svatyni měl liberecký gólman po střele Karlíka. Betonem puk nejprve vyrazil zpět k hráčům, Kerch vystřelil, kotouč vypadl Pyrochtovi z lapačky, až tygřím skokem ukryl puk pod svým tělem. V boji za chomutovskou brankou došlo ke střetu, v němž Motejlek vysokou holí zasáhl do obličeje Kedršta. Za nedovolený zákrok si šel sednout na trestnou lavici. Místo toho, aby Tygři využili šance, rozjel se ve čtyřiatřicáté minutě Karol Csányi sám na Pyrochtu a sřelou mezi betony navýšil skóre na 2:0. Až oslabení v pětatřicáté minutě Chomutov neustál. Po přihrávce Klímy se do pravého horního rohu Hollého branky trefuje Michal Bulíř a snižuje na 1:2. Na vyrovnání Tygři nepotřebují ani dvě minuty. Gól Tomáše Filippiho byl rovněž přesilovkový. Po nevydařené střele Kedršta se Filippi ujal kotouče a srovnal na 2:2.

Již minutu a půl po zahájení posledního dějství byl Chomutov opět trestán a Liberec se poprvé v tomto zápase dostal do vedení. Příkazský poslal kotouč Michalovi Bulířovi, který svou bekhendovou střelou zvyšuje na 3:2. Vedení si ale liberečtí hráči neužili dlouho. Konkrétně dvacet vteřin. Tento čas stačil Karolu Csányimu k dotažení na 3:3. Stejně jako předešlé tři, tak také poslední, čtvrtá branka Bílých Tygrů, se zrodila díky oslabení chomutovského týmu. Liberec měl k dispozici přesilovku 5 na 3. Až s nástupem prvního trestaného na led se podařilo Jakubovi Klímovi dostat puk za záda Hollého. Vedení si domácí celek udržel až do samotného závěru. Dva tresty libereckým hráčům sice moc klidu nepřidalo, ale ustáli. Oslabení, při kterém si trest odpykával v jedenapadesáté minutě Sobotka, sehráli Tygři velmi dobře. Protihráče nepustili k žádné nebezpečné šanci, Chomutov se ani nedokázal usadit v pásmu. Závěrečné power play posílené trestem Radima Šimka zůstalo bez brankového úspěchu.