Junioři KLH neuspěli v Mladé Boleslavi, kde prohráli 2:3

Napsal 29.11.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina dalšího utkání NOEN extraligy juniorů skončila bez branek. Chomutovští měli výhodu minutové přesilovky 5 na 3, kterou bohužel využít nedokázali. Hosté šli do vedení ve 26. minutě utkání po střele Filipa Hantáka, domácí vyrovnali v 31. minutě Lencem a ve 34. minutě dokonal obrat na 2:1 Jiránek. Ve 38. minutě přidal 3. branku domácí Jankovský a upravil tak skóre na 3:1. Ve 3. třetině snížil v 51. minutě Rutta. Více už hosté nestihli a odvážejí si z města automobilů porážku 2:3.
32.kolo po 29.11.2010
MBL
3:2(0:0, 3:1, 0:1)
Ml.Boleslav
Will - Poláček, Anděl, Vrba, Mozík, Soukup, F. Vrba, Arazim, Martínek - Frolík, Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Matějček, Koudela, Lenc
Příhoda - Kolář, Žižka, Motejlek, Kolčava, Korim, Bartejs, Sedláček, Rutta, Hučko, Hofmeister, Mála, Lehnert, Chlouba, Pesjak, Hanták, Hammerbauer, Hrabák, Ptáčník, Milotinský

Do zápasu vstoupili domácí pěkně “natvrdo“. Ačkoli nebyla k vidění žádná atraktivnější útočná akce, bylo se na co dívat alespoň co se důrazu a bojovnosti týče. Boleslav sice byla v podstatě celou třetinu aktivnější a párkrát zahrozila “přepadením“ Příhodovy zpoza brány, nicméně mnohem kvalitnější práci předváděli hokejisté z města automobilů v obranné fázi. Po jednom z mnoha tvrdých soubojů za Willovou bránou zůstal na ledě nehybně ležet obránce Lukáš Vrba. V doprovodu spoluhráčů pak odkulhal na střídačku; do zápasu již vinou zranění kolene dále nezasáhl.

Boleslav pak útočila, snažila se, ale její pokusy pokryl Příhoda, případné dorážky potom chomutovská obrana. Zajímavý okamžik mohl nastat pět minut před koncem, kdy hráli hosté minutu trvající přesilovou hru pěti proti třem. Mladoboleslavští mladící se však ukázali ve skvělém světle a výbornou aktivní obrannou činností nepustili Chomutov ani ke střele. Protože domácím chyběl patřičný pohyb v útočné fázi, těžko dokázali na delší dobu udržet útočné pásmo. A tak se mužstva po dvaceti minutách rozešla smírně 0:0.

Domácí se před první brankou zápasu ještě dostali do jedné velice zajímavé pozice, kdy se tísněný Belay dostal z otočky ke střele, jenže minul. Pak padl gól – paradoxně do domácí sítě. Zpočátku z poněkud nenápadné akce se trefil Filip Hanták. Mnozí, z boxu časoměřičů přihlížející, si byli jisti, že chomutovský forvard trefil pouze břevno, nicméně nikdo z hokejistů neprotestoval a sudí Hribik si byl svým rozhodnutím jistý. Iniciativu zápasu převzali vývojem skóre povzbuzení hosté. V půli zápasu se Chomutov dopustil prvního faulu a hned za to pykal. Na chvíli se zjevil před Příhodou osamocený Radan Lenc a přesnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. O tři minuty později bylo ve ŠKO-ENERGO Aréně ještě o něco veseleji. Tomáš Jiránek se pěkně uvolnil do prostoru mezi kruhy a přesnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal soupeřova brankáře.

Vzápětí přišel nejhezčí okamžik zápasu a chvíle slávy pro Romana Willa. Chomutovští se dostali do krátkého přečíslení dva na jednoho. Na jeho konci Will vyrazil střelu jednoho soupeře, avšak puk se odrazil ještě k druhému hokejistovi z Chomutova, který na zadní tyči zakončoval baseballově ze vzduchu do zdánlivě prázdné brány. Avšak když se kotouč povážlivě blížil k brankové čáře, zjevil se mu v cestě strážce boleslavského brankoviště a famózním skokem sebral Chomutovu téměř jistý gól. Přítomné publikum tento zdařilý počin odměnilo potleskem. Ještě, než si mohli borci s bruslemi na nohou odpočinout při druhé přestávce, rozjásal tým Bruslařského klubu potřetí Václav Jankovský. Střelec gólu dostal hezky namazáno zpoza brány od Sajdla a dobrou pozici zužitkoval povedenou střelou, která ještě, než rozvlnila síť, zazvonila na břevno.

Neuběhlo ani pár sekund ze závěrečné dvacetiminutovky a hosté by se nemohli divit, kdyby prohrávali už o tři branky. Riskantní a hlavně nepřesnou rozehrávku z Ruttovy hole zachytil Belay, ale souboj s brankářem zakončil nepřesně – pouze do chráničů Příhodových chráničů. Opět to byl Belay, kterého oslovil dlouhým pasem přes půlku kluziště Arazim, jenže vytříbený boleslavský technik nepředvedl potřebné zrychlení a byl zpacifikován hostující obranou dřív, než stačil vystřelit. V kulatém čase 50:00 přišel trochu zbytečný faul od Jakuba Sajdla no a Chomutov trestal. Příčinou snížení stavu na 3:2 byl nezdařilý pokus o vyhození touše bránícím mužstvem, který zachytil na modré Jan Rutta a po pečlivě připravené střele dal Chomutovu naději.

Chomutov posléze opravdu stavěl Boleslavské do ožehavých situací a dařilo se mu zaměstnávat Willa. Boleslav ale komplikovanou chvíli dalšího oslabení ustála a byla to právě ona, která v závěrečných minutách převzala otěže zápasu a dokočírovala ho až k vlastnímu vítězství. Kvůli permanentnímuhrozbě ze strany vítězného mužstva se hokejisté ze západu Čech dostali k power-play až tři sekundy před konečným hvizdem, což bylo – pochopitelně – příliš pozdě. Zasloužené tři body pro Mladou Boleslav za bojovný výkon především z druhé půlky zápasu.