Junioři KLH Chomutov zabojovali a vyhráli na ledě Liberce 3:0

Napsal 07.12.2009 Lukáš Šonský, Václav Mohelník
C h o m u t o v - Dnes se dohrávalo poslední kolo nástavby Noen extraligy juniorů. Chomutov zajížděl na horký led tygrů z Liberce a uspěl. Přiváží si velmi cenné tři body a vítězství 3:0. Severočeši o svém vítězství rozhodli v poslední dvacetiminutovce, kdy se postupně trefili - Milotínský, Matějka a skóre zápasu uzavřel dnes dvougólový Milotínský.
30.kolo po 7.12.2009
LIB
0:3(0:0, 0:0, 0:3)
Liberec
Jelínek - Šimek, Bartejs, Říha, Příkazský, Šefl, Pulec, Sobotka - Oppelt, Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Miškovský, Morong, Bittner, Jirků, Maďar.
Matoušek - Kolář, Havel, Pinka, Kolčava, Žižka, Karlík, Tverďák, Průcha - Zeman, Ptačník, Mála, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Wszolek, Milotínský, Kůs, Kerch, Kunc.

Zápas začal ve velkém tempu a hned od prvních minut diktovali tempo hry především domácí hokejisté, do první vážnější šance se dostal již po několika vteřinách hry Miškovský, jenž se ocitl na malý okamžik zcela sám před hostujícím brankovištěm, nedokázal ovšem přehodit Matouškův beton. Do stejných míst mířil o chvilku později také tvrdým pokusem Chlouba.

V desáté minutě se zjevili v zajímavé příležitosti také chomutovští hráči, ale Matějka a po něm také Csányi z dobrých pozic černou pryž mezi tři tyče neusměrnili, a tak pokračovali v ofenzivním tažení domácí. Avšak brankář Matoušek likvidoval jeden liberecký pokus za druhým.

Gólový účet mohli Tygři otevřít ve dvojnásobné početní převaze, v ní ale upláchl domácím bekům Milotínský, který však svůj samostatný únik neproměnil. O dost blíže prvnímu úspěšnému zásahu byl Chomutov zanedlouho, leč Ptáčník tečoval střelu od modré čáry jen do tyče severočeské svatyně. Když poté nedokázal uklidit poskakující kotouč na brankové čáře do sítě domácí Kedršt, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. Nicméně první třetina nabídla krásnou hokejovou bitvu, aktivnější byl sice Liberec, ale hosté těžili z rychlých a často také nebezpečných protiútoků

Druhou dvacetiminutovku zahájili znovu lépe Severočeši, jejich nápor byl umocněn přesilovou hrou, ve které pálil od modré čáry Sobotka a Bulíř usměrnil jeho střílenou přihrávku jen několik centimetrů vedle levé tyče Matouškovy brány. Bulíř se ocitl v gólové šanci také o chvíli později, tentokráte však napálil v pádu pouze brankovou konstrukci.

Hostující hokejisté se ze soupeřova náporu vymanili až v polovině druhého dějství. Když zazmatkoval Jirků ve středním pásmu, pelášil sám na libereckou klec Milotínský, bránu ale přestřelil. Zanedlouho si dvojnásobnou početní převahu zahráli také Chomutovští, ovšem kromě několika nepřesných přechodů do útočného pásma nevidělo promrzlé obecenstvo ve Svijanské areně žádnou větší příležitost.

Zbytek periody nabídl hodně nepřesností především ve středním pásmu, kde se také oba celky střídaly v držení kotouče.

Ve třetí třetině pokračoval souboj chomutovské brankáře s libereckými útočníky. Na hostujího strážce si nepřišel z bezprostřední blízkosti Chlouba, Filippi a posléze také Bulíř, jenž svým typickým způsobem prolétl až před branku. Skákavý puk v brankovšti ale Matoušek lapil, stejně jako o chvilku pozdějí průnik dalšího severočeského forvarda.

Chomutov přečkal soupeřův tlak a pět minut před koncem základní hrací doby zasadil trápícímu se protivníkovi smrtelný úder. Kůs zatáhl kotouč po pravé straně, přihrávkou nalezl před brankovištěm číhajícího Michala Milotínského, který přízemní střelou pokořil Jelínka - 0:1

Tygři poté vrhli všechny síly do útoku a hosté znovu udeřili. Odražený puk poslal tvrdou ranou za brankovou čáru Lukáš Matějka, jenž z mezikruží trefil přesně - 0:2.

V závěru to ještě hokejisté z Podještědí zkoušeli v šesti bez brankáře, avšak jejich odvážný tah potrestal trefou do prázdné klece Michal Milotínský - 0:3. Plný počet bodů si tak z města pod Ještědem odvážejí hosté.