Junioři KLH Chomutov ve velmi vyhroceném utkání porazili doma Opavu 4:1

Napsal 11.12.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - To se jen tak nevidí. Utkání, ve kterém padlo celkem osmadvacet trestů + čtyři do konce utkání. Ovšem důležitější jsou vstřelené góly v síti soupeře. Skóre utkání otevřel již v páté minutě domácí Lukáš Karlík, který střelou z mezikruží prostřelil hostujícího Vítězslava Koberta. Druhý domácí úspěch přidal v čase 17:29 Karol Csányi, kterému poslal přesnou přihrávku Martin Wszolek. Do třetice se domácí prosadili v minutě čtyřiadvacáté, kdy se prosadil Michal Milotínský. Jedinou branku hostů zařídil Adam Kukla, a to po přečíslení domácí obrany v přesilové hře. Skóre zápasu uzavřel domácí Michal Žižka, kterému přihrál do úniku Michal Milotínský. Junioři KLH Chomutov tak porazili slezskou Opavu 4:1 a připisují si první body do třetí části nástavby Noen extraligy juniorů.
31.kolo pá 11.12.2009
4:1(2:0, 2:1, 0:0)
OPA
Hollý (Kaššák) - Havel, Pinka, Motejlek, Kolčava, Žižka, Karlík, Zeman, Ptáčník, Mála, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Kroupa, Wszolek, Milotínský, Kůs, Kerch, Kunc.
Opava
Kober (Machovský) - Kysela, Rýpar, Mosler, Kukla, Dohnal, Vaněk, Heřman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Velmi zásadní byla v utkání hned první třetina. V první šanci, která by se dala označit za gólovou, byl domácí útočník. Ovšem ke vší smůle domácích diváků, skončila střela pouze na tyči hostující brány. První gól domácích přišel v čase 04:33, kdy se po kombinaci puk dostal k Lukášovi Karlíkovi, a ten z mezikruží poslal domácí tým do vedení - 1:0. Asistence: Jakub Hofmeister a Jaroslav Kůs. Důležitá situace nastala v polovině sedmnácté minuty, kdy byl za podražení protihráče vyloučen hostující Bohumil Herman. Hned po patnácti vteřinách hry měl domácí tým smůlu, v podobě druhé tyče v zápase. Domácí protrhli střeleckou smůlu o chvíli později, kdy v čase 17:29 využili nabídnutou přesilovku. Poté, co Martin Wszolek vybojoval a získal puk, nahrál Karolovi Csányimu, a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Poté se již v první třetině nic závažnějšího nestalo, a tak Chomutov vedl 2:0.

Druhá třetina začala velmi tvrdým hokejem, z obou stran. Následovalo tedy několik vyloučení na obou stranách. Po vyloučení domácího Jaroslava Kůse, se hrálo přibližně minutu a půl ve čtyřech na obou stranách. To domácím vyhovovalo a v čase 23:52 navýšili své vedení. Domácí hráč vybojoval puk u mantinelu, nahrál samostatnému Michalovi Milotínskému, a ten nad lapačku hostujícího brankáře, navýšil vedené domácího týmu na 3:0. Asistence: Jakub Hofmeister. Třígólové vedení domácích netrvalo dlouho. Po vyloučení domácího Alexandera Kercha, hrála Opava přesilovku a tu využila. Domácím nevyšlo střídaní, při kterém se valili tři hráči hostí na jednoho domácího. Po přihrávce Bohumila Hermana, se tečí před bránou prosadil Adam Kukla – 3:1. Hosté mohli snížit na rozdíl jediného gólu v polovině utkání. To totiž udělal chomutovský brankář hrubku. Vyjel si k mantinelu a chtěl nahrát spoluhráči. Puk smolně sjel z hokejky přímo k hostujícímu hráči. Ten ovšem svoji šanci nevyužil. Ve čtyřiatřicáté minutě přišel trest. Chomutov se opět prosadil ve hře čtyři na čtyři. Michal Žižka ujel hostujícím obráncům, dostal přihrávku od Michala Milotínského a mezi betony prostřelil puk – 4:1. To byla také poslední branka, která v dnešním utkání padla. Chomutov – Opava po druhé třetině - 4:1.

Třetí třetina se nesla ve stínu vyloučení. Celkem třináct vyloučení a tří do konce utkání, to byla třetí třetina. První dva, kdo opustili hříště a šli do kabin, byli domácí Jakub Hofmeister a hostující Michal Mlýnek. Oba byli vyloučení za předešlou bitku na ledě, při které byl jako vítěz domácí Jakub Hofmeister. Poslední, kdo opustil bojiště předčasně, byl domácí Alexander Kerch. Stačí už pouze dodat, že hokejový klub z Opavy dohrával utkáním, ve dvanácti hráčích.