Junioři Chomutova zabrali a porazili Ostravskou Porubu 10:4

Napsal 23.01.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas ve kterém padlo celkem 14 gólů se musel líbit všem, kteří přišli. Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě, kdy Radek Hrabák poslal domácí do vedení. Hosté snížili, až za stavu 3:0 brankou Jakuba Voznici. Domácí se postupně vypracovali náskok šesti branek. Poslední branku v zápase, kterou uzavřel skóre dnešního zápasu na 10:4, vstřelil domácí Michal Milotínský.
40.kolo so 23.1.2010
10:4(4:1, 4:2, 2:1)
SAR
Hollý (Brabec) - Pinka, Čížek, Motejlek, Kolčava, Žižka, Karlík, Průcha, Ptáčník, Hammerbauer, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Zeman, Milotínský, Klouček, Hrabák, Kerch, Kunc.
Poruba
Hanuska, od 9. Gleich - Hanus, Špok, Tomis, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala, Procházka, Zuber, Vidlák, Vaněk, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Motyka, Blažej, Mach.

Zápas plný branek načnul již ve druhé minutě domácí Radek Hrabák, který dostal přesnou přihrávku od Davida Kunce a střelou do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení. Druhá branka domácích padla v šesté minutě, kdy ještě doznívalo vyloučení hostujícího Marka, a tím i následný tlak. Po přesných přihrávkách, se k puku dostal Karol Csányi a nedal hostujícímu golmanovi šanci 2:0. Poruba mohla snížit v dvanácté minutě, ale puk který prolétl nikdo z hostujících hráčů netečoval. Hosté snížili v minutě dvanácté, kdy po faulu domácího hráče, bylo nařízeno trestné střílené. Nájezd Jakub Voznica proměnil a snížil na rozdíl jednoho gólu. To hostům nepomohlo a do přestávky inkasovali ještě jednou. Po zaváhání hostující obrany, se v osmnácté minutě dostal Chomutov do přečíslení tři na pět. Michal Milotínský takticky počkal, nahrál dojíždějícímu Karolu Csánymu, a ten prudkou ránou prostřelil hostujícího brankáře - 3:1. Po této brance se z brány odporoučel Robin Hanuska a postavil se tam Michal Gleich. Do konce první přestávky se již nic podstatného nedělo, a tak skóre po úvodní dvacetiminutovce bylo 4:1.

Druhá třetina začala stejně, jako ta první. Úmorný tlak domácího týmu a nepřesná hra hostů. To mělo za následek další gól v hostující síti, který vsítil v šestadvacáté minutě Radek Hrabák. Následovalo několikanásobné vyloučení, ve kterém ostravská dostala šanci si zahrát přesilovku pět na tři. Zvýhodněnou přesilovku využili po necelé minutě, kdy se prosadil Martin Vidlák. Ovšem to ještě více nakoplo domácí hráčí, kteří pátou branku dali ve vlastním oslabení. Lukáš Zeman se dostal do úniku a mezi betony se prosadil. Poruba se prosadila v devětatřicáté minutě, kdy se prosadil Tomáš Mládenka. Poslední slovo ve druhé třetině měl zvonu Chomutov. Po přihrávce Michala Milotínského, se lehčí střelou prosadil Jakub Hofmeister. Po druhé třetině byl stav utkání 8:3, pro Chomutov.

Do třetí třetiny vstoupila lépe Poruba, která již po osmačtyřiceti vteřinách hry střelou Ondřeje Burzula snížila. Chomutov se nenachal zahanbyt a okažmitě zareagoval. Čas 41:07 znamenal gól Radka Hrabáka, který poslal Sevoročechy do vedení 9:4. Poslední branka v zápase padla tři sekundy před koncem. Při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče, se před bránu prodral Michal Milotínský a tečí uzavřel stav utkání na konečných 10:4.

Chomutov porazil ostravskou Porubu vysoko 10:4 !