Junioři Chomutova vyhráli vysoko nad Pardubicema

Napsal 13.12.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Výsledek jasný, ale z počátku, to na debakl Pardubic v Chomutově nevypadalo. Zvlášť poté, co ve dvaadvacáté minutě otevřeli skóre zápasu zásluhou Jana Veselého. Piráti se rychle oklepali a ovládli, celý zbytek zápasu. Důkazem je osm branek, za necelé dvě třetiny v řadě a tři nastřelené brankové konstrukce. Piráti smetli Pardubice 8:1.
25.kolo čt 13.12.2012
8:1(0:0, 3:1, 5:0)
PCE
Dovina (Maštalířský) - Opálek, Pelc, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše O., Kämpf, Kolář, Hrabák, Hammerbauer, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Novák J. Huňady, Hlava N..
Pardubice
Bernart (Jeschke) - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Starý, Nosek, Veselý, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Schneider, Řezníček.

24. Novák L. (Novák J., Huňady), 32. Lehnert, 39. Deveri (Hammerbauer), 42. Huňady (Szathmáry, Novák J.), 42. Fronk (Lehnert, Hejcman), 43. Kämpf (Szathmáry), 45. Hrabák (Deveri, Hammerbauer), 54. Deveri (Hrabák, Kolář)

Novák J.(CHM) 10min. OT - Chmelař (PCE) 10min. OT

Vše podstatné se událo ve druhé a třetí třetině, ale pojďme postupně. První šanci v úvodu zápasu měl Adam Chmelař. Brankář měl problémy, jelikož puk se pomalu klouzal do brány. Situaci zachránil okamžitým výhozem obránce Chomutova. V osmé minutě opět zmatkovala domácí obrana, ale hosté situaci ke vstřelení úvodní branky nevyužili. V čase 12:30 se do přečíslení dostala dvojice z Pardubic Chmelař-Půhoný. Několikrát si nahráli, ale větší šanci nevyužili. Po úvodní části, svítilo na led kostce skóre 0:0.

Více aktivity na začátku druhé části měli hosté, kteří byli za své úsilí odměněni gólem. Branku si připsal Jan Veselý. Byl to první, ale zároveň i jejich poslední gól v zápase. Domácí vyrovnali v minutě čtyřiadvacáté. Po tyčce, kterou trefil Jakub Novák, se do prázdné brány prosadil Lukáš Novák. Piráti otočili skóre zápasu ještě do konce druhé třetiny. Daniel Lehnert si vzal ve dvaatřicáté minutě puk a pod horní tyčku zavěsil. V osmatřicáté minutě se trefil i Danko Deveri a poslal Chomutov do dvoubrankového vedení po čtyřiceti minutách hry.

Poslední třetinu by hosté snad nejraději zapomněli. Osmdesát dva sekund a Piráti vstřelili celkem tři branky. Postupně se trefil Patrik Huňady v přesilovce. Jiří Fronk ujel obráncům a nedal gólmanovi šanci. David Kämpf využil zmatků, před brankou a dorazil puk za bezmocného Bernarta. Kdo si myslel, že se bude už pouze zápas dohrávat, se zmýlil. V další přesilovce Chomutova se přesně trefil Radek Hrabák a ve čtyřiapadesáté minutě uzavřel skóre zápasu Danko Deveri, který předvedl parádní bekhend pod horní tyč. Navíc se domácí třikrát museli sklonit před brankovou konstrukcí, která zabránila dalším brankám. Piráti vyhráli nad Pardubicemi, jasně 8:1.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov):

Pardubice přijeli v sestavě, která budila respekt. V asi nejsilnější , jako byli schopny dát momentálně dohromady. Extraliga má pauzu a podle toho se taky ten zápas vyvíjel. Bylo to hodně těžké utkání, dokázali doma přehrát Třinec, což vypovídá o jejich síle. Chtělo to z naší strany hodně koncentrace, úsilí a pozornosti k tomu, abychom zápas zvládli a dostali se k té koncovce, která bohudík pak přišla. Mrzí nás ztráta Jakuba Nováka, který zbytečným extempore po skončení utkání dostal 10 minut ( je to jeho druhý vyšší trest a tím pádem automatická stopka na jedno utkání) a tím pádem při absenci Hrabáka v sobotu, který se vrací do Kadaně a možná ještě někoho dalšího tak máme zase rozbitý všechny lajny. Tak je z toho na jedné straně radost a na druhé straně tydle věci. Musí dostat lekci, takhle se nedá hrát. Takhle se nedá chovat, jelikož to tomu týmu strašně ubližuje. Snad se z toho pučí a jen tak mu to samozřejmě neprojde.

Jiří Šejba(HC ČSOB Pojišťovna Pardubice):

Utkání pro nás dobře začalo, první třetina byla myslím z naší strany dobrá. Ve druhé třetině jsme určité věci podcenili. Domácí nám odskočili na 3:1 a bohužel i po, dá se říct, né důrazným pohovoru po druhý přestávce, kde jsme si řekli jak budeme hrát, tak naši hráči bohužel to nechtěli dát na tom ledě a proto je ten výsledek 8:1 pro domácí.