Junioři Chomutova vyhráli v debry nad Litvínovem 3:1

Napsal 22.10.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Velmi zajímavého soupeře přiválo do Chomutova podzimní, až zimní počasí. Ke Kamencovému jezeru, ale hlavně do Pirátské arény přijel rival z Litvínova. Domácí se v zápase dostali do vedení v sedmatřicáté minutě, kdy po faulu na Daniela Koláře, bylo nařízené trestné střílení, které sám faulovaný hráč proměnil. Hosté ještě do druhé přestávky vyrovnali. Domácí zápas rozhodli v poslední části hry, kdy nejprve Marek Račuk a pak Danko Daveri, uzavřeli účet zápasu na 3:1, pro Piráty.
14.kolo so 22.10.2011
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
LIT
Matoušek (Strmeň) - Kolář, Korim, Čížek, Hanták, Kolčava, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opálek, Kopáč, Hrabák.
Litvínov
Nechvátal (Horák) - Čejka, Havelka, Jurčík, Kokeš, Bittner, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Kasal, Písařík, Šalka, Procházka, Mamula, Průša, Hora, Malec, Ejem, Švarc, Smolka.

37. Deveri, 44. Račuk (Klouček, Kopáč), 48. Deveri (Račuk, Hrabák)

Ondráček (CHM) – Šrámek (LIT) oba osobní trest 10 minut

První třetina zápasu se nesla ve stylu bránění, což znemožnilo vytváření šancí a gólových příležitostí. Za zmínku by se dalo připomenout začátek zápasu, když byli postupně vyloučeni hráči obou týmů a následně přesilovka domácích čtyři na tři, ale žádný gól nepadl. Druhou půlku úvodní třetiny ovládli hosté. Domácí brankář měl co dělat, aby uhlídal všechny střelce soupeře. Nejprve v patnácté minutě musel vyřešit rychle pokusy Pavla Písaříka a poté v osmnácté minutě střelu Pavla Smolka, která následně skončila na tyči domácí brány. První třetina skončila 0:0.

Druhá třetina už góly přinesla. Nejprve se mohl ve čtyřiadvacáté minutě prosadit Jakub Šrámek, ale nevyužil své šance. Domácí se dostali do vedení ve vlastním oslabení, kdy se do úniku dostal Daniel Kolář. Ten byl v úniku faulovaný a následné nařízené trestné střílení sám faulovaný hráč vyřešil střelou nad betony. 1:0, pro domácí. Hosté využili také přesilovou hru, ale ještě zesílenou o jednoho hráče, jelikož dva domácí v ten seděli na trestné. Trefil se Jakub Šrámek. Do poslední části hry se tedy šlo za stavu 1:1.

Už po minutě třetí části, se za hostujícím brankářem rozzvonila jeho konstrukce. Domácí Piráti Chomutov se dočkali ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy nejprve první protiútok nevyužili, ale druhý již ano. Po přihrávce Davida Kloučka, se přesně trefil Marek Račuk. OD té doby na ledě vládli pouze domácí. Třetí branku domácí přidali v přesilové hře, kdy se prosadil Danko Daveri. Poslední větší šance zápasu byla ani ne minutu poté, kdy Pavel Písařík neproměnil svou šanci. Chomutov vyhrál nad rivalem z Litvínova 3:1.

Jaroslav Beck, trenér Chomutova:

„Zápas byl velice těžký. Třetí zápas a potřetí jiná sestava, což není jednoduché. Už i na mě, jako na moraváka doléhá místní derby. Dneska bych řekl, že byla velice napjatá atmosféra. Dneska jsme ten zápas odjezdili, až na krev. Nikdo nechtěl prohrát. Myslím, že jsme dnešní zápas poctivě ubránili a měli trochu více štěstíčka a body si zasloužili“.