Junioři Chomutova vedli nad Spartou 3:0, přesto prohráli 3:4 po nájezdech.

Napsal 09.08.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - K dalšímu přípravnému zápasu juniorů přijela do Chomutova Sparta. Severočeši po brankách vedli už 3:0, ale vedení neudrželi. Největší zásluhu na vyrovnání skóre měl hostující Antoníček, který sám vstřelil hattrick v zápase. V dodatečných nájezdech pak Sparta rozhodla ve svůj prospěch.
přát. út 9.8.2011
3:4sn(1:0, 2:0, 0:3 - 0:0 - 0:1)
SPA
Matoušek(Hamal) - Bartejs, Čížek, Pazdera, Tverďak, Havel, Kolář, Arnošt, Souček, Lehnert, Hrabák, Mazánek, Matoušek, Hanták, Ondráček, Hammerbauer, Hučko, Horna, Klouček, Novák, Ptáčník.
Sparta
Bílek(Kocián) - Budnár, Muller, Vrábel, Holada, Bílek, Šaur, Antončík, Kučera, Vlček, Procházka, Hampl, Eis, Doležal, Brzobohatý, Sekera, Štěpánek, Náprstek, Bauer.

Ondráček (Hammerbauer), Hanták (Klouček), Horna (Ptáčník)

Mazánek (CHM) 10 minut osobní trest

První třetina přípravného zápasu začala o čtvrt hodiny dříve, než bylo plánováno. Hrálo se také v tréninkové hale, kde si diváci moc tepla neužili. První třetina utekla rychle a hrál se také svižný hokej. Domácí se dostali v polovině úvodního dějství do jednobrankového vedení. Vedoucí branku Severočechů si připsal Ondráček a asistoval mu Hammerbauer. Po úvodní třetině byl tedy stav zápasu 1:0 pro domácí.

Druhá třetina byla z pohledu domácího týmu ještě úspěšnější, než úvodní. Chomutov Spartu k ničemu nepustil a v prvních dvou minutách nastavil ohromný tlak, ze kterého se vyklubala druhá branka Domácích. Z modré čáry Klouček ještě neuspěl, ale z dorážky se do prázdné brány prosadil Hanták. Následoval další tlak Chomutova, ve kterém se Sparta pouze bránila. Třetí branka padla z chyby hostující obrany. Do úniku se dostali domácí a třetí brankou navýšili své vedení. Krom toho se na ledě hrál opravdu ostrý hokej. Důkazem toho bylo hned několik zraněných v zápase. Domácí Hrabák si odnesl památku, když ho spoluhráč trefil pukem do pusy a roztrhl mu ret. Další domácí hráč Bartejs zase ze zápasu odstoupil, když si poranil nohu.

Třetí třetina byla pro domácí, jako z černého snu. Sice vedli 3:0, ale ani to jim ke spokojenosti nestačilo. Třemi brankami a dvěma v oslabení se o vyrovnání postaral hostující Antončík a vyrovnal na 3:3. V nájezdech se z bonusového bodu radovali hosté.