Junioři Chomutova porazili po dramatickém konci doma Liberec 5:3

Napsal 07.12.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - K dalšímu zápasu se dnes postavili chomutovští junioři. Soupeřem domácích byl tentokrát soupeř ze severu HC Bílí Tygři Liberec. Hosté šli do vedení v zápase, ale domácí zápas otočili na svoji stranu. Hlavním hrdinou v zápase byl domácí František Mála, který si připsal hattrick. KLH Chomutov - HC Bílí Tygři Liberec 5:3.
35.kolo út 7.12.2010
5:3(2:2, 2:0, 1:1)
LIB
Příhoda - Hamal, Hammerbauer, Hučko, Žižka, Mála, Chlouba, Hofmeister, Motejlek, Heindl, Rutta, Hanták, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Sedláček, Kůs, Mazánek, Pesjak, Ptáčník.
Liberec
Alexa – Niko,Plutnar, Lacek, Dám, Říha, Šefl, Karlík, Sobotka, Jánošík, Bulíř, Kedršt, Dlouhý, Skalický, Valášek, Vařecha, Mulač, Miškovský, Jonák, Bittner, Psota.

Psala se druhá minuta zápasu, když se poprvé ozvala tyč domácí brány, kterou měl na svědomí hostující Milan Valášek. Hosté ve svém tlaku nepolevovali. Důležitá situace nastala ve třetí minutě, kdy byl za napadení vyloučen domácí Jakub Hofmeister na 5 minut + do konce utkání. Hosté se s ničím nepárali a po několika sekundách přesilovou hru využili. Konkrétně se do odraženého kotouče opřelDaniel Miškovský a poslal liberecké Tygry do jednobrankového vedení.

Po druhé tyčce hostujícího mužstva na přelomu desáté minuty, se zdálo, že Chomutov nic vymyslet nedokáže. Ale opak byl pravdou. Domácím se podařilo srovnat taktéž v početní výhodě. Psal se čas 11:43, domácí František Mála si našel puk a po vhazování vyprášil růžek hostující brány.

Domácí zápas otočili v šestnácté minutě. Nejprve střílel Filip Hanták, který minul. Poté si puk vzal Radek Hrabák a upravil skóre na 2:1 pro domácí.

Hosté se jen tak lehce nevzdali a po vyloučení domácího Motejlka se podruhé prosadili ve své přesilové hře. Branku hostujícího týmu nevstřelil nikdo jiný než autor prvního gólu Daniel Miškovský. První třetina skončila nerozhodně 2:2.

Druhá třetina přinesla spíše hru v oslabení na obou stranách. Kdo mohl, tak oplácel. Kromě toho byly ale k vidění další pěkné akce domácích znamenající zvýšení náskoku.

První, kdo se prosadil ve druhé třetině, byl chomutovský Jaroslav Kůs. Parádní akce na jeden dotek. Puk se postupně po ose Ptáčník-Chlouba-Kůs dostal k posledně jmenovanému, který nedal Alexovi žádnou šanci.

Čtvrtá branka padla ze samostatného úniku a měl ji na svědomí František Mála a to do konce ve vlastním oslabení. Brankář zazmatkoval a pustil puk mezi svými betony. Druhá třetina skončila vítězstvím domácího týmu 2:0.

Třetí třetina se moc po herní stránce nevydařila. Stejně jako druhá, tak i třetí třetina přinesla několik zbytečných vyloučení. Možná největší šanci měl Liberec, když se ve dvaapadesáté minutě postupně vyfaulovali domácí Hučko s Korimem … Bohužel pro liberecké se jim téměř minutu a třičtvrtě nepodařilo překonat domácí jedničku v bráně Aleše Příhodu.

V šedesáté minutě sice Liberec snížil zásluhou Jánošíka, ale domácí František Mála zkompletoval hattrick do hostující brány. KLH Chomutov – HC Bílí Tygři Liberec 5:3.