Jihlava v Chomutově neuspěla. Junioři Pirátů si vystříleli výhru 3:0

Napsal 28.01.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Celý zápas se hrál v duchu silných obran a málo šancí. Nakonec o výsledku rozhodl první domácí gól, který na začátku druhé třetiny vstřelil Marek Račuk. Na ten totiž Dukla Jihlava nenašla žádnou odpověď a na severu Čech se neprosadila ani jednou. Domácí si své vedení hlídali. Branky Radka Hrabáka a Davida Kloučka znamenaly zvýšení skóre na konečných 3:0 pro Piráty Chomutov.
34.kolo so 28.1.2012
3:0(0:0, 1:0, 2:0)
JIH
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korim, Bartejs, Klouček, Deveri, Huňady, Mazánek, Hammerbauer, Dobrovolný, Račuk, Pesjak, Novák J., Novák L., Škorík, Opálek, Kopáč, Hrabák.
Jihlava
Rittich (Hlávka) - Zadražil, Matějka, Brychta, Gregar, Prokš, Pěška, Hlaveš, Randa, Pavlas, Brabec, Tobola, Svobodník, Mikeš, Přidal, Kolda.

21. Račuk (Deveri), 50. Hrabák (Deveri, Kopáč), 59. L. Novák (J. Novák, Klouček)
Jihlava

5:3
40:37
70
Grech - Hynek, Sentenský

První třetina gól nepřinesla. Šanci na otevření skóre měl nejprve jihlavský Martin Brabec a následně v jedenácté minutě i další hráč Jihlavy Patrik Přidal. Ani jeden však neuspěl. V sedmnácté minutě se sám valil na brankáře Marek Račuk z Chomutova, ale i tento pokus byl marný. Poslední velkou šanci v úvodní dvacetiminutovce měl Vojtěch Zdražil z Jihlavy, který trefil horní tyčku chomutovské branky. Úvodní třetina, tak byla bez branek na obou stranách.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a hned se prosadili. Z lehčí střely se prosadil Marek Račuk, který si najel do levého kruhu a skrz nohy obránce se prosadil. Hosté mohli vyrovnat na přelomu zápasu. Ve třicáté minutě se baseballovým pokusem zviditelnil Filip Matějka, ale ani při této šanci se domácí brankář nezalekl. Po dvou třetinách byl stav zápasu 1:0 pro domácí.

Poslední část si domácí borci pohlídali a měli i více šancí ke skórování. Ve čtyřiačtyřicáté minutě neuspěl Radek Hrabák, který obkroužil bránu, ale branku nepřidal. Jiné to bylo v padesáté minutě. Radek Hrabák byl úspěšným střelcem, když zakončil kombinaci s Dankem Deverim. Poslední branku přidali domácí v devětapadesáté minutě, kdy na konečných 3:0 zvýšil svojí střelou David Klouček. Chomutov si tak připisuje tři body do extraligové tabulky. Stále se tedy drží v první čtyřce mezi celky, které postoupí přímo do čtvrtfinále play-off.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Důležitá výhra, těžký zápas, těžký soupeř. Do utkání jsme nevstoupili dobře, vázla nám kombinace a do poloviny zápasu jsme se hledali. Jihlavští k nám rychle přistupovali, na ledě nebyl moc volný prostor a k tomu jsme vyráběli zbytečné chyby. I díky nim z toho pak pramenily 2-3 zbytečné fauly. To všechno nás brzdilo a sráželo zpátky. V polovině utkání jsme se ale oklepali a ve třetí třetině jsme to už zase byli my. Začalo se nám dařit, hra měla spád, chodily nám přihrávky a podařilo se dát gól. Utkání jsme dohrávali v klidu. Musíme si ale dát pozor do dalších zápasů, protože ten začátek utkání z naší strany nebyl kvalitní.

Petr Svoboda (Dukla Jihlava): Hostujícího trenéra se nepodařilo zastihnout.