Je dobojováno! Junioři i potřetí porazili Techniku a jsou v semifinále

Napsal 20.03.2023 Libor Kult
Čtvrtfinálová série juniorské ligy se po dvou pirátských výhrách v moravské metropoli přesunula pod vrcholky Krušných hor, kde mohli chomutovští mladíci stvrdit postup do další fáze play-off. Po divoké první třetině, v níž padlo pět gólů, měli ke splnění tohoto cíle blíže, neboť vedli nad brněnskou Technikou o gól. Poté se střelci až do závěru duelu odmlčeli, ale po jednom zásahu na každé straně v závěrečných třech minutách už na postupu družiny Daniela Lehnerta s Marcem Vrbou nic nezměnilo.
ČF3 po 20.3.2023
4:3(3:2, 0:0, 1:1)
TEC
Sluka – Sýkora, Poch, A. Žižka, F. Hynek, Filip, F. Mareš, Česnohlídek – Holejšovský, Jan Rindoš, Jajlov – Mišovic, Vostiňák, Bár – Klobouček, J. Pospíšil, Príhoda – Starý, Šugár, Grosskopf
Technika Brno
Nešpůrek (13. Hnízdil) – Blaško, Šupa, Svoboda, Žák, Juřík, Fornál, Čaňo – Toman, Langmann, Sever – Růžek, Straka, Adam – Apolenář, Sladký, Líska – E. Pospíšil, Szemmelroth

5. J. Pospíšil (TS), 13. Klobouček (Šugár, F. Mareš), 16. Príhoda (Mišovic), 57. Klobouček (J. Pospíšil, Jan Rindoš)
11. Růžek (Sladký), 20. Adam (Blaško), 59. Fornál (Svoboda, Sever)

4:4
0:0
0:0
37:29
350
Hacaperka – Štěpánek, Figer

První velkou šanci zápasu si připsal ve třetí minutě zápasu Jan Rindoš, který po přihrávce od Jana Česnohlídka pálil z mezikruží jen do připraveného brněnského brankáře Nešpůrka. V čase 4:46 dostali Piráti možnost skórovat, když po faulu na Jana Rindoše bylo odpískáno trestné střílení. K němu se postavil Jaroslav Pospíšil, jenž si pomalu nebruslil před Nešpůrka a rychlou střelou ho překonal -  1:0. Vyrovnání hostů přišlo těsně po polovině první třetiny. Před chomutovskou brankou vznikla mel, z níž doklepnul puk za Josefa Sluku Jan Růžek 1:1.

Netrvalo to dlouho a Piráti si vodní vzali zpět. Na levé straně ujel Šimon Klobouček, nabruslil si do palebné pozice a tvrdou ranou překonal Nešpůrka podruhé - 2:1. Po tomto gólu došlo ke střídání hostujících brankářů a do branky se postavil Jakub Hnízdil. Čisté konto však udržel pouze necelé tři minuty. Ondřej Príhoda najel do útočného pásma a z mírného úhlu zaskočil Jakuba Hnízdila u levé tyčky a zvýšil na 3:1. Technika ale nesložila zbraně a těsně před koncem první třetiny přišlo snížení. Ondřej Blaško nasměroval puk na Martina Adama, jenž táhlou střelou z levého kruhu propálil Josefa Sluku - 3:2.

Další změna skóre se odehrála až v úplném závěru zápasu. Piráti v čase 56:11 svého soka zatlačili v jeho obranném pásmu, a po sérii několika střel se odraženému puku dostal Šimon Klobouček a okolo levé nohy Jakuba Hnízdila zvýšil na 4:2. Technika Brno poté vše vsadila na jednu kartu, odvolala brankáře a zkusila to s šesti hráči v poli. V čase 58:58 ještě snížil Michael Fornál tvrdou střelou z první - 4:2. Vyrovnat však už hostě nestihli a tak se domácí Piráti radovali z výhry a postupu do další fáze play-off.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Ve třetím zápase byl z naší strany vlažnější nástup, ale pak nám pomohly situace, jako byly nájezd a přečíslení, takže to najednou bylo 3:1. Za tohoto stavu jsme trochu zpohodlněli a projev nebyl ideální, ale potom jsme si k tomu něco řekli v kabině a vrátili se k naší hře – být jako jeden tým. A tak bych zhodnotil i celou sérii. Technika měla jednotlivce a určitě výborné hráče, ale jednotlivci play-off nikdy neudělají, to udělá vždycky tým. Díky tomu jsme postoupili do semifinále, protože jsme jeden tým a jedno srdce.“

Jiří Rech (TECHNIKA HOCKEY BRNO): „K nám do Brna přijeli Piráti více nabuzení a více chtěli, byli více play-offoví. My jsme hráli takový ten normální hokej, nechtěli jsme se srážet a nechtěli jsme před branku. Nechtěli jsme bojovat. I ve třetím zápase jsme tahali za kratší konec, i když jsme něco v závěru vybojovali. Bohužel jsme nešli štěstíčku naproti a zaslouženě vyhráli domácí.“