I dorostenci svoje první utkání v playoff nezvládli, Spartě podlehli 3:7

Napsal 26.02.2009 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V prvním zápase osmifinále playoff přivítali Chomutovští na svém ledě pražskou Spartu. V 10. minutě byl stav 0:2 pro Spartu, ale domácí se s takovýmto výsledkem nechtěli spokojit. Brankami Hantáka, Megely a Koláře ještě do první sirény strhli vedení na svojí stranu. Druhá třetina byla z obou stran opatrná, obě mužstva se nikam nehrnula a až na pár výjimek se hrálo ve středním pásmu. Do třetí třetiny vlétli Sparťané a pěti brankami rozhodli o svém vítězství. Na domácí straně se několika výbornými zákroky předvedl Lukáš Matoušek, Pna druhé straně si Zdeněk Doležal připsal hattrick a výrazně tak svému týmu pomohl k vítězství.
OS1 čt 26.2.2009
3:7(3:2, 0:0, 0:5)
SPA
Příhoda (Matoušek) - Kolář, Hejna, Kuryl, Škrdle, Čížek, Motejlek, Fiala - Hlava, Klouček, Mazánek, Wszolek, Huňady, Megela, Bauer, Lehnert, Hanták, Taraška, Chytrý, Tichý
Sparta
Sedláček (Bílek) - Skřivánek, Kolář, Žovinec, Muller, Veselý, Dvořák, Vítek - Doležal, Hudec, Kniazev, Rybalkin, Brzobohatý, Volf, Rubeš, Dvořáček, Teubner, Merta, Hampl, Koževnikov

Do svého prvního utkání v playoff vstoupili dorostenci Chomutova poněkud zastrašeně. Během prvních pěti minut se nechali dvakrát vyloučit, čehož využil Valeri Kniazev a střelou švihem poslal hosty do vedení. O tři minuty později byl již stav 0:2 pro hosty z Prahy, v brejku dvou na jednoho protlačil kotouč do branky Zdeněk Doležal. Tento stav však netrval dlouho. V polovině první třetiny ujel Škrdle s Filipem Hantákem a ten se z mezikruží nemýlil. O minutu později se předvedl vynikajícím zákrokem domácí gólman Matoušek, když se v nájezdu dvou Sparťanů dokázal včas přesunout a vytěsnit tak kotouč. V 15. minutě si ve svém obranném pásmu vzal kotouč Dominik Megela a perfektní sólo přes celé kluziště zakončil ranou pod horní tyčku hostující branky. Dvě minuty před koncem Chomutov rázem vedl, po přihrávce Mazánka prostřelil brankáře Sedláčka Daniel Kolář. Tři branky v rychlém sledu za sebou byly pro hostujícího brankáře až příliš, a tak přenechal své místo náhradníku Bílkovi.

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za stavu 3:2 pro domácí dorostence. Obě mužstva více přitvrdila, z čehož vyplynula řada vyloučení. Ve 23. minutě se hostům naskytla dobrá příležitost k vyrovnání, hráli 51 vteřin přesilovou hru 5 proti 3. Tuto šanci však nedokázali využít. Sparta měla ve druhé třetině několikrát výhodu jednoho muže v poli, ale nedokázala ji využít. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:2 pro domácí.

Do třetí třetiny Pražané doslova vlétli a už po minutě a půl bylo vyrovnáno. Střelu Dvořáčka Matoušek vyrazil, na dorážku Zdeňka Doležala byl však krátký. O necelé tři minuty později již Sparta vedla, v přesilovce se prosadil pohotovou střelou David Dvořáček. Domácí byli velmi zaskočeni a zcela přestali bruslit a napadat, čehož využil hrdina zápasu Zdeněk Doležal a svou třetí brankou v utkání prostřelil jinak výborného Matouška. Po páté inkasované brance si vzali domácí trenéři oddechový čas, aby své svěřence uklidnili. Chomutov ztratil chuť do hry a důkazem toho byla i šestá branka Sparty. Od modré vystřelil Jakub Kolář a prostřelil Matouška, který viděl jen klubko hráčů před sebou. Minutu před koncem zápasu hráli Sparťané ještě jednu přesilovou hru, kterou dokázal využít Tomáš Rubeš. Chomutov tedy své první utkání v playoff nezvládl a vysoko prohrál.

Série hraná na dvě vítězná utkání se přesouvá do pražské Tesla Areny. 28. února se zde sehraje druhý zápas. Případný třetí duel je na programu v pondělí 1.3.