Filip Tuček trápil střelce Slavie, o osudu zápasu rozhodli Piráti už v první periodě

Napsal 11.02.2022 Kateřina Kundertová, Michal Luxa
C h o m u t o v - V posledních dnech si Piráti pouze jednou odpočinuli, ovšem tentokrát už stáli v DHL extralize proti Slavii, kterou zdolali 4:1. O osudu duelu rozhodli Severočeši už v první periodě, kdy se dvakrát prosadil Jan Ekrt, jehož ještě po jedné trefě doplnili Jan Rindoš a Tomáš Šilar. Výborným výkonem se prezentoval také Filip Tuček, který předvedl pětatřicet zákroků.
37.kolo pá 11.2.2022
4:1(4:0, 0:1, 0:0)
SLA
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, M. Pöschl, Rykl, Dominik Badinka – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, F. Döring, Daniel Badinka, Rindoš
Slavia
Pittr (21. Volevecký) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Serov, Kluch, Švec – Štrombach, Strnad, Matuška, Macek, Míšek, Hofmann, Tichý, Skoupý, Šíma, Tomas, Jokl

7. Ekrt (Dominik Badinka), 8. Ekrt (Petrásek), 14. Rindoš (T. Svoboda, Cháb), 20. T. Šilar (F. Döring, Petrásek)

Svoboda, Hlinka – Kokrment, Goltsch

Úvodní velké šance zápasu měl Jan Matuška, který proti Filipu Tučkovi nejprve neuspěl střelou z mezikruží ani s následnou dorážkou, aby později s Lukášem Strnadem nepotrestali mezeru v chomutovské obraně.

Za okamžik si Piráti vybrali skvělou chvilku, jelikož v rychlém sledu skóroval Jan Ekrt z pravého kruhu a následně využil ze samostatného úniku signalizovanou výhodu – 2:0. Ve čtrnácté minutě bylo na straně domácích ještě veseleji, když přihrávku Tadeáše Svobody dorazil do branky i přes pád Jan Rindoš – 3:0.

I další minuty první třetiny patřily Chomutovu. Přečíslení po křižné přihrávce nezvládl Filip Döring a 57 vteřin před první sirénou uzavřel ideální dějství Tomáš Šilar, jenž z levé strany otřel přesný pokus o vzdálenější tyčku – 4:0.

Do prostřední periody už nenastoupil Michal Pittr, jehož nahradil Tomáš Volevecký, což Slavii nakoplo. Filip Štrombach během pár chvilek po přihrávce zpoza brány trefil jenom střed brány a v samostatném úniku nastřelil tyčku. Filip Tuček byl hrdinou Pirátů a potvrdil to i proti Stanislavu Tichému, jenž zůstal sám mezi kruhy.

V závěru prostřední části Chomutovští darovali soupeři dvojnásobnou početní výhodu, kterou po pohledné kombinaci využil přesnou ránou do rožku branky Jakub Hrdlička – 4:1.

Ve třetím dějství se pokračovalo vyrovnanou hrou na obě strany. Zvýraznit vedení domácích mohl Dominik Badinka, který však v přesilovce nemířil přesně. Naději byla Slavia blízko v 55. minutě, když tečovaný kotouč Mikulášem Skoupým už mířil do branky, ale brankář Pirátů opět předvedl skvělý zákrok. V poslední minutě byl blízko hattricku Jan Ekrt, který však ze samostatného úniku nastřelil pouze tyčku.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Jsem spokojený. Povedla se nám první třetina, v níž jsme dali čtyři branky. Ve druhé třetině jsme měli trochu útlum, protože ze začátku se nám v ní nedařilo. Dvakrát jsme byli vyloučeni do tří, ale to jsme přežili. Ve třetí třetině jsme si utkání pohlídali podobně jako v Brně, takže jsem rád, že jsme utkání uhráli.“

Jaroslav Bednář (HC Slavia Praha): „Utkání s Chomutovem se rozhodlo v první třetině, kdy jsme předvedli velice laxní výkon. Už během týdne a přípravy na zápas jsme si něco řekli, ale mužstvo nepředvedlo to, co jsme od něj očekávali. Potom už se to těžko dohánělo, i když jsme zbylých čtyřicet minut byli lepším týmem. Ovšem nepodařilo se nám dát góly z šancí, které jsme si vytvořili. Takže jsme zaslouženě prohráli.“