Ekrtův hattrick stačil juniorům pouze na bod, s Havířovem padli v prodloužení

Napsal 17.02.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - DHL extraliga juniorů doplula do další fáze, a tak Piráti ve skupině o umístění vyzvali Havířov, s nímž prohráli 3:4 po prodloužení. Severočeši po čtyřiceti minutách prohrávali o dvě trefy, ale v závěrečné dvacetiminutovce manko smazali. Hattrickem se blýskl Jan Ekrt, kterému na všechny trefy přihrával Tomáš Šilar.
N2 čt 17.2.2022
3:4p(0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
HAV
Suk – Petrásek, Cestr, Janda, M. Pöschl, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, F. Döring, Jan Rindoš
Havířov
Zlatnický – Kremnický, Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Pavlačka, Byčkov, Špaček, Bárta

27. Ekrt (T. Šilar, F. Döring), 42. Ektr (T. Šilar), 53. Ekrt (T. Šilar)
Havířov
25. Byčkov (Špaček, Kočí), 29. Plevka (Zavřel, Kyselý), 34. Byčkov, 63. Becher (Horváth)

4:3
0:0
0:0
26:39
70
Petružálek, Glanc – Belko, Coubal

V osmé minutě posunul Filip Cháb kotouč na pravou stranu, odkud Jan Vostiňák zamířil do brankové konstrukce. O tři minuty později sražený Ekrtův pokus dopadl vedle dezorientovaného brankáře. Avšak poskakující kotouč netrefil před odkrytou bránou Tomáš Šilar. V šestnácté minutě pak poprvé zahrozil také Havířov. David Pastor z pravé strany přihrával před branku, kde Denis Bárta nastavil hokejku, ale zamířil jen vedle levé tyče.

V čase 24:55 se poprvé měnilo skóre a byli to hosté, kteří unikli do vedení. Filip Byčkov se zbavil soupeře a postupoval dále do předbrankového prostoru, odkud zápěstím zamířil ke vzdálenější tyči - 0:1. Jenže vedení Havířova netrvalo ani dvě minuty. Křižná přihrávka mířila do levého kruhu pro vhazování, kde se nacházel pohotový Jan Ekrt, jehož rána z jedné mířila pod břevno - 1:1. Minutu před polovinou zápasu se kolem obránce protáhl Jakub Plevka, jenž se s nutnou dávkou štěstí zapsal mezi střelce - 1:2.

Ve čtyřiatřicáté minutě využil zaváhání Martina Pöschla Filip Byčkov, který po zisku kotouče zamířil do pravého kruhu, odkud zakončením otřel kotouč o brankovou konstrukci - 1:3. V závěru druhé periody dojížděl vyražený kotouč Tadeáš Svoboda, ovšem z dobré pozice nechal vyniknout gólmana.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Piráti aktivně, čímž se znovu dotáhli na jedinou trefu k soupeři. Středem hrací plochy vjel do pásma Tomáš Šilar, jenž posunul puk na Jana Ekrta, jehož pokus od tyčky zamířil za brankovou čáru - 2:3. V šestačtyřicáté minutě vystřelil Matěj Bílek jen do pravé tyče Sukovy branky. Na světelné kostce svítil čas 52:17, když bylo znovu vyrovnáno! Matěj Zavřel nezachytil kotouč na modré čáře, čímž pustil Jana Ekrta do samostatného úniku. Chomutovský útočník vystřelil přesně nad Zlatnického lapačku a zkompletoval hattrick - 3:3.

Duel dospěl do prodloužení, v němž se hráči Pirátů srazili před brankou, čehož využil Ondřej Becher. Ten v klíčovém okamžiku udržel nervy na uzdě a zamířil přesně mezi brankářovy betony - 3:4.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po dobré první třetině jsme ve druhé úplně vypadli ze hry. O přestávce jsme si řekli, že změníme přístup. Se zbytkem utkání jsem spokojený.“

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): „Hrálo se celkem vyrovnané utkání, i když jsme ve druhé třetině odskočili o dva góly. Domácí ale měli před sebou posledních dvacet minut a hned v prvním střídání dali kontaktní gól. Potom to byla vyrovnaná partie, ale my udělali hloupou chybu na modré čáře, což nás stálo tři body. Jsme rádi, že jsem alespoň v prodloužení vyhráli a odvážíme si z těžkého ledu dva body.“