Dvě výhry za dva dny! Starší dorost si poradil i se Zlínem

Napsal 16.01.2016 Antonín Domanický
Z l í n / C h o m u t o v - Z Olomouce se mladí Piráti přesunuli na zápas se Zlínem. V něm otevřel skóre v polovině prví části Jan Svoboda a Chomutov od té chvíle dominoval zápasu. Ve druhé třetině se sice domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky, góly Paličky a Kulicha v poslední dvacetiminutovce ale potvrdili tři body pro severočeský tým.
N6 so 16.1.2016
ZLN
1:4(0:1, 1:1, 0:2)
Zlín
Šimonů – Padrnos, Gába, Dřímal, Budil, Kowalczyk, Fridrich, Marek – Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Zmeškal, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja.
Pavlát – Buchtela, Procházka, Bukač, Seemann, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M.Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J.Svoboda, Koblížek, Šilar.

Zlín
31. Chytil (Dvořáček, Kowalczyk)
11. Jan Svoboda (Lauko, Koblížek), 22. Matyáš Svoboda (Palička), 45. Palička (Navrátil, Jan Svoboda), 57. Kulich (Matyáš Svoboda)

1:2
0:0
0:0
21:38
Dufek – Doležel, Wesley

Lépe začali domácí hráči, hned ve druhé minutě byl sám před Pavlátem Dvořáček, ale neuspěl. Následně měli ševci početní výhodu, v té si však možnost nevytvořili. Až v 7. minutě musel vážnější šanci hasit Šimonů, proti dobré možnosti Navrátila byl úspěšnější. To se ale už nedá říci o situaci v čase 10:31, kdy střelou z mezikruží poslal za pomocí tyčky puk do sítě Jan Svoboda - 0:1. Další možnost měli Piráti při přesilovce v závěru třetiny, proti Köverově dorážce se ale domácí gólman roztáhl po brankové čáře.

Druhá třetina začala pro hosty šťastně. Střela Paličky se po několika odrazech dostala mezi kruhy k Matyáši Svobodovi, jenž nekompromisní ránou z první skóroval - 0:2. O pár minut později se Piráti dočkali další branky, ta ale pro postavení útočícího k hráče v brankovišti neplatila. A tak si začínali brát slovo Berani. Filip Chytil první únik neproměnil, ovšem když tu samou možnost dostal krátce po polovině zápasu, střelou k tyči už se nemýlil - 1:2.

A i vstup do třetí třetiny byl úspěšnější pro Severočechy. Zprvu jim sice nebyl uznán další gól, ve 45. minutě už ale trefa Filipa Paličky platila, jenž trochu překvapivě dostal puk do branky z téměř nulového úhlu. Za Zlín poté zahrozil Dřímal či Padrnos, ale ani jeden neuspěl. U prvního jmenovaného zvonila tyč, u druhého zase byla připravená lapačka Pavláta. Naději svému celku udržel v 55. minutě někdo z obránců, když se puk od spojnice odrazil na hůl Kövera, jenž měl před sebou prázdnou branku, bek Beranů ale do střely obětavě skočil a zabránil jistému gólu. To se ale už nepovedlo o dvě minuty později, kdy z kruhu parádně vymetl horní růžek branky Jaroslav Kulich. A asistovali mu kdo jiný, než oba Svobodové.

Robert Svoboda (Zlín): "My jsme měli v nohách včerejší těžký duel a ukázalo se to, že jsme dnes tahali za kratší konec. Chybělo nám štěstíčko, abychom to zdramatizovali. Ale v soubojích byl soupeř silnější."

Miroslav Buchal (Chomutov): "Věděli jsme, že Zlín je kvalitní tým. Hráli jsme s nimi už v přípravě, kde to prokázali. Dobře bruslili a hráli aktivní hokej, s čímž jsme počítali. Bylo to bojovné utkání z obou stran, naštěstí nám vyšlo pár střel. Sice jsme vyhráli o tři góly, ale oba celky podali kvalitní výkon."