DOROST - reportáž

Dorostu střelecká převaha nestačila, v Brně těsně padl a Kometa mu odskočila

Napsal 20.02.2020 Libor Kult
B r n o / C h o m u t o v - V rámci 17. kola ELIOD extraligy dorostu vyrazili mladí Piráti k tabulkovému sousedovi do Brna. Oba týmy dělil před úvodním vhazováním jediný bod, a tak není divu, že zahajovací třetina byla protkána jen fauly. Všechny tři góly padly až ve druhé polovině střetnutí, v níž Jihomoravané odpověděli na chomutovské vyrovnání, takže nejtěsnějším rozdílem vyhráli. Svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem padli popáté v řadě a soupeř se jim vzdálil na rozdíl čtyř bodů.
N17 čt 20.2.2020
KOM
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Kometa
Bizoň – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, D. Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan
Bajgar – Frollo, Perný, Husinecký, Kovár, M. Pöschl, Dominik Badinka, F. Döring – Spudich, Skrutek, P. Šugár, T. Šilar, T. Svoboda, Vostiňák, Čech, Pavlák, Ekrt

Kometa
32. Sever (Harmim, Boltvan), 46. Sever (Harmim, Boltvan)
45. P. Šugár (Dominik Badinka, T. Svoboda)

5:6
1:0
0:0
38:45
87
Grygera – Viskot, Smetková

Kometa začala proti Pirátům aktivně a v úvodu utkání si vynutila přesilovou hru, ve které měl slibnou příležitost na otevření skóre Sedláček, když z levého kruhu vyslal prudkou střelu z voleje, ta však trefila pouze brankáře Bajgara do masky. K dorážce se dostal ještě Šalé, ale chomutovská obrana první vážný závar ustála. Následně se domácí připravili o rodící se nápor vinou častých vyloučení. Severočeši dokonce měli po dobu dvaceti vteřin možnost hrát v pěti proti třem, ale mimořádnou výhodu nevyužili.

Poté, co Kometa ustála přesilové hry soupeře, se do slibné příležitosti dostal Sedláček, jenž byl v samostatném úniku podporován Horkým, ten také obdržel puk na zakončení, ale v ostrém úhlu už nezamířil ideálně. Brňané byli při plném počtu hráčů aktivnějším týmem a v závěru první třetiny si vysloužili fauly chomutovských hráčů. V přesilové hře byl blízko vstřelení branky Běhůnek, ale usměrnění přihrávky od Šalého skončilo těsně mimo chomutovskou klec.

Domácí na startu druhé třetiny zbytek dvojnásobné početní výhody nezužitkovali. Většina průběhu prostředního dějství však nepřinesla tolik vyloučení jako to úvodní, a tak byli přítomní diváci svědky svižného hokeje. Nejprve mohl za hosty otevřít skóre Perný, ale v samostatném úniku na pozorného brankáře Bizoně nevyzrál. Za domácí byl blízko překonání Bajgara Sever, ale branku Pirátů v samostatném úniku netrefil. Další povedená akce Komety se zrodila u obránce Běhůnka, jenž na pravém křídle vyslal do útoku Šalého, ten předkládal kotouč Sedláčkovi, ale ani tentokrát se červené světlo za Bajgarem nerozsvítilo.

Sedláček byl u dalších dvou slibných příležitostí brněnského týmu, nejprve se snažil zakončit z hranice brankoviště, ale kličku mu chomutovský brankář vychytal, následně radost brněnského útočníka zmařila tyčka. Zlom nastal krátce po polovině základní hrací doby, kdy Kometa hrála přesilovou hru. Harmim po vhazování uvolnil Alexe Severa, jenž už tentokrát našel recept na Bajgara – 1:0. Kometa měla záhy k dispozici další početní výhodu, ale tentokrát se Piráti ubránili. Zbytek prostředního dějství se nesl opět ve znamení svižného hokeje, avšak do druhé sirény už gól nepadl.

Na startu třetí třetiny předváděli aktivní pohyb hosté z Chomutova. Ekrt střelou z mezikruží ještě neuspěl, ovšem v čase 44:39 už bylo srovnáno, když protiútok hostů zakončil přesně z levého křídla Pavelu Šugár – 1:1. Kometa ovšem našla rychlou odpověď, stačilo jí na to přesně jednasedmdesát vteřin, když se do puku v mezikruží opřel bekhendem Alex Sever a propálil Bajgara mezi betony – 2:1.

Ve zbytku třetí třetiny mohla Kometa vsítit uklidňující branku, hned ve třech slibných příležitostech se ocitl domácí útočník Pigl, ale ani jednou nevyzrál na brankáře Bajgara. Bizoň si také na druhé straně nemohl stěžovat na nedostatek práce, nejvíc se však vyznamenal v posledních vteřinách základní hrací doby, kdy zlikvidoval tutovou příležitost hostující Döringa.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): „Po delší době jsme zvládli udělat tři body, což je skvělé. Po debaklu v Plzni jsme kluky nabádali více k defenzívě. Soupeř si nějaké šance vypracoval, ale my jsme také měli šance, které jsme nedali. Patnáct minut ve druhé třetině jsme hráli výborně. Bizoň skvěle zachytal, ale všichni hráči potřebovali z psychického hlediska tuto výhru, takže od brankáře až po všech patnáct hráčů všichni podali dobrý výkon. Pro nás je to dobrý zápas, tři body a snad takto budeme pokračovat v dalších utkáních.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Z našeho pohledu to byl těžký a pěkný zápas. V první třetině nás domácí ale trochu zatlačili, ta nám trochu ujela. Minulé utkání bylo dost podobné. S jedním vstřeleným gólem nebudeme bodovat. To nejde a nemůžeme nezvládnout vyhrát. Soupeř měl spoustu šancí, brankář nám skvěle zachytal, i když domácí to taky chtěli to hrát až do kuchyně, ale nevyšlo jim to.“