DOROST - reportáž

Dorostenci zvládli stíhačku a v Šumperku uloupili dva body

Napsala 07.01.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili v roce 2023 během prvního hracího týdne na moravský trip, který uzavřeli dvoubodovým vítězstvím na ledě Šumperku. Chomutovští po dvou inkasovaných gólech ve dvanácté minutě nesložili zbraně, v úvodu závěrečného dějství dokonali stíhací jízdu a vynutili si prodloužení, které pohlednou individuální akcí rozhodl Jaroslav Pospíšil.
N10 so 7.1.2023
MDS
3:4p(2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Mladí Draci Šumperk
Ondráček – J. Březina, Jarmara, K. Březina, Souček, Plhal, Cabadaj, Veselý – Hejátko, Záruba, Pluskal, Maurer, Prokop, Verner, F. Pospíšil, Seidenglanz, Karas, Pazourek
Štěrba – Ibl, Švarc, Záhorec, Malý, Malcovský, Holejšovský, T. Hynek – Halfar, Sochor, Nastoupil, M. Patočka, Novák, J. Pospíšil, Šilhan, Bečvář, Grosskopf, Kalvoda

12. Březina (Hejátko, Pazourek), 12. Záruba (F. Pospíšil), 36. Prokop (F. Pospíšil, Záruba)

Kroček – Kalina, Štěrba

V sedmé minutě sáhl k nedovolenému zákroku Matyáš Malý a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Vojtěch Prokop, jenž zvolil kličku do forhendu, na což si chomutovský brankář počíhal. V čase 11:39 se Šumperk dočkal úvodní trefy zápasu, když se na hranici brankoviště pohyboval Kristián Březina, který zamířil do horního rohu branky – 1:0. O čtrnáct vteřin později vyrazil Štěrba nahození ze středního pásma pouze před sebe, kam dojížděl David Záruba, jehož pokus se zastavil až v brance – 2:0.

Chomutov odpověď v první části nenašel, což změnil téměř tři minuty po začátku prostřední dvacetiminutovky. Mezi kruhy se totiž nacházel Tadeáš Hynek, který švihem nedal brankáři šanci zasáhnout – 2:1. Chvíli po polovině střetnutí se od modré čáry napřáhl Petr Holejšovský, jenž zacinkal na brankovou konstrukci.  A tak o čtyři minuty později přišel trest! Domácí hráči kombinovali za brankou, odkud černá guma mířila mezi kruhy, kde se rychlou střelou prezentoval František Pospíšil. Chomutovskému brankáři zůstal puk ležet u betonu, a tak jej do sítě doklepl Vojtěch Prokop 3:1.

V devětatřicáté minutě nabídl soupeř Pirátům přesilovou hru, když špatně střídal. Na hranici brankoviště se pohyboval David Grosskopf, který nadvakrát překonal brankáře Ondráčka – 3:2. Také do poslední části vstoupili lépe hostující hráči. Na začátku třiačtyřicáté minuty se rozjel na pravé straně David Šilhan, šikovně si prohodil obránce a následně procedil černou gumu pod brankářovým betonem – 3:3. Dvě minuty před vypršením normální hrací doby měl vítěznou trefu na hokejce Jaroslav Pospíšil, jenž trefil Ondráčkovu lapačku. Piráti ještě doráželi, ale trefil boční stranu síťky.

A tak se šlo do prodloužení, v němž si Chomutovští sebrali bonusový bod! Ve velké příležitosti se znovu nacházel Jaroslav Pospíšil, který si vzal puk za vlastní brankou a projel s ním až do útočného pásma. Z pravé strany pak zamířil přesně ke vzdálenější tyči a rozhodl o dalším vítězství pirátského dorostu – 3:4.