DOROST - reportáž

Dorostenci zvládli důležité střetnutí, Třemošné nadělili pět branek

Napsal 12.10.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - Další kolo ELIOD extraligy dorostu poslalo do ROCKNET ARÉNY Třemošnou, kterou Piráti zdolali 5:1. Od úvodní minuty tahali Severočeši za delší konec provazu, když se prosadil Jiří Kulich, jenž se radoval v duelu ještě jednou. O další zásahy se postarali Tomáš Šilar, Radek Janeček a také Dominik Perný, jenž zaznamenal gól po naskočení z trestné lavice.
10.kolo so 12.10.2019
5:1(1:0, 2:1, 2:0)
TRM
Malant – Poch, Strážovský, Frollo, Perný, Pöschl, Rykl, Jenček – Spudich, L. Koblížek, Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Pavlák
Třemošná
Vondraš – Čarda, Dolhý, Plecitý, Bláha, Balák, Albrecht – Beníšek, Šmíd, Sieger, Dvořák, Fiala, Krasanovský, Kaiser, Beránek.

1. Jiří Kulich (Jenček, Rykl), 22. T. Šilar (Šugár), 27. Perný (T. Svoboda), 47. Jiří Kulich (Jenček), 54. Jenček (T. Svoboda)

Hlinka – Herles, Dyršmíd

Už po šestadvaceti vteřinách hry našel Jan Spudich před brankou najetého Jiřího Kulicha, jemuž vyšel bekhendový blafák na jedničku - 1:1. Na konci první minuty mohlo být srovnáno, to by nesměl Jiří Beníšek trefit z předbrankového prostoru Malantův beton. Stejný hráč jako v předešlé situaci si opět najel do nebezpečného prostoru, jenže pokus do levé části branky vyrazil domácí gólman.

Na začátku druhé části propadl na červené čáře jeden z chomutovských obránců. Za kotoučem se hnal Jiří Beránek, který už byl sám před brankářem, kterého trefil. Na světelné tabuli svítil čas 21:40, když se Piráti radovali podruhé. Od pravého hrazení si do levého kruhu najel Pavel Šugár, jehož střelu vyrazil hostující gólman před sebe, kam první dojel Tomáš Šilar - 2:0. O pět minut později už byl rozdíl ve skóre tříbrankový. Dominik Perný naskočil z trestné lavice a zamířil přesně do šibenice - 3:0.

Třemošné se ale po pár vteřinách podařilo zaznamenat jediný zásah v utkání. Po prvé straně vletěl do pásma Daniel Kaiser, jenž střelou k bližší tyči překonal Lukáš Malanta - 3:1. Sedmatřicátá minuta přinesla po jedné příležitosti na každé straně. Nejprve se do úniku hnal hostující Adam Dvořák, jenž střelou do pravé části trefil brankářovu lapačku. Poté byl žabičkou vyzván ke skórování Pavel Šugar, jenomže z blízka gólmana nepřekonal.

V sedmačtyřicáté minutě se podruhé v duelu radoval Jiří Kulich, jehož střela po přihrávce zpoza branky zapadl k pravé tyči - 4:1. O sedm minut později se Piráti radovali popáté. Za obranu Třemošné si totiž najel Radek Janeček, jehož svižné zakončení zamířilo nad vyrážečku - 5:1. V závěru zápasu přihrával přes brankoviště Tadeáš Svoboda, který viděl na zadní tyči Lukáše Koblížka, jenž z nadějné pozici svatyni minul.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „První třetina byla vyrovnaná. V prvním střídáním se nám podařilo vsítit gól, ale pak jsme trochu spadli, takže to nebylo optimální. Další dvě třetiny už se nám povedli. Kluci zlepšili pohyb a z toho pramenili vstřelené góly. Jako trenéři jsme spokojeni.“