DOROST - reportáž

Dorostenci zůstávají na vedoucí pozici tabulky, tentokrát uspěli s Třemošnou

Napsal 29.01.2022 Michal Luxa
T ř e m o š n á / C h o m u t o v - Chomutovský soubor nastoupil v Extralize dorostu - o účast v play-off skupiny C do dalšího souboje, v němž vyzrál na Třemošnou 5:3. Už po osmasedmdesáti vteřinách poslal Piráty do vedení Šimon Klobouček, avšak do konce první periody Meteor otočil stav na svou stranu. Jenomže Severočeši nesložili zbraně a po brankách Daniela Badinky, Jaroslava Pospíšili Radima Ibla a Dorča Dautovské, dovedli střetnutí do zdárného konce.
N12 so 29.1.2022
TRM
3:5(2:1, 1:3, 0:1)
Třemošná
Oršulák – Štulc, Sochor, Hnát, Holubec, Černý – Matoušek, Kubový, Uhlík, Horský, Komínek, Kačena.
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, Hynek, Ibl, Dominik Badinka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Daniel Badinka, F. Novák, Čihař

Třemošná
8. Kubový (Černý, Komínek), 14. Kačena (Komínek, Hnát), 40. Komínek (Horský, Štulc)
2. Klobouček (D. Svoboda), 24. Daniel Badinka (Hynek, D. Svoboda), 31. Pospíšil (Klobouček), 32. Ibl (Dominik Badinka, Dautovský), 54. Dautovský (Vondrášek, Kokman)

5:8
1:0
0:0
19:52
41
Trnka – Hošťálek, Stanko

Ve velkém stylu do zápasu vstoupili Piráti, kteří po zásahu Šimona Kloboučka otevřeli skóre - 0:1. Jenomže v osmé minutě Třemošná vyrovnala, mezi střelce se zapsal Eliáš Kubový - 1:1. A když ve čtrnácté minutě přesně zamířil Jakub Kačena, misky vah se převážely na stranu Meteoru - 2:1.

Chvíli po začátku druhé periody fauloval Horský a krátce po vypršení trestu srovnal Daniel Badinka - 2:2. Psala se jednatřicátá minuta a Chomutovští znovu odskočili do vedení, jelikož Jaroslav Pospíšil propasíroval černou gumu za brankovou čáru - 2:3. O minutu a půl později vystřelil od modré čáry Radim Ibl, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:4. Do konce druhé části chybělo pouze čtrnáct vteřin, právě v tomto momentu využil Václav Komínek dvojnásobnou početní výhodu - 3:4

V poslední dvacetiminutovce padla jediná branka, kterou režíroval Dorčo Dautovský, který upravil skóre na konečných - 3:5. Severočeši tak zapsali do tabulky další tři body, díky nimž jsou stále na první postupové pozici do vyřazovacích bojů.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Utkání se mi nehodnotí lehce, protože jsme hráli hodně špatně. Začali jsme velmi vlažně a pak se to špatně dohání. Za tři body jsme rádi, ale doufám, že příště podáme lepší výkon.“