DOROST - reportáž

Dorostenci ztratili těsné vedení, ze Sparty si vezou první prohru v nadstavbě

Napsal 12.01.2019 Marek Douda
P r a h a / C h o m u t o v - Dorostenci Chomutova podruhé za sebou zamířili k utkání nadstavby ELIOD extraligy do hlavního města, tentokráte do Tipsport arény. V souboji předních celků skupiny C Piráti podlehli Spartě těsně 2:1 a po šesti kolech byli poprvé poraženi. V nadstavbě samotného střetnutí zajistil Severočechům bonusový bod Filip Döring.
N7 so 12.1.2019
SPA
2:1(0:1, 0:0, 2:0 - N 0:1)
CHM
Sparta
Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel – Broš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, R. Němec, M. Vitouch, Výkruta
Chomutov
Malant – Š. Němec, Perný, Pöschl, Martínek – Spudich, Koblížek, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Döring, Rindoš

Branky a nahrávky

Sparta
44. Krupička, 54. Broš (Mácha)
Chomutov
11. Š. Němec (Štefančík, Spudich), 62. Döring (Štefančík)

Statistiky

Vyloučení
9:6
Využití
0:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
22:52
Diváci
73
Rozhodčí
Vidim – Gregar, Hána
Vyšší tresty

Krupička (Sparta) 10 minut

Pöschl (Chomutov) 10 minut


Shrnutí

Začátek utkání se Spartě nevyvedl ideálně. Piráti vycítili šanci a začali kousat. Domácím stále vázla rozehrávka a kombinace, zato Severočeši stále více zaměstnávali brankáře Krbečka, který však od začátku zápasu držel šance svého týmu. Jenže nejde chytit vše, o tom se Krbeček přesvědčil v 11. minutě, kdy Chomutovští udeřili. Štefančík oslovil Štěpána Němce a ten trefil prostor u vzdálenější tyče střelou lehce nad ledem – 0:1.

Pražané byli příliš křečovití a to vedlo k dalším icingům. První třetina je nezastihla v dobrém rozpoložení, přesilovku nevyužili a soupeře neohrozili. V 17. minutě však Sparta vystrčila ofenzivní růžky, přihrávka z pravého rohu před bránu na úplně volného hráče, který však Malanta nepřekonal, obrovská škoda pro domácí. Konec první třetiny byl ve znamení střídání útoků na obou stranách, avšak defenzívy odolaly.

Druhá perioda začala a Sparťané se stále ne a ne chytit, kombinace drhla, tvoření šancí taktéž. Navíc domácí zahráli v prvních třech minutách druhé části další dva icingy. Marná snaha něco změnit, Chomutov byl stále na koni, vedl a v obraně hrál bez chyb. Následnou početní převahu Sparta zahrála poměrně dobře, zavřela Piráty v pásmu, ale gól z toho nevydřela. Uběhla sotva minuta po návratu Koblížka z trestné lavice a Krbeček musel dvakrát zasahovat.

Jednou po střele zápěstím, která se do branky nevešla, mířila nad branku. Podruhé šanci Krbeček zneutralizoval v rozkleku. Trápení Pražanů pokračovalo, kostrbatá rozehra, icingy, poté ještě pět vyloučení do konce druhé periody. Piráti však vedení nenavýšili a Sparta posílená o vědomí, že ubránila několik oslabení, dokonce jedno dvojnásobné, šla do třetí třetiny sebevědomě a odhodlaně. Žádná branka ve druhé části už nepadla, a tak visely tři body stále ve vzduchu.

Třetí třetinu začali lépe Chomutovští, kteří nejdřív netrefili prostor mezi třemi tyčemi, pak dostali ještě přesilovou hru, při které však sami inkasovali. Jan Krupička nabral rychlost, objel beky, gólmanovi udělal kličku do bekhendu, a zakončil do klece – 1:1. Nedisciplinovanost domácích hráčů pokračovala a nastala další možnost Pirátů. V přesilovce se Severočeši opět trápili a místo tlaku se museli bránit brejku. Přečíslení dva na jednoho a střela, kterou Malant vyrazil lapačkou.

Vyloučených Sparťanů přibývalo, ale Piráti přesilovky stále nedokázali využít, což se ukázalo jako zlomový moment. Pražané přežili oslabení a pak sami udeřili. Josef Broš pálil ihned po buly ke vzdálenější tyči a Malant na kotouč nedosáhl – 2:1. Chomutovští posléze dělali co mohli, ovšem vyrovnat se jim na konci nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankáře, tu Sparta ubránila a brala tři body.

V následné nadstavbě Sparťané nadvakrát ztratili kotouč ve středním pásmu. Poprvé útok Pirátů ještě zachytili, podruhé už ne a Filip Döring rozhodl o bonusovém bodu pro Chomutovské. V úniku zamířil k pravé tyči a našel volný prostor pod vyrážečkou.