DOROST - reportáž

Dorostenci znovu po týdnu deklasovali PZ Kladno, Dorčo Dautovský vsítil hattrick

Napsal 17.02.2022 Tadeáš Kožený
C h o m u t o v - Piráti udělali další výrazný krok k účasti ve vyřazovacích bojích. Přesně po sedmi dnech se tentokrát v domácím prostředí střetli s PZ Kladnem a znovu ho deklasovali, tentokrát výsledkem 11:0. Hattrick vstřelil Dorčo Dautovský, Alexandr Perůtka udržel další nulu, když zlikvidoval všech 15 střel soupeře.
N15 čt 17.2.2022
11:0(5:0, 4:0, 2:0)
PZK
Perůtka – Ibl, Hynek, Žižka, Dominik Badinka, Svoboda – Stejskal, Klobouček, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař, Kokman, Dautovský, Vondrášek
PZ Kladno
Růžička – Burgr, Darsa, Novák, Frýda, Trojna – Kollmann, Přibyl, Bauer, Vančura, Lukeš, Suk, Reckziegel, Šabada, Sém, Hasman, Toman

2. Dautovský (Kokman, Dominik Badinka), 7. Dominik Badinka (Daniel Badinka), 7. Daniel Badinka (Čihař, Dominik Badinka), 9. Dautovský (Kokman), 16. Klobouček (Pospíšil, Stejskal), 30. Dautovský (Kokman, Vondrášek), 32. D. Svoboda (Mišovic, Daniel Badinka), 40. Klobouček (Pospíšil, Stejskal), 40. Pospíšil, 51. Mišovic (Dominik Badinka, Daniel Badinka), 56. Ibl.

Kraval - Hnát, Jurak

Piráti utkání začali ve vysokém tempu a hned ve druhé minutě skórovali. Dorčo Dautovský dostal ideální pas od Tomáše Kokmana a hostujícímu brankáři nedal šanci – 1:0. Další gól přidali domácí v přesilové hře, když se prosadil po bratrské souhře Dominik Badinka – 2:0. Za dalších deset vteřin skórovalo druhé z dvojčat Daniel Badinka a zvýšil již na 3:0.

Na 4:0 posunul výsledek po pěkné souhře střelec večera Dorčo Dautovský. Piráti pokračovali v tlaku, který vyústil v kuriózní gól, kdy si Šimon Klobouček odrazil puk o záda hostujícího brankáře a zvýšil na 5:0.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, když svůj třetí gól v zápase vstřelil Dorčo Dautovský. Na 7:0 zvýšil po samostatném úniku Dominik Svoboda. Poté se hra zklidnila a přinesla spoustu nepřesností na obou stranách. Těsně před koncem druhé periody Piráti udeřili hned dvakrát, když se těsně před sirénou trefili nejdříve Šimon Klobouček a po něm Jaroslav Pospíšil – 9:0.

Třetí třetina se již dohrávala v klidném tempu, kdy se prosadil ještě domácí Dominik Mišovic a skóre zápasu uzavřel po úniku rychlou střelou Radim Ibl – 11:0.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Celý zápas jsme byli lepší a odehráli jsme ho velice dobře. Od začátku jsme dobře bruslili, byli agresivní při napadání a tím získávali kotouče. K ničemu jsme soupeře nepustili a vyjádřili převahu i gólově.“