DOROST - reportáž

Dorostenci zapsali šestou výhru v řadě, doma přehráli Hvězdu

Napsal 24.10.2019 Ondřej Bartůněk, David Panuška
C h o m u t o v - Pirátský dorost se již pět utkání veze na vítězné vlně, v rámci třináctého kola ELIOD extraligy chtěli svěřenci koučů Jíry a Koláčka přidat šestou výhru, což se nakonec povedlo. Utkání se ovšem nevyvíjelo vůbec snadno a Piráti definitivně rozhodli až ve třetí části. Hattrickem se připomenul Jiří Kulich, dařilo se i Tadeáši Svobodovi.
13.kolo čt 24.10.2019
6:3(2:1, 2:2, 2:0)
HVP
Malant – Strážovský, Frollo, Perný, M. Pöschl, Rykl, Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, Šugár, Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, J. Rindoš.
Hvězda Praha
Sluka – Procházka, Adam, Sýkora, Vojta, L. Kubas, Hron, M. Kubas – Helikar, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

1. Jiří Kulich (Ekrt), 10. Jiří Kulich (Ekrt), 26. T. Svoboda (Frollo, Šugár), 33. T. Svoboda (Döring, Jiří Kulich), 48. Jenček (Strážovský, Perný), 54. Jiří Kulich (Döring, T. Svoboda)
10. Štefko (Jurak), 25. Štefko (Jurak, Hron), 31. Hron (Jurak)

Jakub Procházka (HVP) - 10 min.

Na úvodní trefu se čekalo jen devět a dvacet sekund. Při rychlém protiútoku si Jiří Kulich narazil kotouč s Janem Ekrtem a zakončil do odkryté klece - 1:0. Druhý zářez mohl přidat Kulich zhruba o minutu později. Z pravé strany jej hledal u levé tyče Tadeáš Svoboda, ale neúspěšně. Proto musel na další trefu čekat až do desáté minuty, kdy z pravé strany zakončil nad beton Sluky. Jméno Jíří Kulich se tak podruhé zapsalo mezi střelce - 2:0.

Hvězda o sobě dala věděl již za třicet jedna vteřin. Z rychlého brejku vykřesal Nicolas Štefek nepříliš razantní střelu, která ovšem překvapila Malanta a upravila skóre na 2:1. Srovnáno mohlo být o minutu později, kdy Adam Pírs z mezikruží nastřelil pravou tyčku. Následně pirátský protiútok zakončoval Vostiňák, ale i tentokrát to neskončilo brankou. Prostor u pravé tyče včas utěsnil brankář Pražanů.

Kýženého srovnání se Hvězda dočkala ve dvacáté páté minutě, rána z levého kruhu se odrazila ke zcela volnému Nicolasi Štefkovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 2:2. Ovšem i Chomutovští měli v záloze rychlou odpověď. Po dva a padesáti vteřinách unikal sám na Sluku Tadeáš Svoboda, své zakončení zkušeně neuspěchal, aby následně zasunul za beton gólmana - 3:2.

Zhruba v polovině utkání se ovšem hosté opět dotáhli. V přesilové hře se přesně trefil Filip Hron, jenž stanovil stav utkání na 3:3. Přesilovkovou trefu však měli schovanou i Piráti. Filip Döring parádní křižnou nahrávkou našel u levé tyčky Tadeáše Svobodu, jenž vsítil druhou branku v utkání - 4:3. Ve třicáté páté minutě mohl do dvoubrankového vedení poslat Chomutov Döring, ale rozezvučel jen levou tyčku.

Ve čtyřicáté osmé minutě si Piráti vzali zpět dvoubrankové vedení. Od modré čáry vyslal na branku skákavý pokus Jan Strážovský. Jeho nabídku ještě před brankářem tečoval Radek Jenček a upravil na 5:3. Ihned po gólu mohl zkompletovat hattrick Tadeáš Svoboda, ale z mezikruží rozezvonil jen brankovou konstrukci.

Hattrick se v Chomutově přeci jen může slavit. V padesáté čtvrté minutě využil Jiří Kulich přesilovou hru, když z pravé strany zakončil přesně do bližší šibenice - 6:3. V závěru ještě mohl skórovat Jan Rindoš, ale z bezprostřední blízkosti mířil mimo. Chomutov to však nemusí mrzet, bere šesté vítězství v řadě.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Mám smíšené pocity. Vyhráli jsme, což je dobře. Vypadá to, že jsme splnili předsezónní cíl, hrát první šestku. Ale utkání jsme začali vlažně, chtěli jsme hrát na čtyři útoky, vytvořit nějakou konkurenci, ale bohužel nám to nesvědčilo. Tak jsme to stáhli zpět na tři lajny. Ve třetí třetině jsme už byli lepší a vyjádřili jsme to i gólově. Výsledek dobrý, body dobré, ale hra úplně optimální nebyla.“

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): „Z pohledu celé sezóny to pro nás bylo relativně vydařené utkání. Dokázali jsme vstřelit tři branky, byli jsme na dosah soupeři až do třetí třetiny. Bohužel nás pak soupeř zatlačil a proměnil šanci, kterou měl. Poté jsme trochu přestali hrát. Celý zápas jsme však odpracovali slušně. Sice se nám moc nepovedl začátek, ale celkově se jednalo o jedno z našich lepších utkání.“