DOROST - reportáž

Dorostenci začali sezónu prohrou, ve Varech nepomohly ani dva góly v oslabení

Napsal 09.09.2021 Matěj Hodoval, Michal Luxa
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Magické datum! Druhý zářijový čtvrtek 9. 9. 2021 začala pro Piráty Extraliga dorostu. Jako první chomutovští mladíci zamířili do Karlových Varů, kde prohráli. Po úvodní periodě prohrávali svěřenci Kamila Koláčka o jednu trefu, ovšem stav zápasu ještě otočili na svou stranu dvěma zásahy v jediném oslabení. Jenomže Energie poté dala tři branky po sobě, což ji nasměrovalo k vítězství.
1.kolo čt 9.9.2021
KVA
6:4(2:1, 2:2, 2:1)
CHM
Karlovy Vary
Dybal – Kočí, Kubíček, Cipko, Mähler – Král, Adámek, Csabi, Palaj, Pastor, Šmíd, Handl, Váňa, Pavelec
Chomutov
Perůtka – D. Svoboda, Dominik Badinka, Žižka, Ibl, Pašek, F. Hynek – Daniel Badinka, Mišovič, Čihař, Pospíšil, Titlbach, Vondrášek, Grosskopf, Stejskal

Branky a nahrávky

Karlovy Vary
7. Král (Pavelec, Váňa), 16. Kubíček (Palaj, Mähler), 28. Pavelec (Váňa, Handl), 39. Král (Pavelec), 41. Anton (Adámek), 42. Král
Chomutov
12. Žižka (Titlbach, Hynek), 26. Ibl (Dominik Badinka), 26. Titlbach, 42. Pospíšil (Žižka)

Statistiky

Vyloučení
6:5
Využití
1:1
V oslabení
1:2
Střely na branku
35:25
Diváci
75
Rozhodčí
Zubzanda – Juránek, Baxa

Shrnutí

První zápas nové sezony odstartoval v klasickém rozkoukávacím tempu, které však hodně rychle odpadlo. Už na konci páté minuty poprvé sudí vylučoval, překvapivě se provinil brankář Energie Adam Dybal, jenž poslal svůj tým do čtyř na dvě minuty za nedovolené bránění. Paradoxně to ale takové oslabení nebylo, během něj totiž energetici otevřeli skóre. Obrana Pirátů doplatila na svůj laxní přístup, prostoru využil Petr Pavelec, jenž skvělou křižnou přihrávkou našel Tomáše Krále. Ten střelou z pravého kruhu procedil kotouč za Perůtku - 1:0. Chomutovská odpověď přišla ve 12. minutě. Během početní výhody nahazoval kotouč Adam Titlbach, puk se odrazil od zadního mantinelu a Adam Žižka jej uklidil do domácí svatyně - 1:1. Ještě před přestávkou si ale vzali Západočeši vedení zpátky. Přesilovou hru zužitkovali i Karlovarští, za zády hostujícího gólmana skončila střela od modré z hole Reného Kubíčka - 2:1. Na závěr ještě zazářil brankář Energie Adam Dybal, jenž vychytal unikajícího Adama Titlbacha.

Úvodní šestiminutovka druhého dějství patřila Chomutovu! Ve 24. minutě se zjevil před domácí klecí osamocený Daniel Badinka, který ale bekhendovou kličkou na Dybala nevyzrál. Karlovarský gólman si svou slabší chvilku v čase 25:33, kdy propustil za svá záda střelu Radima Ibla. Chomutovský hráč vystřelil od vlastní modré čáry a puk nešťastně přeskočil Dybalovu hůl - 2:2. Momentům Pirátům vydrželo a o dvaadvacet vteřin později hned z dalšího útoku přidal třetí trefu Adam Titlbach 2:3. Divokou pasáž uzavřel na konci 28. minutě vyrovnávacím gólem Petr Pavelec - 3:3. Ještě před koncem druhé třetiny si stihli energetici vzít vedení zpět. Znovu zafungovala kombinace Petra Pavelce s Tomášem Králem. První jmenovaný vybruslil od levého mantinelu a křižnou přihrávkou našel právě Krále, jenž už měl snadnou úlohu – trefit odkrytou bránu - 4:3.

 Ihned po prvním buly třetí třetiny zamířili karlovarští do útočného pásma a pouhých šestadvacet vteřin jim stačilo na vstřelení gólu. Jakub Anton vyslal od modré čáry dělovku, která cestou do brány pravděpodobně ještě zavadila o některého z clonících hráčů - 5:3. Za práci v obranné fázi ale po tomto utkání trenéři ani na jedné straně rozhodně chválit nebudou. Chomutovští nevymýšleli v karlovarské třetině žádné složitosti a po ose Žižka – Jaroslav Pospíšil skončil kotouč v brance - 5:4. Následně si vzal slovo domácí hrdina zápasu. Tomáš Král to tentokrát vzal individuální cestou a zkompletoval hattrick - 6:4. V 57. minutě měl velkou šanci na snížení Adam Titlbach, jenž podruhé v utkání ujel domácí obraně, ale znovu pohořel na Dybalovi.