DOROST - reportáž

Dorostenci ve čtvrtém kole nadstavby porazili kladenské Rytíře

Napsal 11.12.2021 Miroslav Kučera
K l a d n o / C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole kvalifikace o play-off zavítali chomutovští Piráti na led Rytířů z Kladna. V zápase plném vyloučení nakonec byli úspěšnější a po brankách Mišovice, Kokmana a Dominika Badinky se dostali před svého soupeře v tabulce na třetí místo.
N4 so 11.12.2021
KLA
2:3(0:1, 2:1, 0:1)
Kladno
Stránský (54. Tuláček) – Kamas, Šátek, Pražák, Marcinek, Rájek – Mejtský, Daníček, Holeček, Kupčo, Petřík, Hlaváček, Aschenbrenner, Holub
Perůtka – Pašek, Svoboda, Hynek, Ibl, Do. Badinka, Žižka – Kokman, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař

Kladno
30. Mejtský (Holub, Aschenbrenner), 33. Daníček (Holub, Kupčo)
10. Kokman (Do. Badinka, Titlbach), 24. Mišovic (Titlbach, Kokman), 49. Do. Badinka (Titlbach)

8:11
0:2
0:0
29:30
Hucl – Sýkora, Hošťálek

První třetina začala poměrně zostra, když v prvních deseti minutách hlavní rozhodčí rozdal hned šest menších trestů, z toho hned dva vzájemné. Hra čtyři na čtyři zřejmě více svědčila Pirátům, jelikož se v ní dokázali prosadit. V polovině desáté minuty se po asistencích Dominika Badinky a Adama Titlbacha prosadil Tomáš Kokman - 0:1.

V první části oba soupeři vyslali na branku soupeře shodných jedenáct střel, ujala se ale pouze ta z hole zmíněného Tomáše Kokmana. Po první části tak Piráti odcházeli do kabiny s jednobrankovým vedením.

Na začátku prostřední části se hosté prosadili znovu. Adam Titlbach spolu s Tomášem Kocmanem připravili šanci pro Dominika Mišovice, jenž se nemýlil - 0:2. Hned vzápětí šli Piráti do čtyř, nabízenou přesilovku ale domácí nevyužili. Prosadili se až o pár minut později. Těsně před polovinou utkání snížil na rozdíl jediné branky Matyáš Mejtský - 1:2.

O čtyři a půl minuty později bylo vyrovnáno. Srovnávací branku na 2:2 vsítil po asistenci Holuba a Aschenbrennera Marek Daníček. Oba týmy ve zbytku třetiny nevyužily ještě dvě přesilové hry, o vítězi utkání tak mrozhodla až třetí třetina.

Ve 49. minutě hráli Piráti přesilovou hru po vyloučení Rájka. Svou třetí asistencí v utkání připravil Adam Titlbach branku pro Dominika Badinku - 2:3. Domácí se sice snažili o vyrovnání, to se jim ale nakonec nepovedlo. Velkou šanci měli minutu před koncem, kdy fauloval pirátský brankář Alexandr Perůtka. Kladenští si vzali oddechový čas, ani ten jim ale k vyrovnání nepomohl. Piráti si tak z ledu Rytířů odvezli všechny tři body.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Byl to těžký zápas, který nás stál hodně sil. Kladno hraje dobře, hodně bruslí a celkem dobře zakončuje, pokud jim to nabídneme. Nám se povedlo využít přesilové hry, což vedlo k prvnímu vítězství nad nimi, za což jsme moc rádi.“