DOROST - reportáž

Dorostenci v derby nestačili na Litvínov

Napsala 19.02.2022 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti v šestnáctém kole dorostenecké nadstavby prohráli na ledě Litvínova, který se tak dotáhl na rozdíl jediného bodu. Chomutovští v nekompletní sestavě zásluhou Šimon Kloboučka rychle vedli, ale poté už se neprosadili, takže chemici i díky dvěma využitým přesilovkám skóre otočili.
N16 so 19.2.2022
LIM
6:1(1:1, 4:0, 1:0)
Litvínov
Tuhý – Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Maštalířský, Liška, Bednařík, Raichl, Šprynar, Peroutka, Čech
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Ibl, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Mišovic, Čihař

Litvínov
15. Šprynar (TS), 24. Šprynar (Bednařík, Vyhlídal), 27. Bednařík (Maštalířský, Síč), 31. Šprynar (Čech), 33. Maštalířský (Bystřický), 55. Peroutka (Bystřický, Maštalířský)

Folk – Kurtin, Beneš

Chomutovští derby dobře začali, když se v polovině první třetiny prosadil nakonec jediný úspěšný střelec Šimon Klobouček – 0:1. Za pár okamžiků rozhodčí nařídili trestné střílení ve prospěch Litvínova, pro který zařídil nerozhodné skóre Jan Šprynar – 1:1.

Druhá třetina patřila jednoznačně domácí, kteří ji vyhráli na střely i na góly. Přesilovou hru využil opět Jan Šprynar, na něhož za tři minuty navázal Jakub Bednařík – 3:1.

Na přelomu hrací doby přišly znovu dva rychlé zásahy chemiků – hattrick dokonal ve vlastním oslabení Jan Šprynar a na 5:1 dal Matěj Maštalířský.

Za rozhodnutého stavu šly oba celky do třetí periody, kterou přesilovkovým gólem oživil Jan Peroutka – 6:1. Piráti si lepší šanci minimálně na korigování skóre překazili častými vyloučeními.

TOPfoto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.